Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldható meg így az...

Hogy oldható meg így az együttélés?

Figyelt kérdés
Én(N) tanulok,éss nem dolgozhatok, párom pedig dolgozik. Fél éve együtt lakunk
2009. dec. 14. 09:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Miért nem dolgozhatsz???Nem értem.
2009. dec. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
A tényeket értem, csak azt nem, hogy mi a gond? Adódnak ebből problémák? Mivel így nekem úgy tűnik, hogy a párod tartja el a kéglit is, meg Téged is, ezt nektek kell egymással megbeszélnetek. Ha a párod így is ragaszkodik az együttéléshez, akkor és ezt felvállalja, akkor OK, de az a tapasztalat, hogy amíg minden szép és jó, addig ez úgy ahogy, de megy, bár sokáig semmiképp sem. Aztán, ha valami gubanc van, egyből az ember fejéhez vágják (talán jogosan), hogy milyen hálátlan, stb. Nem tudom, hány éves vagy, meddig tart még a sulid, miért nem dolgozhatsz??? Ha ezekre felelsz, talán véleményt írni is könnyebb lenne.
2009. dec. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Mi a probléma? Amíg másod-harmadéves voltam az egyetemen én sem dolgoztam, majd kerestem munkát. Azóta dolgozom suli mellett.
2009. dec. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
Ezek szerint meg van oldva, ha fél éve együtt laktok. mi a kérdés?
2009. dec. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem mi ezzel a probléma. Én dolgozok több mint egy éve, párom tanul még vagy 3-4 évig. Nincs ezen gond, tényleg nem értelek. Mi is együtt élünk már lassan másfél éve. 6 éve vagyunk együtt, kb. 5 éve közös a kasszánk, már akkor is közös volt, amikor még nem együtt laktunk. Nekem ott a fizetés, neki a diákhitel, a szociális támogatás az egyetemtől, mentorkodik, ezért is kap pénzt. De ha egy kanyi vasat se kapna, az sem érdekelne. Akkor maximum még szorosabbra húznánk a gatyamadzagot. Szeretem, a pénzen nem fogunk veszekedni.
2009. dec. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

mi is együtt lakunk, pedig mindketten egyetemisták vagyunk. van lakásunk, nekem van némi fix jövedelmem, abból fizetjük a rezsit, a szüleink besegítenek a kajába :)

pénzen még sosem veszekedtünk. rendrakáson, takarításon már igen :)

2009. dec. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

párom nem akarja hogy dolgozzak,de engem zavar! kb 2 év az érettségim,most járunk még utána a családi pótléknak.

engem nagyon zavar egy ideje,bár az elején letisztáztuk,mégsincs bennem rendben.(nem szoktam felhozni,de mindig mondom,ha van meló a cégnél itthonra akkor hozza,sajna mostanában nincs...) az ö családja segit nekünk havi elég sok pénzzel még a melóján felül,mert van egy hitele amit a nyakába varrt az adóstárs,az én családom egy kanyit nem ad(nemhogy pénzt nem ad nagyszüleimen kivül más nem beszél velem,és anyám még el is veszi ha keresek alkalmi melókból,de a jótékonyságot beszüntettük már a nyáron,mert lopott tőlünk)

2009. dec. 14. 14:55
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Érettségizz le. És vigyázz az ilyen pasikkal. Mint munkaadó jó pár letiltást intéztem az alkalmazottak fizujából és érdekes módon vannak akik mindig más hitelét nyögik. Ez a kategória az, akire sosem lehet építeni.
2009. dec. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
sajnos az exe miatt van aki nem fizet egy lakástörlesztőt,és senki nem tudja rajta behajtani... sosem volt semmijen hitele,ez az egy,azt is bánja
2009. dec. 14. 16:57
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Hasonló helyzetben vagyok én is, azért akartam elkezdeni dolgozni, hogy könnyebb legyen, meg azért, mert rosszul éreztem magam, hogy ő tart el, mikor még sulizok, pedig, ha azt nézzük nem neki lenne a dolga.

Térjünk is vissza, elkezdtem dologzni, de rájöttem, hogy mellette nagyon nehéz suliznom, ha tovább folytatom ezt, akkor lehet, hogy rámegy a diploma. Ezzel azt akarom mondani, hogy nem biztos, hogy birnád a kettőt együtt (bár Magyarországon ez jobban megoldható).

Szerintem értékeld, hogy ne akarja, hogy menj dolgozni, talán pont azért, mert gondolja, hogy nehéz lenne neked.

Viszont, ha mindenáron akarsz menni dolgozni, üljetek le és beszéljétek meg. Mondd el az aggályaidat, érzéseid, gondolataid ezzel kapcsolatban,lehet ezek után másképp fogja fel, és azt mondja, hogy akkor legyen a te döntésed.

2009. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!