Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhetem levélben a bátyámat,...

Kérhetem levélben a bátyámat, hogy fizesse ki az anyai és apai részemet?

Figyelt kérdés

5 éve folyamatosan ki van adva az örökölt ház albérletbe.Én már szeretném megszüntetni a közös tulajdonjogot,ami a tesóm és köztem van.Kérhetem ezt levélben határidővel tőle,vagy rögtön menjek a bíróságra?

Vele beszélni lehetetlen,egy majom...valami nyomatékos dolog kellene,amiről észbe kap,hogy komolyan gondolom,ha nem fizet ki,perelek.


2010. dec. 3. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ügyvéd
2010. dec. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyved!
2010. dec. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha elmész ügyvédhez, azt mondja, hogy meg kell indítani a közös tulajdon megszüntetésének a perét, amit csak megnyerhetsz ! A jog szerint meg kell szüntetni, ha bármelyik fél kéri. Ez történhet kivásárlással is a másik fél részéröl. Ha nem akkor kezdődik a per. Fél évet hagynak a közös megegyezésre, azaz értékesítésre, ha ez idő alatt nem sikerül megegyezni akkor a jog megszünteti a közös tulajdont a testvéredtől függetlenül. Sajnos van költségterhe, valami 5% illeték, de mivel biztosan megnyered érdemes beszélni vele, mert mindenképpen jobban jártok.
2010. dec. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És mi van akkor, ha ő kéri a házból a tulajdonrészét megillető pénzt?!...


Jobb lenne ezt a dolgot személyesen megbeszélni.

2010. dec. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem tud kifizetni, akkor el kell adni a házat és elfelezni a pénzt. Az albérleti dijat csak ő teszi el? Mert annak a fele neked járna.

Mindenképp ügyvéd tud segiteni, ha nem tudtok erről beszélni.

2010. dec. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor nem valószínű,hogy a bíróságot kitudom hagyni?Hm...

Nem csak ő teszi el az albérleti pénzt,fele az enyém.(volt)

Viszont a közhasznú adókat nehezére esik fizetni.Mivel én dolgozom egy jól fizető helyen,tőlem letudnák(erre még nem került sor)könnyedén vonni.Ő is dolgozik minimálbéres munkahelyen,de közel 200.000-et kap.

Mi a párommal szeretnénk házat venni,ezért is kellene a pénz,mert a tesóm,tudom,hogy nem akarja eladni.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. dec. 3. 15:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!