Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tette ezt anya?

Miért tette ezt anya?

Figyelt kérdés
Tegnap megbeszéltük, hogy délután kidíszítjük a házat. Húgomat és engem megkért, hogy takarítsuk ki a szobánkat, mert csak utána lehet felrakni a díszeket. Amikor kimentem a konyhába, láttam hogy anya a díszeket rendezi a polcon és az égőket rakja fel. Kiakartam dobni egy papírt és akkor láttam, hogy a tavalyi és az annál is régebbi karácsonyi ajándékaink, amit mi csináltunk neki a húgommal ki lett dobva a törött díszekkel együtt. Húgom is meglátta és egyből sírva fakadt. Anya azt mondta, hogy biztos összefogta valamivel, nem direkt dobta ki. De az összeset? Tudom, hogy nem a legszebben elkészített ajándékok, főleg a húgomé, de akkor sem kellett volna kidobnia őket.
2010. dec. 5. 14:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy véletlen volt-e. Remélem, hogy igen. Megértem, hogy ez nagyon rosszulesik neked és a tesódnak is. Én már 25 éves vagyok, és nekem is volt ilyen élményem, máig rossz érzés visszagondolni rá. :( Remélem, ebből megértette anyukátok, hogy ez milyen fontos nektek, és többet nem csinál ilyet (már ha tényleg nem véletlen volt).
2010. dec. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Biztos van olyan "alkotásotok" amit megörzött de az évek során összegyülik egy kazal cucc.Csak a legaranyosabb dolgokat teszem el.
2010. dec. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
57%
Gyerekek! Ne csináljatok ekkora gondot ebből. Ha minden ajándékot és emléket félretenne a szülő, annyi helyet foglalna el, hogy 10-15 év múlva nem tudnátok közlekedni a lakásban. Inkább azon törjétek a buksitokat, milyen ajándék legyen a meglepi anyuéknak, ami szebb mint a tavalyi.
2010. dec. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... Az én anyukám egyik dobozából valamelyik nap előkerült egy olyan ajándék, amit akkor készítettem neki, amikor első osztályos voltam! (Pedig azóta már kétszer elköltöztünk, egyszer igen viharos körülmények között.)

Idén leszek 21 éves.


Szerintem egyszerűen kérdezd meg anyukádtól, hogy miért dobta ki. Látta/tudja, hogy a tesód sírt? Ahhoz mit szólt?

2010. dec. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én huszonhárom éves vagyok, nyolcszor költöztünk és még mindig megvan olyan is, amit nagycsoportban készítettem. A rajzok, a képeslap, amit négy évesen írtam, és értelme sincs, minden megvan.


Az meg, aki azt írta, hogy jaj ne búsulj, nem tudta, hogy neked fontos, hát basszus... Mintha ettől jobb lenne. A lényeg az, hogy az anyjának nem fontos?

2010. dec. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Mit mondott anyukád?

Amúgy attól függ milyen az anyukád..mert nekem anya egy kicsit bolondos de olyan aranyos..és lehet már nekem is dobott ki valamimet de biztos volt oka..

2010. dec. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

De, gyűjtsék csak a szülők a "kacatokat". Aztán majd ha a gyerek költözködni akar, adják neki oda.


Nálunk nem tartották meg a szüleim a rajzaimat. Mindig nagy örömmel rajzoltam nekik mesefigurákat, gondolván hogy örülnek. Egyszer pont akkor akartam odaadni a "mesterművemet" apámnak, amikor éppen telefonált, tehát nem figyelt; megmutattam neki a rajzomat, odanyújtottam, ő meg beledobta a kukába. (...) Ekkor elkezdtem keresni az addigi rajzaimat, természetesen seholsem találtam.. Szülők válasza: minek? úgy is csinálni fogsz még..

Szülői szeretet. De ez a későbbiekben nem csak ebben nyilvánult meg...

2010. dec. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Utolsónak: ez nagyon gáz... Szerintem ezek a dolgok igenis szimbolikusak, sajnos. Nem is értem, hogy tehet ilyet egy szülő. Nem "kacatként" kéne felfogni ezeket a rajzokat... Aki így fogja fel, az kicsit elgondolkozhatna a gyerekével való kapcsolatáról. :(
2010. dec. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Én 20 éves vagyok és anyumék még mindig örizgetik azokat a rajzokat,amiket gyerekkoromban készitettem,igaz az évek során már jonéhány darab elkallodott,de a sikeresebbek mind gondosan el vannak raktározva.Ezen kivül már én is örzök egy csomo ilyen alkotást,amit a növérem gyerekei készitettek és igaz,hogy némelyik csak ügyetlen irka-firka de nem lenne szivem kidobni öket.ráadásul egyszer,amikor nálunk voltak,elöszedtem a régi rajzaikat és jot mulattunk rajta,hogy milyen kis ügyetlenek,de ez a szép a gyermekkorban,ezek mindig szép emlékek maradnak és nem értem anyukádat,hogy neki ez nem jelent semmit....
2010. dec. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Én egyszer készítettem kiskoromba (nem a legszebb)ajándékot anyumnak és megsem nézte rögtön széttépte.

Szerintem direkt dobta ki.

2011. jún. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!