Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire gondolsz először, amikor...

Mire gondolsz először, amikor meghallod a Kornélia nevet?

Figyelt kérdés
Ez a nevem,s amikor bemutatkozom,szinte senkit nem hagy hidegen. Volt már a két véglet,azaz sokszor dicsérték,hogy milyen szép,különleges,ritka,de volt már,aki azt mondta,hogy milyen ocsmány,miért nem vagyok egyszerűen Kati vagy Timi,mint a többi lány. Mintha én tehetnék róla. Volt,aki a nevem miatt nem akart ismerkedni velem a neten. Aztán elláttak olyan jelzőkkel,hogy 'biztos beképzelt','biztos kényes','biztos anyucikislánya',de a legszakadtabb macinacimban,személyes bemutatkozásnál voltam egy 'biztos úrihölgy'. Mindezek kizárólag a nevem alapján. Ilyen erős hatással lenne egy név? Ti mit gondoltok? 25/L
2010. dec. 6. 04:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

nekem nagyon tetszik és van ismerösöm akit igy hivnak

sztem nem kell olyan emberekkel foglalkozni akik név alapján télnek mert azok nem lehetnek jó emberek:)

s fel a fejjel sztem nagyon szép:)

2010. dec. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nekem van egy munkatársam, ő általánosban azért verekedett mindig a fiúkkal, mert azzal csúfolták, hogy :"Kornél".

18 éves korában megváltoztatta a nevét és Nelli lett a keresztneve.Ha nem látom a személyiét, el se hiszem, és tényleg.Állítólag meg kellett neki indokolnia, hogy feszélyezi a normál keresztneve, de a beceneve nem, és így felvehette a Nelli nevet.

Nekem se tetszik különösebben, de jól lehet becézni, egyik ismerősöm pl: Lia.

2010. dec. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Számomra nagyon komoly ez a név.De a becézése,a Lia,az tetszik.
2010. dec. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem ítélek meg senki csak a neve alapján: Ma nagyon sok ostoba nevet adnak a gyerekeknek,elég furcsa lenne,ha a szülők rossz ízlése miatt ítélnék el bárkit is.
2010. dec. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tetszik különösebben, de nem gondolnék semmit arról, aki így mutatkozik be... ez a neve és kész. Amilyen neveket mostanában adnak az emberek a gyerekeiknek, ahhoz képest még egészen átlagos is :) Nem tudom, milyen emberekkel találkozol, akik a neved alapján rád aggatnak mindenféle tulajdonságot :D
2010. dec. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik :).
2010. dec. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
16%
Egy elkényeztetett m_cskos k_va jut róla eszembe. Bocs. 18F
2010. dec. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Név alapján ítélkezni? Hmmm... nem irigylem az előítéletességüket. Szerintem csodaszép, hangzatos név. Kár, hogy nem mi választjuk meg a nevünket, mert ha megtehetném, tutira lecsapnék rá.:):)
2010. dec. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A 8:45-ös 18 éves fiút inkább nem minősíteném.
2010. dec. 6. 09:34
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom is Kornélia,13 éves.Nellinek becézzük,és úgy gondolom ,hogy ő is szereti a nevét,nem szokott rá panaszkodni.Ha esetleg idegen hallja,mindig dicsérik,hogy nagyon szép és ritka,szerintem nagyon szép név,igaz én elfogult vagyok.

2010. dec. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!