Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy oldható meg ez a kérdés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldható meg ez a kérdés hogy midenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés

Szóval eldöntöttük összeakarunk házasodni.Párom borzalmasan izgulós fajta, nem akar nagy esküvőt. Plusz a családja legtöbb tagja nem is szolgált rá hogy meghívjuk.Ő csak az apját és az öccsét hívná. Én a szüleimet és a mamámat.Így nélkülünk vagyunk 5-en. De van 3 bátyám akik biztos besérülnének ha nem hívnánk meg őket( nagyon jóban vagyunk velük) Ők családostul Plusz 10 fő. Viszont a közvetlen főnököm megmondta ha hívom ha nem akkor is jön ( vele is nagyon jóban vagyunk) de a nagyfőnök is alig várja már az esküvőmet.így főnökökkel még +6 fő. De ha a 2 főnököt meghívom akkor a kollégák sértődnek meg és az lesz hogy őket nem hívtam meg csak a pénzes főnököket. Ha a kollégákat is hívom akkor ők család nélkül+ 12 fő+ a családjuk. Szóval lesz egy viszonylag nagy lagzi. Én ebben benne lennék de nem akarom hogy a párom betegre aggódja magát, mert ennek a napnak nem ez a lényege. Ő nem bírná ki, vagy csak kiborulva, ő egyszerűen ilyen. Szóval ne írjátok hogy változzon meg stb...

Amúgy ha ketten vagy százan leszünk a habos ruháról, fodrászról, fényképészről nem mondok le.


2011. febr. 16. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly olyan esküvőn voltam, ahol a következőképpen oldották meg. A távoli rokonokat, főnököket, munkatársakat...akiket nem akartak meghívni a tényleges lagziba a templomi esküvő után a parkban megvendégelte az ifjú pár. Volt kitéve asztalra pezsgő és hideg üdítő (mert nagyon meleg volt) és egy hívtak egy fagyiskocsit, mindenki kérhetett fagyit. Beszélgetek mindenkivel, és aki meg volt hívva a vacsorára azok elmentek oda, akik nem azok meg hazamentek, és senkinek nem volt rossz szájíze.

Tehát ha nem akarsz nagy felhajtást ez szerintem ideális

2011. febr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

En ugyanolyan vagyok mint a parod, halalra stresszelnem magam, ha sajat eskuvot es lagzit kellene tartanom sok emberrel.

Mi ezt ugy oldottuk meg, hogy egybetartottuk az eskuvot es a naszutat, es kulfoldon egy pap adott ossze minket egy strandon. Igy nem kellett senkit meghivni, es senki nem is sertodott meg.

Ha nem akartok nagyon koltekezni, akkor meg hazasodjatok meg titokban valami romantikus helyen az orszagon belul, meghivottak nelkul.

2011. febr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a bátyáidat mindenképp hívjátok! Pláne, h a párod is hívja az öccsét... én is megsértődnék a helyükben, ha nem hívnál... Mert akkor vagy csak ti+tanúk (esetleg +szülők), vagy mindkét részről egyenlően.

Kollégák, főnökök: csak az esküvőre hívjátok őket, szertartás(ok) után kisebb állófogadással megvendégelitek őket, beszéltek mindenkivel 2 szót, utána a szűk családdal (veletek együtt 17 fő) a vacsora - ezt mindenkinek meg kell értenie.

Mert ha már a kollégákat hívod, akkor a barátokat is illene, milyen már, h a kolléga ott van, de a gyerekkori barátnőd nem? Plusz kollégák hívása esetén gondolni kell esetleg nagynénikre-nagybácsikra is - feltéve persze, ha nem 100 évente egyszer találkoztok.

Egyébként kollégaként voltam hivatalos úgy esküvőre, hogy a kolléganőnk csak a kollégákat hívta, értsd: pár, család nélkül. Kicsit furcsálltuk, de végül is megértettük, hisz nem mindegy hogy 10-12 emberrel több vagy kevesebb... ez is lehet egy megoldás...

2011. febr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi is gondoltunk erre, hogy Korfun. Légyszi írd le a külföldi esküvős tapasztalataid, mert erről tettem fel kérdést régebben de senki nem válaszolt
2011. febr. 16. 15:37
 5/7 A kérdező kommentje:

nagynéniket, nagybácsikat nem akarunk hívni. Az ő anyja és mamája sem jöhet szóba , véletlen sem akarjuk ott látni őket.Ezért írtam az apját és az öccsét. Meg igazából állófogadást sem szeretnék pont az izgulás miatt, mert igazából nem a pénz miatt nem akarjuk őket vacsira hívni hanem a tömeg miatt.Mert ha csinálok állófogadást annyiból vacsora is lehet. Szóval még mindig nem tudom mi legyen.

Amúgy köszönöm a válaszokat.

2011. febr. 16. 15:46
 6/7 anonim ***** válasza:

En voltam az elozo aki kulfoldon hazasodott:

Mivel nem vagyok magyar allampolgar, nem vagyok teljesen tajekozott hogy ott hogyan mukodik. Polgari eskuvot elvileg kulfoldon a magyar nagykoveten is lehet tartani, de lehet attol fugg hogy melyik orszag stb.

Mi egyhazi eskuvot tartottunk csak, mert itt ez is ervenyes, es meg mielott elutaztunk minden kervenyt beadtunk es elore kapcsolatba leptunk a szigeten levo helyi pappal, hogy akkor ossze tudna e minket adni az adott idopontban, es hogy lehet-e a tenger mellett (ezt en akartam nagyon, mivel imadom a tengert). Tanukat meg ugy szereztunk, hogy az eskuvo elotti nap lementunk a partra es megkertunk egy ott napozo part hogy nem ernek e ra masnap? :). Igy megoldottuk az egeszet, naplementekor rajtunk kivul nem volt senki ott es nagyon megvoltunk elegedve az eskuvovel. Azota osszeismerkedtunk jobban a "tanus parral" es most nyarra meg is vagyunk hivva az eskuvojukre! :)

2011. febr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi külföldön (Ausztriában) esküdtünk, de nagyon sok stresszel járt. A polgárit mindenképpen otthon kellett volna tartani szerintem. Először kellett egy hivatalos papír arról, hogy a házasságunknak nincs törvényes akadálya (5000 Ft). Aztán ezt le kellett fordíttatni (hiteles frod.), a születési anyakönyvi kivonattal egyetemben, de csak Ausztriában lehetett megcsináltatni, másként nem fogadták volna el (100 euro). Ezután megvolt az esküvő, megkaptuk a természetesen jóval drágább nemzetközi anyakönyvi kivonatot (100 euro), amit természetesen otthon nem fogadtak el ilyen formában. (6 nyelven van kiállítva, magyarul persze nem) Így vissza kellett fordíttatni az OFFI-val. Csak az ő fordításukat fogadják el, persze, hogy ők a legdrágábbak meg a leglassabbak (17ezer Ft.) Ezután nagy kegyesen bejegyezték a házasságkötést.

Én rengeteget idegeskedtem emiatt, amikor az anyakönyvvezető az esküvő előtti este hívott, hogy szerinte nem lehet felvenni a nevemet úgy ahogy szeretném (kötőjelesen), akkor nem sok hiányzott hozzá, hogy lemondjam az egészet.

Amúgy nálunk az a divat, hogy csináltatnak kétféle meghívót. Az egyiket kapják akik szertartásra hivatalosak, ezen csak annyi van: Szeretettel meghívjuk az ekkor meg ekkor tartandó esküvőnkre. A másik egy ugyanolyan meghívó egy betétlappal, amin a vacsora helye és időpontja is rajta van, ezt nyilván azok kapják akik a vacsorára is hivatalosak. Így mindenki eljöhet az esküvőre (akár 100 ember is), azt meg mindenki megérti, hogy megvendégelni nem tudsz mindenkit, mondjuk csak a szűk családot. (pl. 10 fő) Ilyenkor a szertartás meg a gratuláció után valaki bemondja, hogy köszönjük mindenkinek aki eljött, aki hivatalos a vacsorára, az fáradjon át az étterembe, a többieknek szép estét kívánunk.

Még sosem hallottam, hogy ebből sértődés lett volna.

2011. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!