Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a családban...

Mit tegyek, ha a családban kábítószer üti fel a fejét?

Figyelt kérdés

A testvérem erősen füvezik és ez már rég ráment a család békéjére is. Terrorizálni próbál folyamatosan mindenkit, valamint más értékeit sem tartja tiszteletben emiatt. Elvonókúrára nem lehet küldeni, mert nem akarja letenni.

A helyzetet súlyosbítja, hogy egy rokkant emberről van szó, néhány évvel a motorbalesete után. Nagyon elharapózott a helyzet. Édesanyámat teljesen leamortizálta. Ha egyedül lenne attól tartok fizikailag is megtenné. Mit javasoltok? Mit tehetek az ügyben?


2010. nov. 30. 05:15
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

A valós veszély szerintem

Az igaz, hogy oylan lesz mint amit leírtál

ez viszont azzal jár hogy egy idő után nem jár suliba, dolgozni. Nem dolgozik nincs pénzr a fűre a pénzt viszont megszerzi akkor is ha a saját anyját kell meglopnia

2010. nov. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Az előbb természetesen nem a hébe hóba füvezőkről írtam hanem azokról akik rendesen rákattantak
2010. nov. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Volt egy fél évem, amikor eléggé rákattantam. Aztán azt vettem észre, hogy lassul a gondolkodásom, rövidtávú memóriám zéró... Ez elkezdett zavarni, úgyhogy letettem.

Első két nap rossz volt - nem elvonás, inkább olyanféle bosszúság, mint amikor a kedvenc esti sorozatodat hirtelen leveszik műsorról, te meg rákészültél.

De utána gond nélkül tudtam kezelni, havonta-kéthavonta eldurrantottam egyet. Visszajött a memóriám, az agyam is visszagyorsult. A motiváltságom is visszatért - kb egy-két hét kellett hozzá és az, hogy sportoljak. Futni jártam, hogy kicsit fizikailag is erősítsem magam és elfáradjak valamiben.

Egyáltalán nem volt kibírhatatlan - rendes cigit ezzel ellentétben nem tudom letenni, mert pár óra után ideges leszek. Inkább csak kellemetlennek mondanám, megvalósíthatatlannak semmiképp.

2010. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Mondjuk a lopást soha nem értettem (keménydrogoknál gondolom máshogy megy, ott fizikai függőség is van). Nekem anno 2000 Ft-os adag két-három hétig kitartott rendszeres rájárással is.
2010. nov. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

2-3 hétig?

Akkor Te szerencsére nem voltál annyira rákattanva

2010. nov. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
szerintem ő azért drogozik,mert rossz neki ez a helyzet.Amúgy én eddig nem láttam senkit aki a fűre annyira ráállt volna h. a családi értékek is veszélybe kerülnének(azt könnyű beszerezni),a családi értékek akkor kerülnek általába veszélybe, ha más, keményebb drogokat fogyaszt.AMúgy elvonó lenne a legjobb(bár ritkán használ), vagy egy pszichológus
2010. nov. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Örülj neki hogy nem láttál.Hidd el sajnos van ilyen.

Könnyen beszerezhető az ténycsakhogy nem ingyen


És ha a napi adag 1-2 g az már napi 2-4 ezer forint=62-124 ezer forint/hó.

2010. nov. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Csak akkor használ bármi is ha Ő jön rá hogy ez így neki nem jó, ha Ő akar változni, és ha akarja akkor még doki se kell
2010. nov. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Ha a családban nagyon jól kereső emberek vannak akkor lehet hogy nincsennek veszélyben az értékek
2010. nov. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
34 éves egyébként. Régóta mondja az arcunkba, hogy mi nem is kellünk csak a fű. Merthogy az az ő megváltója, megy hasonló. Természetesen mi tartjuk. Bár rokkant a balesete miatt, kapott munkát kb 50 m-re az otthonunktól, de otthagyta indokolatlanuk. Szép szavakat, motiválást már régen feladtuk. Hogyan lehet ezt a gyámság dolgot megoldani? Ha gyámság alá van helyezve, az milyen lehetőségeket nyit meg? Elküldhető elvonóra? Mindenképp kemény megoldás lebeg előttem. Mivel édesanyám nem képes megtenni, nekem kell lépnem ugyanis már nagyon elharapódzott a helyzet. Mind a család tulajdonára, mind az épségére veszélyessé vált. :(
2010. nov. 30. 14:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!