Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg az ismerősökn...

Hogy mondjam meg az ismerősöknek, hogy ne szóljanak bele az életembe?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, most végeztem a suliban. Egy 2 éves OKJ-m van. Soha sem szerettem tanulni, de 14 évet mégis szépen elvégeztem, alig vártam, hogy befejezhessem. Most, hogy munkát keresek mindenki beleokoskodik az életembe. (Távoli rokonok, szomszédok) Hogy miért nem csinálok meg egy bolti eladói/üzletvezetői tanfolyamot; van aki műkörmösit is mondott; akármilyen munkát ne vállaljak el, de azért sok pénzre se számítsak... És akkor még azt nem is említettem, hogy "miért vagy ilyen csöndes; miért nincs barátod" stb Tényleg annyira próbálják irányítani az életemet, de úgy hogy meglátogatni nem képesek, csak telefonon keresztül okoskodnak, hogy így kéne meg úgy kéne. Ennyi idős korban azért már el tudom dönteni, hogy mit akarok és mit nem...
2010. dec. 2. 13:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Az is ide tartozik, hogy a szüleim nem élnek, csak a nagyim. Ő rám hagyja, hogy hogyan intézem a dolgaimat. (meg van elégedve azzal ahogy intézkedem) És bár kicsi voltam mikor anyum meghalt, de apum is azt mondta mindig, hogy "Elég nagy már ahhoz, hogy el tudd dönteni mit akarsz"

De ezek a rokonok, meg folyton b*sztatnak valamivel. Azt meg nem látják be, hogy nincs pénzem továbbtanulni pl...

2010. dec. 2. 14:01
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne szóljatok bele az életembe! Köszi!
2010. dec. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekkel csináálja ezt egy rokonm,miért nem szülsz stb,én ugy élvezem az anyaságot.Megmondtam neki hogy akor szüljön mégegyet az egyszobába,a kettő mellé az aktuális szeretőjének,állambácsinyakára segélyért,csépért,nekem ettől nagyobb céljiam vannak az életbe,mint hogy tenyészállat legyek aki sorba nyomja ki a semmire a gyerekeket lovettáért...Én nem szülök a semmibe,a párommal más céljaink vannak még,amúgy is az én életem...Állj a sarkadra,mert amig nem közlöd velük,hogy közök semmi ,addig úgyanúgy nyggatni fognak,érdekes a monológom óta rokonom nem jön a szüljél te is baromságával.Igazából,nem is jön sehogy,mert leredukáltam a talákozást évi egy kettőre...A telefont meg lelehet tenni,meg kihúzni...
2010. dec. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ja mégegy: adjatok rá pénzt ha ilyen okosak vagytok! köszi!
2010. dec. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"akármilyen munkát ne vállaljak el"

erre csak annyit tudok mondni, hogy egyáltalán mire vennének fel. Én is 2éves OKJ-t végeztem és semmiféle irodai munkára nem vesznek fel mert nincs munkatapasztalatom. Az anyagiak miatt muszáj voltam 70ezerért elmenni szobalánynak.

2010. dec. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"akármilyen munkát ne vállaljak el"


Az elmebeteg aki ilyet mond!

2010. dec. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát ez az...Igaz én még csak 1 hónapja keresek munkát, de sehonnan sem hívtak vissza. Amúgy én elsőnek úgy vagyok vele, hogy valami bolti eladói munkát is csinálnék; vagy az egyik ismerősöm egy nagyáruházban valami főnökszerű. Ő azt mondta, hogy ha kell, akkor tudna adni olyat hogy pl ruhát hajtogatni, könnyebb árukat pakolni stb. Erősen gondolkozom rajta, mert így legalább rendezve lenne a tb-m, kapnék pénzt (még ha keveset is) és talán előrébb is tudnék lépni később valami irodai munkára + elmondhatnám hogy nem vagyok pályakezdő...
2010. dec. 2. 14:16
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is így gondoltam amikor beálltam szobalánynak. Az volt augusztusba. Azóta is folyamatosan nézegetem a hirdetéseket, küldözgetem az önéletrajzom és 1 helyre hívtak be interjúra. De abból sem lett semmi.

Nem akarlak elkeseríteni, de készülj fel a legrosszabbakra álláskeresés tekintetében.


Amúgy milyen szakon végeztél?

2010. dec. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kereskedelmi menedzser. Neked milyen papírod van?
2010. dec. 2. 14:24
 10/12 Huron válasza:

Ne hagyd magad!...az alom-tiproktol!


Ok nem latjak azt, amit te igen. Tulajdon keppen, nem kell hogy HASSON rad ezek a dolgok = (stresszel, es bant, h nem hagynak, nem hisznek benned..stb)

IGEN! ez egy eroproba, a TE eroprobad, vicc nelkul! Ha elbuksz, Ok nyernek, es olyanna valsz, mint Ok. Akik ingyen es bermentve, barmilyen alarcban, kinezetben beleszolnak keretlenul az eletedbe. Abszolut moralistaknak is hivhatod.


Lenyeg, ha van celod, hiszel valamiben, latsz utakat magad elott, akkor ITT ne nagyon enged mar, hogy akarki is eltantoritson. IGEN, eltantorithat az allando moralista szoveguk, mivel bestresszel toluk. Nem veletlen, hogy ide irtal.

Fel a fejjel. Minden konnyu, csak elhatarozas kerdese. Hehe, onnantol, h azt mondod, NEHEZ, ok nyertek... es maradsz semmilyen, vagy, mint Ok.


Remelem, egy kis asztalra csapassal segitettem. Jobbulast!

2010. dec. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!