Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Én egy 20 éves lány vagyok, még tanulok. A barátom nemsokára betölti a 26-ot, 2 éve együtt járunk. Anyu szerint elég érdekes, hogy 26 évesen még nincs családja, másoknak ilyenkor már megszületik az első babájuk, és valószínű csak azért van velem mert másnak nem kellett. Én ezt nem így gondolom, mert előttem volt barátnője, és mondtam anyunak, hogy a mai világban a fiatalok nem vállalnak olyan korán gyereket. Inkább legtöbben arra koncentrálnak, hogy tanuljanak, dolgozzanak, megteremtsék a megfelelő anyagi körülményeket stb. De csak azt hajtogatta, hogy ő már 22 évesen szült, volt lakás stb. Véleménye szerint én álomvilágban élek, és gondoljak arra, hogy milyen rossz lesz majd amikor az utcán mondják a páromnak, hogy milyen aranyos unokája van... Szerintetek igaza van? Csak kíváncsi vagyok mások véleményére is. :)Előre is köszönöm!
2010. nov. 28. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Ez egy nagy baromság amit anyukád mond.
2010. nov. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg hülyeség. 26 évesen az lenne fura, ha már lenne gyereke, bár midnenkinek a magánügye, de azért az a ritkább.
2010. nov. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
ugyan már, 26 éves, nem 56. furcsa, hogy anyukád így vélekedik.
2010. nov. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem 40 évesen szült anyám (úgy volt, hogy nem is lehet gyereke), igen, az unokájának is néztek, de felnőttem és nem érzem, hogy bármi hátrányom lenne ebből.

Neked van igazad, még 10 év múlva se leszel semmivel sem elkésve. A férfiak pedig huszonévesen sokszor még éretlenek a kisgyerekkel járó felelősségekhez. Valószínűleg a barátod is jobban fog apaként teljesíteni, ha már kicsit idősebb.

Azzal pedig még inkább egyetértek, hogy először a saját körülményeitek rendeződjenek és utána vállaljatok gyereket. Ez felelősebb magatartás, mintha a naptár lenne az egyetlen indok a gyerekvállalásra.

Anyukádra ne hallgass, akkor szülj, amikor minden szempontból megfelelőnek érzed magad a családalapításra.

2010. nov. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Szerintem nincs igaza anyukádnak,mert arra alapozik ami régen volt szokás.Nem feltétlenül kell 22 évesen gyereket szülni!A nagynéném csak a múlt évben ment férjhez,34 évesen,szült egy kisbabát,nagyon boldog,és egyáltalán nem bánja hogy nem tette meg mindezt előbb.
2010. nov. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

ne haragudj,de szerintem anyukád él álomvilágban!!!a mai helyzetben már nem úgy mennek a dolgok,mint régen!!!!

sajnos az én anyum is ilyen,de már nem beszélek vele

21/l

2010. nov. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, a szülőknek ált. rögeszméjük önmagukhoz hasonlítgatni a gyereküket. "Bezzeg én ennyi idősen ezt meg ezt csináltam és nem csináltam ezt meg ezt, EZÉRT te is csinált ezt, és te se csináld amazt!"

Tegyetek úgy, ahogy ti szeretnétek élni a közös életeteket, és kész, még csak magyarázkodni se kell.

2010. nov. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A barátodat és a kapcsolatodat vele, te ismered a legjobban. A kor különbség köztetek egyáltalán nem nagy, szerintem ideális. Az, hogy együtt van veled már két éve számomra inkább azt jelenti, hogy te érettebben gondolkodhatsz a kordbeli lányoknál. Írtad, hogy még tanulsz. Akkor meg fejezd be a sulit gondolom a párod is ezt mondja. A gyerekre ráértek, ha majd mindketten akarjátok. A párod nem vénember a maga 26 évével. Én 28 évesen szültem az első gyermekünket és még senki sem nézett gyerekeim nagymamájának. Azt gondolom, hogy anyukád azt várja tőled, hogy egy gyerekkel szentesítsd a kapcsolatot a pároddal, közben megfeledkezik arról, hogy egy gyermekhez két ember kell. Ő szeretne babázni, akár a te kapcsolatod árán is.
2010. nov. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a barátommal a kapcsolatunk teljesen jól működik. Természetesen együtt képzeljük el a jövőnket, ha a sulit befejeztem szeretnénk összeköltözni, és idővel jöhet a baba is. Nem gondolom, hogy rossz döntést hoztam volna azzal, hogy idősebb férfit választottam magam mellé. Ilyen a szerelem, ezt nem lehet irányítani :) Anyuval a kapcsolatom nem túl jó, és úgy veszem észre, hogy általában mindig arra játszik, hogy engem idegesítsen, megbántson valamivel. Picit rosszul esik, hogy mindenkiben folyton csak a hibát keresi, de mostantól nem foglalkozom vele...
2010. nov. 28. 12:46
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
az én anyám engem 38 évesen szült.igaz hogy van két nálam 15 éveel idősebb tesóm, én meg véletlen gyerek vagyok, de nembaj. szerintem 26 évesen nem kell gyerek..én annyi idősen tuti nem akarok majd.
2010. nov. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!