Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi baja lehet?...

Szerintetek mi baja lehet? Anyu mérges rám, de nem tudom miért. A többi lent

Figyelt kérdés

Múlthét csütörtökön kijött elém a vonatállomásra, és a kocsiban el kezdett piszkálni, hogy miért ez a kabát van rajtam, mondtam, hogy ne piszkáljon már, felnőtt vagyok azt a kabátot veszem fel, amelyiket akarom. De nem bunkó hangnemben, tök normálisan mondtam neki. Erre megsértődött, nem is szólt hozzám, és ez így ment egész hétvégén.

Aztán odamentem hozzá, hogy mi a baja mondja meg. Erre elkezdett üvöltözni, meg sírni, hogy ő most nem ér erre rá.

Külön élek a szüleimtől, és ezután el is mentem. A héten muszáj volt hazamennem hozzájuk, de akkor normális volt. Megkérdezte, hogy megy a sorom, mi újság a nagyvárosban és el is vitt az állomásra. Egy kicsit feszült volt a hangulat, de nem éreztem, hogy haragudott volna rám valamiért.


Ma meglátogattak apuval, és amikor csináltam nekik kávét, ahogy itta megint el kezdett sírni. De nem mondott semmit, csak elmentek.


Akkor most mi van? Arra vár, hogy bocsánatot kérjek tőle? De ha azt sem tudom, hogy miért? Én egyszer már odamentem hozzá beszélni, akkor elhajtott, most miért akarná megbeszélni? Vagy nem is akarja? Tényleg nem értem. Bocsánatot kérnék, de nem tudom mit követtem el már megint, és a semmiért nem fogok.

Viszont az a rossz, hogy nemsokára karácsony és én így nem akarok hazamenni. Szerintetek mit csináljak?


2010. dec. 4. 15:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy valami régebbi dolog miatt haragszik?

Vagy az is lehetséges, hogy (ha nemrég költöztél külön)

most tudatosult benne hogy felnőttél és ez miatt szomorú. Gondolom nincs kisebb testvéred és így ketten maradtak apuddal. Esetleg erre tudok gondolni.


Ülj le vele beszélgetni őszintén, és mindenképp még az ünnepek előtt. Elhiheted milyen rosszul esne neki ha nem mennél haza...

2010. dec. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Mióta éltek külön? Ha nem olyan rég óta, akkor valószínűleg rossz neki, hogy elmentél és hiányzol neki. A piszkálódást azért csinálja, hogy elfedje az igazi érzéseit. Nem akarja rádzúdítani, hogy mennyire rossz neki. Idővel hozzászokik, hogy nem vagy otthol.
2010. dec. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Valami gondja lehet amiről nem szivesen beszél,ezért lehet ingerült.

Nem a kabátod bántotta és nem is az ahogyan válaszoltál,hanem valami más ami miatt kötözködött.

Próbálj beszélni vele kettesben hátha elmondja,most tuti szüksége van rád.

Nem lehet,hogy apuddal van köztük probléma?Nem depis?

2010. dec. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Lassan 4 hónapja élek külön, de eddig semmi baja nem volt. Egész jól kezelte. De nekem úgy tűnik, mintha nem szomorú, hanem mérges lenne rám. Mert amikor beszélni akartam vele, akkor dühös volt és kiabált velem, aztán meg elkezdett sírni. Elég gyakran járok haza, kb. kéthetente egy napot otthon töltök.

Nem hiszem, hogy régebbi sérelem mert eddig nagyon jól megvoltunk. Ritkán veszekedünk.

Ezért nem értem , hogy mi baja van.

Nem szívesen ülnék le vele beszélni, mert

1. egyszer már próbáltam

2. megint sírna, meg kiabálna

És a végén úgyis én lennék a sz*r, szemét.


Könnyebb lenne, ha tudnám miért

2010. dec. 4. 15:14
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem apuval van gondja, és nem is a család többi tagjával, mert velük normálisan beszél meg viselkedik.

Ma is amikor köszöntöttem, ő csak odatartotta az arcát, amikor puszit adtam neki. Ő nem viszonozta. És nekem csak akkor válaszol ha nagyon muszáj. A többiekkel meg tök normális

2010. dec. 4. 15:16
 6/18 anonim ***** válasza:

Apukáddal nem probáltál meg beszélni? Vagy esetleg anyukádnak van legjobb barátnője? esetleg vele vedd fel a kapcsolatot és együtt oldjátok meg.

Vagy, lehet, hogy klímaxos. Anyukámnak is volt ilyen időszaka, mindenért ordíbált, nem lehetett vele két szót váltani. Aztán elmúlt. Mostanában került szóba, és mondta, hogy ő már átesett a klímaxon. Bár akkor nem tudtam, hogy az a baja.

2010. dec. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam arra, hogy klimaxos, most 50 éves. Bár, hogy őszinte legyek nem tudom, hogy lehet-e klimaxos, mert 10 éve kivették a méhét.

Ennek ellenére, akkor miért csak velem ilyen és a többiekkel normális?

2010. dec. 4. 15:20
 8/18 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy a kabátod lenne a baja. Próbálj meg szigorúan négyszemközt rákérdezni, hogy mi baja, biztosítsd róla, hogy továbbra is szereted és segítesz neki, de ez így nagyon rosszul esik neked!

Ha így sem mondja el, akkor viszont hagyd magára, Te mindent megtettél.

2010. dec. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Doddie ***** válasza:
Szerintem vagy depis, vagy valami más... Nagyon sértődékeny.? Mert ha igen, akkor simán lehet azért is mert ugye te aztmondtad arra a kabátos ügyre hogy:"ne piszkáljon már, felnőtt vagyok azt a kabátot veszem fel, amelyiket akarom." és ebből vagy amiatt mérges rád hogy már nagynak képzeled magad, vagy mert csúnyán válaszoltál vissza... vagy nemtudom.. Hány éves vagy??
2010. dec. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

őszintén szólva, nem nagyon akarok vele négyszemközt beszélni, mert megint sírni fog. és én nem szeretem, ha vki sír körülötted, mert nem tudom, hogy olyankor mit kell tenni. és hogy biztosítsam róla hogy szeretem és mellette vagyok?

nálunk nem szokás az érzelem kinyílvánítás, én még sohase mondtam nekik hogy szeretem őket és ők se nekem. Ilyenkor mi a helyzet?

Nem szeretem az érzelmeket, akkor mit mondjak neki, hogy ne kezdjen el sírni?

2010. dec. 4. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!