Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » FONTOS! Mit tegyek? Hogyan...

FONTOS! Mit tegyek? Hogyan oldható meg ez a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves lány vagyok.

Van egy szép nagy családom,mindent megkapok amit szeretnék amire szükségem van.

Egy gondom van, annyi, hogy hazaérek az iskolából, anyum mindig kiabál velem. :(

Sosem felel meg neki az amit én csinálok, kapo vagy valami.

Tanulni nem szeretek ( vita van belőle )

Valamit vetetni akarok és nem olcsó. ( vitázunk )

stb..

Ma voltam fodrásznál 5000Ft-ot fizettem..és máris kiabált mert hogy semmi nem látszik.

Minek mentem?

Felesleges volt :S

Meg ilyenek

Nem enged sehova!

Bulizni sem, alig vannak barátaim.

Mit tegyek?


Normális érthető válaszokat.

Bunkók Kíméljenek


2010. dec. 6. 21:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de szerintem az lehet a gond hogy kiskorodban el lettél kényeztetve, és még most is el vagy, de most már szüleid várnának is valamit tőled cserébe!!(pl.:hogy jobban tanulj, segíts otthon, ne legyél olyan önző hogy drága dolgokat vetetsz magadnak!)

5000Ft nem kevés a fodrászért, de úgy tűnik te ezt még nem látod át, nem érzed a pénz igazi értékét. Én annyit tuti nem fizetnék fodrászért, pláne ha nem látszana az eredmény.

Az hogy nem enged bulizni szerintem azért van mert nem akarja hogy még rosszabbul tanulj. Barátokat szintén normális viselkedéssel tudsz szerezni nem azzal hogy ilyen dolgok miatt panaszkodsz.

2010. dec. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Valóban, igazatok van.
2010. dec. 6. 21:40
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Tuti nem vagy elkényeztetve?

De, igen, teljesen el vagy kényeztetve. Mit teszel le az asztalra azért, hogy ezreket költhess? Írtad tanulni nem szeretsz, otthon semmit nem csinálsz.

Akkor mégis mit vársz? Az, hogy tízezrekkel a zsebedben mászkálsz, nem alapvető, hanem szerencse. Anyád helyében két nagypofont adnék neked nem pénzt. Majd ha valamit felmutatsz, akkor kaphatsz pénzt. Meg sem érdemled. Nem ártana kicsit elgondolkodnod.

És ha nem lesz aki pénzzel tömjön? Akkor majd árulod a tested? Ugyan már, ébredj fel, mielőtt kipottyansz az ágyból.

2010. dec. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
77%
Na jó, hogy így mindenki lehordja, lehet nem megoldás... Valószínű megvan az anyagi háttér az 5000 Ft-os fodrászra.. inkább arra kellene felhívni a figyelmét, hogy 1x a saját lábára kell állnia, már nem lesznek mögötte szülők, és a jövőbeli életének a minőségét most tudja megalapozni tanulással, segítséggel (nem riad vissza a házimunkától), stb... És nem az anyagi javak az elsők, majd egyszer talán rájön...
2010. dec. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
nem csodálom ha tanulni nem tanulsz akkor hogy akarsz menni bulizni meg stb? amugymeg nem csak a szórakozóhelyeken lehet barátokat találni.
2010. dec. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Figyi, szerintem koncentrálj a tanulásra... ha jók az eredmények, akkor nem lehet baj... Szerintem a háttérben más van, mert ha 15 évesen valakinek természetes az 5000 Ft-os fodrász, akkor ott a szülők a "ludasok"!... Valószínű eddig sem szenvedtél hiányt semmiben... Nem lehet, hogy valami más van a háttérben? (Mármint családon belüli balhék?)
2010. dec. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom milett velem nem voltam eddig ilyen és nem vagyok 2-3-as tanulok 3-4-es vagyok!
2010. dec. 6. 21:53
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen a változó korban vagy.. Nem egyszerű, nagyon sokan átéltük már itt.. keresed a helyed, sokszor megbántasz olyan embereket, akiket nem szeretnél (pl anyukád), pedig a szüleid biztos szeretnek. szerintem biztos van olyan tantárgy, amint szeretsz (humán vagy reál), amire ezerrel oda tudod tenni magad. És ha van valamilyen hobbid, ott lehet a legjobb barátokat szerezni, hidd el.. :) Úgyhogy kitartás, és próbáld hasznosan "túlélni" ezt a korszakot.. :) Ha meg majd nagy leszel, és a saját keresetedből kell élned, tudni fogod, hogy az 5000 Ft-os fodrász mennyire drága... (Főleg ha nem is látszik...)
2010. dec. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

1. anyukád ideges, mert sok a meló, fáradt, gondok, el kell tartani téged meg a családot. Igazából ez nem indok, de hát a mai magyar helyzetben az van, hogy a szülő a munkából hazaviszi a feszültséget. szerintem ez mindenhol így van, ne vedd magadra!


2. nem szeretsz tanulni? hát ki szeret? a szükség nagy úr! ez úgy működik, hogy muszály! ha az én lányom lennél én is veszekednék veled, ha nem lennél hajlandó jó jegyeket hozni. 3as 4es az nem túl jó, szerintem a 4es fölé lenne a cél.


3. hát ha nem olcsó akkor lehet azért nem akarják megvenni mert tényleg nem olcsó. a pénzért keményen meg kell szenvedni, de ha nem tanulsz akkor fogod majd csak érezni, hogy mennyire.


5. 5000 forintos fodrász nem olcsó, persze attól függ mit takar...


6. nem enged sehová, gondolom mert nem szeretsz tanulni.


7. nem enged bulizni, hát én sem engednélek sűrűn! először is fiatal vagy, tudom ezt nehéz megérteni kamasz fejjel, de ha belegondolsz 18-30 éves korodig bulizhatsz annyit, hogy pár év után megunod mert rájössz értelmetlen.

másodszor is, tanulni nem szeretsz de buliznál mi? hát ez úgy működik, hogy valamit valamiért. ha jók lennének a jegyeid nyilván jobban elengednének!


8. barátaid igazából lehetnének attól független, hogy anyukád sokszor ideges. ehhez hozzászólni nem tudok érdemben.


Összességében ha többet fordítanál a tanulásra, biztosan elnézőbbek lennének veled a szüleid és többször engednének el, még bulizni is. Ez egy járható út lenne!

23f

2010. dec. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintema kérdezőnek azzal van baja, hogy kiabál vele az anyukája, nem azt firtatja, hogy jogos-e, hanem a módszert. Beszéld meg vele, hogy rosszul esik, amit csinál, és ígérd meg neki, hogy cserébe te is igyekszel a kedvébe járni (pl.: tanulsz cseszegetés nélkül).
2010. dec. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!