Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire gondolsz először, amikor...

Mire gondolsz először, amikor meghallod a Kornélia nevet?

Figyelt kérdés
Ez a nevem,s amikor bemutatkozom,szinte senkit nem hagy hidegen. Volt már a két véglet,azaz sokszor dicsérték,hogy milyen szép,különleges,ritka,de volt már,aki azt mondta,hogy milyen ocsmány,miért nem vagyok egyszerűen Kati vagy Timi,mint a többi lány. Mintha én tehetnék róla. Volt,aki a nevem miatt nem akart ismerkedni velem a neten. Aztán elláttak olyan jelzőkkel,hogy 'biztos beképzelt','biztos kényes','biztos anyucikislánya',de a legszakadtabb macinacimban,személyes bemutatkozásnál voltam egy 'biztos úrihölgy'. Mindezek kizárólag a nevem alapján. Ilyen erős hatással lenne egy név? Ti mit gondoltok? 25/L
2010. dec. 6. 04:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon nagyon szép neved van!!!!!
2010. dec. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
51%

ismertem ilyen névvel lányt, őt poénból Kúriának becéztük. :D

amúgy nem volt ribi, sőt! :D

2010. dec. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
24%
Bocs, de egyedül egy Kornéliát ismerek, egy kisebbségi egyén, 18 évesen gyereke van, apját nem ismeri. 18F
2010. dec. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
van egy Kornélia ismerősöm és ő nagyon aranyos és szép lány, így a név is pozitív számomra. (:
2010. dec. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nekem csak annyi, hogy nincs bajom vele, de mint név, nem tetszik. Becézésbe jobban tetszik. Ízlések és pofonok. :-)


Amúgy sajnos elég sok névre lehet gúnyos megjegyzéseket tenni, de a GONOSZKODÓKKAL NEM KELL FOGLALKOZNI. Ha valaki meg csak név alapján "ítélkezik", hát.. mondhatom nagyon büszke lehet magára.. Szégyen..

Úgyhogy nyugi, nem ér annyit senki sem, hogy ilyen miatt idegeskedj. Egyik füleden be, másikon ki.


19/L

2011. jún. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Engem is így hívnak...

Sose szerettem, főleg, mikor Nelliznek, attól egyenesen rosszul vagyok.

Egyedül a Liát viselem el.

23/L

2011. okt. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
71%
Szép név, egy vöröshajú lány jut az eszembe
2013. márc. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Kaktusz68 válasza:
A fiamnak a Kornél nevet adtuk. Nem kapott két keresztnevet, csak ezt. Mert annyira komplett. A Kornélia ritka, de szerintem elegáns, karakteres, szép név! Íme a név birtokosának jellemzéséről kis csemegézés: Feladata a küzdelem a gyengékért, ez az út a sikerekig. Számára minden élethelyzet feladat. Ez gyakran makaccsá és akaratossá teszi. A világ támasza lehet, minden adottságát ehhez kapta. Feladata környezetének, barátainak segítése és támogatása.Nagyon erős az önérvényesítése, azonban így elveszítheti nőiességét. Gyakran olyan kemény, hogy “megijednek” tőle a férfiak. Rendkvivül meggyőző és határozott tud lenni. Képes bárhol sikert elérni, ha érzi a lehetőséget. Erejét a szorgalna és kitartása adja. Ezt becsűli párjában is, így elég nagyok az elvárásai. Nehezen nyílik meg, inkább a hűség az erénye, mint az érzelmi megközelítés. Az erénye a fanatíznusa, de ez a legnagyobb veszély számára, mert emiatt nem veszi észre, ha szélsőségessé válik. Mindenkit uralni akar maga körűl, ami elgyengítheti társát. A jó választás olyan életterűlet, ahol közös célokat valósíthat meg párjával. Problémáját a hajlíthatatlansága és a magánya hozhatja. Legyél büszke a nevedre, az IQ betyár kritizálókról meg ne vegyél tudomást! :-)
2017. márc. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
37%
Az én nevem is Kornélia. Kiskoromban rendkívüli módon utáltam, mert úgy éreztem ,hogy hideg és túl komoly nekem, de mára, lassan 18 éves koromra megszerettem. Szeretemben benne azt, hogy nagyon ritka, elegáns és úgy érzem, tekintélyt parancsoló, pont a ritkasága miatt. Engem nem értek miatta csúfolások (szerintem azért, mert túlontúl komoly volt egy ovisnak,hogy kitaláljon vele valamit, például), viszont mivel utáltam egészen alsós koromig, mindenki Nellinek becézett. Ma már a hallatán is beleborsózik a hátam, annyira nem szeretem azt.
2017. nov. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!