Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Le fogja valaha tenni az italt?

Le fogja valaha tenni az italt?

Figyelt kérdés
Anyukám minden nap iszik már hosszú évek óta. Mikor egészen fiatal volt, akkor csak társaságban ivott és ritkán, de 20 éve naponta. Nem fetreng részegen, rendben tartja a lakást, de lehet rajta látni, hogy ittas. Ilyenkor eléggé idegesítő, mert baromságokat beszél, másnap persze csak a felére emlékszik. Gyerek koromban is ez ment. Mikor ittas volt, mindent megengedett, ha másnapos volt, vagy nem jutott alkoholhoz, akkor nagyon undok volt. A tesómmal is ezt csinálja a mai napig. Ő még otthon lakik. Már többször kértem, hogy ne igyon, de mindig azt mondja, semmi közöm hozzá, mire költi a pénzét. Ő úgy érzi, nem alkoholista és mindig azzal takarózik, hogy mások is isznak. Igaza van abban, hogy nincs jogom beleszólni az életébe, de sajnos az egészségi állapota szörnyű és nem javít rajta a szesz sem. Arra gondoltam, hogy hamarosan elmondjuk neki, hogy unokája lesz, hátha az segít. Bár egy kicsit tartok attól, hogy megint azt kapom, hogy semmi közöm hozzá. Mit tegyek zsaroljam meg, hogy nem láthatja az unokáját, ha tovább iszik? Egyáltalán 50 év fölött meg tud változni egy ember?
2010. dec. 3. 11:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog változni magától semmiképp,az unokát meg nem engedném ittas nagymama közelébe...
2010. dec. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%

Megtud változni ha akar.

ZSarolással szerintem nem sokra mész

2010. dec. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Sajnos eddig nem akart megváltozni, pedig van 2 jó fej gyereke. Egy talpraesett (én) és egy okos (tesóm). Azt mondta 2 értelme van az életének: a cigi és a pia. Ez akkor rosszul esett, de ittasan mondta. Ha a zsarolás nem segít, akkor mivel próbálkozzak?
2010. dec. 3. 11:48
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
sak akkor fog változtatni, ha ő is akarja. Kivülről jövő kényszer, megfelelés stb. miatt nem fog. Elképzelhető, hogy még az unokája miatt sem. De azt megmondhatod neki, hogy az ő dolga, hogy mit csinál otthon, de ittasan nem jöhet az unokája közelébe. Legalább akkor legyen józan, aztán ha hazamegy, azt csinál, amit akar. Ehhez jogod/jogotok van. Persze ettől még az alkoholizmusa valószínűleg nem fog változni, mint ahogy az elmúlt 20 évben sem változott meg, pedig azt gondolom, voltak akkor is nagy események, amik változásra késztethették volna, de nem akart változtatni.
2010. dec. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Valami lelki oka van annak, h iszik. Ha magától nem fogja lerakni te hiába zsarolgatod, nem érdekli az alkoholistákat semmi. Akkor nem látja az unokáját soha, de inni továbbra is fog. Vitesd elvonóra...
2010. dec. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Régen apámat erőszakkal bevitték elvonóra, de úgy tudom már nincs ilyen. Ha nem akar menni akkor is el lehet vitetni?
2010. dec. 3. 12:02
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Anyóssal pont ugyanez van. Ráadásul olyan a melója,hogy sok emberrel találkozik minden nap, szóval szinte az egész város tudja. Szegény férjemnek ez megkeserítette az életét gyerek és kamaszkorában, mert szégyellte. Most már beletörődött.

Sajnos a mi házasságunkban is voltak már galibák miatt, mert én is nehezen tudom tolerálni az alkoholizmust. Főleg, amikor megkérjük, hogy bizonyos napokon ne igyon, mert mondjuk szülinap van, vagy megyünk közösen vendégségbe, és akkor sem bírja mindig ki.

Mi most tervezzük a babát, és mondtam a férjemnek,hogy ne haragudjon meg, de ha anyós iszik, akkor nem fogom neki odaadni az unokáját. Mondjuk szerencsére nem minden nap iszik, de heti háromszor biztos. Megmondtam,hogy azokon napokon nem kell találkoznia a gyerekkel. Ha szeretné látni, bírja ki hogy nem iszik. A férjem is egyetértett, reménykedik,hogy hátha így majd kevesebbet fog inni!

Egyébként mi már beletörődtünk. Segíteni azon úgy sem lehet, aki nem akarja. Sajnos aki 55 évesen ilyen, az már szerintem így fogja leélni az életét!

2010. dec. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Látom nem csak az én családom ilyen. Anyósom tegnap feküdt be a pszichiátriára (szintén az ital miatt). Nem akart menni, de a párom elintézte az orvossal, hogy fektesse be, így kénytelen maradni.
2010. dec. 3. 12:08
 9/20 anonim ***** válasza:

Nincs kényszerelvonó

Ráadásul az elvonókúrán résztvevők(önkéntesen) csupán kb 20% tudja végleg letenni a poharat

2010. dec. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Erőszakkal nem lehet elvonóra vitetni,mivel jogilag felnőtt ,csak ha bezámíthatlannak nyílvánítják,aki vezsélyes önmaga és a környezete számára,akkor elvitethetitek elvonóra...De kikéne deríteni miért a pia meg a cigi az élete értelme,mert sok esetben ezek pótcselevések csak kompenzálnak valamit egy űrt,egy érzést stb...
2010. dec. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!