Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a családban...

Mit tegyek, ha a családban kábítószer üti fel a fejét?

Figyelt kérdés

A testvérem erősen füvezik és ez már rég ráment a család békéjére is. Terrorizálni próbál folyamatosan mindenkit, valamint más értékeit sem tartja tiszteletben emiatt. Elvonókúrára nem lehet küldeni, mert nem akarja letenni.

A helyzetet súlyosbítja, hogy egy rokkant emberről van szó, néhány évvel a motorbalesete után. Nagyon elharapózott a helyzet. Édesanyámat teljesen leamortizálta. Ha egyedül lenne attól tartok fizikailag is megtenné. Mit javasoltok? Mit tehetek az ügyben?


2010. nov. 30. 05:15
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Egalytelán nem jó az anyagi helyzetünk. Édesanyám 60 éves, nyugdíjas. Emellett kedves bátyám valami személyi kölcsönt intézett a tudtunk nélkül és majdhogynem eljárás van az ingatlan felé. Egyedül én dolgozom, de én meg fél lábbal már a saját életemben vagyok. Természetesen az a kis segély amit a rokkantsága miatt a testvérem kap azonnal elmegy fűre. Nem tudom mást használ e. A fű meg néhány nyugtató amit tudok. Az orvos meg csak írja neki...
2010. nov. 30. 14:52
 22/29 anonim ***** válasza:
Butaságot beszélt az aki a gyámságot javasolta.Nem oylan egyszerűá valakire "rábizonytíani" hogy cselekvőképtelen
2010. nov. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
HA meg mégis sikerül képzeld el hogy fog veletek viselkedni.És mint mondtam az elvonó gyakorlatilag semmit se ér
2010. nov. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Egyre inkább az az érzésem, hogy a fű nem gond, hanem tünet.

Pl egy rejtett személyiségzavart, vagy bármilyen megbújó mentális problémát felerősíthet. Gondolom a rokkantsága se használt a testvérednek. Inkább életvezetési gondjai vannak, a fű csak az egyik tünete ennek.

Pszichológushoz kellene valahogy elzavarni és rendszeresen járatni.

Gyógyszeres kezelést a leírtak alapján nem javasolnék, inkább beszédterápiát.

2010. nov. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
A pszichológus is csak akkor ér valamiot ha a "beteg" önként megy, ha meg akar gyógyulni
2010. nov. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Esetleg beszívva aláírathatnád vele a gyámságba való beleegyezést, de ez legalább ugyanolyan gonosz dolog, mint bántani az anyukátokat.

Esetleg elvihetnéd olyan helyre, ahol rokkant emberek vannak, akik pl. sportolnak rokkantan is; az ilyen emberek az egészségesek számára is ösztönző erejűek. Vagy olyan helyre is elvihetnéd (bár, ehhez valószínűleg az adott intézet engedélye kéne), ahol durván szétcsúszott függők vannak az elvonón. Eléggé ijesztő!

Ha se ez, se a rokkantak közössége nem működik, akkor sajnos marad a betépve aláíratás....

2010. nov. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Borítékolom, ha nem "h.lye", és erőszakkal, csellel vagy bárhogy gyámság alá helyezik abból eszméletlen nagy botrány lesz, és a problémát nem fogja megoldani.

Sajnos az elvonó után 80-90 %-uk visszaesik.Még azok is akik önszántukból menntek be

2010. dec. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Az elvonó csak tüneti kezelés
2010. dec. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy ha ő ezt igy látja, hogy ez az egyetlen, amire szüksége van, ez az ami megnyugtatja, ami kell neki, akkor nincs az a szép vagy csunya szó, ami valóban eltérítheti...amig nem talál olyan dolgot, ami ezt helyettesiti, vagy ami fontosabb ennél, addig nincs mit tenni...

én nem ellenzem túlzottan a füvezést...sokszor nekem is jól esik...de pl amit párom müvel enyhén szolva tulzás...ha csak azt nézem h minden forintja erre megy el...meg minden ideje...na de mit tehetek? kb semmit...nem mondom neki h miattam szokjon le...ha ő maga nem jön rá, hogy ez kicsit sok...akkor hiába minden...egyelőre őt nem érdekli sajna az, amit előttem valaki mondott...hiába látja hogy a rövidtávu memoria nuku már...h nincs motiváltsága...namindegy...boccs az offért...

22L

2010. dec. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!