Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Le fogja valaha tenni az italt?

Le fogja valaha tenni az italt?

Figyelt kérdés
Anyukám minden nap iszik már hosszú évek óta. Mikor egészen fiatal volt, akkor csak társaságban ivott és ritkán, de 20 éve naponta. Nem fetreng részegen, rendben tartja a lakást, de lehet rajta látni, hogy ittas. Ilyenkor eléggé idegesítő, mert baromságokat beszél, másnap persze csak a felére emlékszik. Gyerek koromban is ez ment. Mikor ittas volt, mindent megengedett, ha másnapos volt, vagy nem jutott alkoholhoz, akkor nagyon undok volt. A tesómmal is ezt csinálja a mai napig. Ő még otthon lakik. Már többször kértem, hogy ne igyon, de mindig azt mondja, semmi közöm hozzá, mire költi a pénzét. Ő úgy érzi, nem alkoholista és mindig azzal takarózik, hogy mások is isznak. Igaza van abban, hogy nincs jogom beleszólni az életébe, de sajnos az egészségi állapota szörnyű és nem javít rajta a szesz sem. Arra gondoltam, hogy hamarosan elmondjuk neki, hogy unokája lesz, hátha az segít. Bár egy kicsit tartok attól, hogy megint azt kapom, hogy semmi közöm hozzá. Mit tegyek zsaroljam meg, hogy nem láthatja az unokáját, ha tovább iszik? Egyáltalán 50 év fölött meg tud változni egy ember?
2010. dec. 3. 11:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Igenis van közöd hozzá,mivel a te anyád,neked kellett elszenvedned,hogy józan ember helyett iszákos nevelt!Bocsánat a kifejezésért,de engem nagyon dühít,ha egy ember iszik.Főleg,ha nő és legfőképp,ha anya!

Meg tudlak érteni,mert nekem is van ilyen gondom anyámmal.Ő sem itta magát az asztal alá(bár nagyon ritkán előfordult,hogy úgy kellett támogatni :/),de csak rendkívül ritkán volt kedvem és módom normális beszélgetésbe kezdeni vele.Mert ha valakiben csak egy kicsi pia van,már az is látszik és egy ilyennel ugyan miről lehet beszélni??És még ő van megsértődve,ha mondom neki!

Az én anyám is pontosan ezt mondta,ő nem is iszik!De különben sincs közöm hozzá,mire költi a pénzét.

Nem valószínű,hogy megváltozik .Aki ilyen régóta iszik,annak már valami kezelés kéne.Elvonó kúra szerintem.

2010. dec. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám amióta sz eszemet tudom iszik.Alkoholista,ráadásul az agresszív fajtából..Ő fetreng az utcán,sokszor olyan részeg hogy összeszarta,hugyozta magát..Gyerekként nagyon sokszor megvert minket (hárman vagyunk lánytestvérek)Engem úgy megvert,hogy beszakadt a dobhártyám..(azóta is rosszul hallok) Egyszer a nővéremet próbáltam megvédeni a verése miatt,és ellöktem.(13 éves voltam) és feljelentett,hogy késsel támadtam rá,mert meg akartam ölni..A rendőrök bevittek az irodába,mert sajnáltak minket,és addig amíg apám meg nem jött a munkahelyéről ők vigyáztak ránk..

Ezt csak azért írtam le,hogy tud milyen volt..Azóta mindhárman felnőttek lettünk,családot alapítottunk.Mindhármunknak van gyermeke,vagyis anyánknak 3 unokája van..A legkisebb most 8 éves gyönyörű kislány..Soha nem látta,mert nem is akarja látni..Szerinte egy poronty..Az én fiamat és a nővérem fiát sem látta vagy 10 éve..Nem foglalkozik vele..Mi már rég nem hiszünk abban,hogy változhat az ember..Anyám még él,(apu mondta)bár lassan 15 éve nem tartjuk a kapcsolatot..Ma is iszik ...

Kedves kérdező..

Nem akarlak elkeseríteni,de ne reménykedj abban,hogy az unoka miatt megváltozik..Nem fog,mert nem is akar..Nyugodj bele,hogy a gyermeked sose fogja megtudni milyen ha van nagymamája...

2010. dec. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Igaz lehet az is, hogy az elvonó nem túl sikeres. Sógorom már vagy az 5. alkalommal vonul be, anyósomnak még csak a 2. alkalom. Az is gáz lesz, ha mindkét nagymama részeges marad :(
2010. dec. 3. 12:18
 14/20 anonim ***** válasza:
Itassátok le alaposan és hívjátok ki a mentőt. Majd a detoxba elgondolkodik.
2010. dec. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Még hogy lelki probléma miatt isznak!Ez csak mentegetőzés.Volt nekem olyan ismerősöm,aki azt állította,azért iszik,mert szégyelli,hogy alkoholista!Na,erre varrjunk gombot...

Akinek lelki gondja van,kocsma helyett ott a pszichológus,és van mód kedélyjavító gyógyszereket íratni alkohol helyett.Az rendbe szedheti az ember lelkiállapotát,de az alkohol minden esetben a legrosszabb megoldás!


Kérdező,van olyan gyógyfű,vagy gyógynövény készítmény,ami csökkenti az alkohol utáni vágyat.Csak most nem jut eszembe,melyik ez?Ha gondolod,nézz utána.Megszerettethetnéd anyukáddal ;) Persze szigorúan tilos megmondani neki,mire való az a bizonyos tea!

2010. dec. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

[link]


Erre gondolsz? Lehet, hogy megpróbálom, de csak kapszulát találtam.

2010. dec. 3. 13:56
 17/20 anonim ***** válasza:
Sajna az Én anyukám is iszik,szinte amióta megszülettem,és akkor csalta meg apa, azóta iszik!mindennap,szinte!Mamám is ivott állítólag apám is.szégyelltem ,de most már nem érdekel,nem is kaptam meg a kellő szeretet,kaja se mindig volt nem főzött nagyon!És ha mondtam neki hogy ne igyon azt mondja nem is iszik úgyhogy ő még be se vallja hogy alkoholista.Sose fog meg változni ha ő nem akarja.Sajna ezzel nem lehet mit kezdeni!Párommal is nem régóta merek erről beszélni sírtam is mikor beszéltünk róla,de jobb így mert megtudom vele beszélni anyu problémáját!Nem is nagyon törődött vele régen se, most sem.De biztos sokan vannak így!Ez az élet.Az én családom boldog lesz,és szép életünk lesz!
2010. dec. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem,én nem erről a gyógynövényről olvastam,de ez is nagyon jóóó!Egy próbát mindenképp megér,sok sikert!

Én Maria Treben gyógyfüves könyvében olvastam valamelyik növényről,hogy alkoholról leszoktató hatása van.Kerestem az előbb azt a könyvet,de sajnos nem találom.Talán a svédcseppről is írta,hogy jó erre.

2010. dec. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Ma elmondtuk, hogy nagymama lesz. Kértem, hogy éljen egészségesen és hanyagolja a káros dolgokat. Nem mondta, hogy nem. Ez már jó jel! Talán kevesebbet fog inni. A gyógynövényes könyv anyámnak megvan, majd kölcsönkérem tőle. Köszi a válaszokat!
2010. dec. 4. 20:13
 20/20 anonim ***** válasza:
Üdv! Én például egy frissen leszokott dohányos vagyok, így van fogalmam a dologról. Hidd el hogy valaki vagy nem iszik semennyit, vagy ugyanannyit mint eddig. Olyan nincs hogy kevesebbet. Az alkohol DROG, a cigaretta DROG!!!!!!! A DROGOS bármit megtesz az adagjáért!!! Magyarországnak nagy rákfenéje az alkohol és a bagó, elájulnál ha megtudnád hogy mégis hány alkohol és cigifüggő van ebben az országban. Ha mind egyszerre szokna le, összeomlana a gazdaság, pótadókat kellene bevezetni a kiesett jövedéki adók helyett.. Tehát, ha anyádat szereted, az államot pedig kevésbé (az állam alatt érts maffiát, aki a tulajdon anyádnak árulja a DROGOKAT), akkor úgy kell tenned mint aki nagyon de nagyon utálja. Vagy odab.aszol nagykalapáccsal, és olyan kényszerelvonót intézel hogy se köpni se nyelni nem tud, vagy marad minden a régiben. És te fogod meginni a levét, meg a gyereked, mert ti józanok vagytok, és valós időben, mélyen átélitek ezt a tragédiát. Még valami: a dohányos a jó érzésért dohányzik, endorfin. A cigi vigasz, jutalom, és társ. Az alkohol pedig ellazít, te is tudhatod ha már ittál, márpedig valószínűleg ittál már életedben. Ebben az ellazult állapotban pedig csak úgy rohan az idő. Mellesleg az ember rászokik. Minél régebb óta csinálja annál lejjebb adja a minőséget. Gondolom a kilincsmosót issza ő is, ami plusz agysejtpusztító faktorral bír.
2010. dec. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!