Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy legyen? Nem...

Szerintetek hogy legyen? Nem akarom elkapkodni, de elveszíteni sem!

Figyelt kérdés

Nemrég lett vége egy 5 éves kapcsolatomnak. Nem működött már a dolog, és bevallom, hozzájárult nagyban az is, hogy nagyon sokat kezdtem gondolni valaki másra. Miután szakítottunk, elkezdtem találkozgatni a másikkal, és nagyon úgy tűnik, hogy alakul valami. Nagyon örülök, mert vele szeretnék lenni, de itt jön a gond. MÉG nem. Még csak 3 hete szakítottam az exemmel, nekem ez így túl gyors, hiába nem szerettem már. Sokan még nem is tudják a környezetemből, hogy vége vele, hülyén érezném magam, hogy egyből mással, és valószínüleg sugdolóznának a hátam mögött, hogy biztos csaltam már az exemet vele. Pedig nem. Az exem is biztos azt hinné, ha megtudná és nem akarok összeveszni vele, most jó a kapcsolatunk. De félek, hogy ha lelassítom a dolgokat elveszítem a másikat, mert azt fogja hinni, hogy nem vagyok biztos a dologban, pedig biztos vagyok, de még várnék egy kicsit. Túl gyors ez így, nem? Még nem állok készen rá. Még itt vannak az exem cuccai is. Hogy csináljam, hogy jó legyen? Félek, hogyha azt mondom neki, hogy lassítsunk azt hiszi, hogy nem vagyok biztos a dologban.( a helyzetet bonyolítja, hogy egyszer már majdnem összejöttünk, én akkor az exemet választottam, emiatt nagyon féltékeny rá, és fél, hogy megint visszamegyek hozzá)

25/N


2010. nov. 26. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Ne foglalkozz másokkal! És ne félj új kapcsolatot kezdeni! HA úgy érzed, ő fontos Neked és el tudnád képzelni, hogy együtt legyetek, akkor hajrá! Kár halogatni, mindenkinek jár a boldogság!
2010. nov. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd meg a partnerjelöltednek, hogy azért nem szeretnéd elkapkodni, mert most lett vége egy hosszú kapcsolatodnak. Ha nem érti meg, felesleges idöt pazarolnod rá.
2010. nov. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudja ő nagyon jól, hogy most lett vége. De még véletlenül se akarom, hogy megforduljon a fejében, hogy azért nem akarom, mert még látok rá esélyt, hogy visszamegyek az exhez, vagy mert még érzek valamit iránta, vagy ilyesmi. Ezzel biztos elijeszteném, mert mint mondtam, egyszer már a másikat választottam helyette és eléggé ki volt bukva. Tudom, hogy most is attól fél. Nem akarom erősíteni benne ezt a félelmet. Lehet azt gondolná, hogy még midnig nem zártam le a dolgot és inkább kiszállna. Azt semmiképp sem akarom, nekem kell ez az ember!
2010. nov. 26. 10:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonlóan voltam én is... 4 éves kapcs. végén beleszerettem másba, de sose csaltam meg a régit, és nagyon sokáig tartott az elszakadás, a mostani párom felbukkanásától számítva 7 hónapig nyűglődtem. Többször szakítottam, visszamentem, már mindenki csak legyintett... Végül sikerült, eltéptem minden köteléket, nem reagáltam semmire, volt, hogy el is bújtam előle, hogy ne is találkozzunk. 2 hétig voltam szabad, élveztem a dolgot, közben meg vártam, hogy az új, a szerelmem lép-e. És lépett, összejöttünk, és azóta is boldog vagyok vele.

Ha tanácsot adhatok neked, ne törődj vele, hogy mások mit mondanak, ha úgy érzed, hogy szereted, akkor hajrá! A váltást úgyis minden ismerősöd, családtagod másként fogja lereagálni (érdemes majd nézni a fejüket, mi jól szórakoztunk a döbbent pofákon), azzal meg nehogy már törődj, hogy az ex mit szól hozzá! Nem muszáj elhinni az igazságot, de attól még te tudni fogod, és ez a fontos.

Szólottam, uff. :)) Sok boldogságot! :)

2010. nov. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és azt még elfelejtettem, hogy majd figyeld meg, neked milyen álmaid lesznek utána! Nem egyszerű feldolgozni a változást, nekem legalábbis megvadultak az álmaim... hónapokig az exről álmodtam, hogy mégis visszamentem hozzá, meg ilyenek... nemegyszer sírva keltem, de micsoda boldogság volt, hogy mégse! :)
2010. nov. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Három hét szakítás után NEM lehet még az új párt szeretni! Időt kellene hagynod magadnak,mielőtt új kapcsolatot keresel! Így csak sodródsz majd egyik kapcsolatból a másikba! Nem tragédia,ha néhány hétig-hónapig egyedül maradsz,amíg teljesen túl nem leszel az előző kapcsolatodon.

Ha az új nem vár meg,akkor nem is érdemes vele kezdeni!

2010. nov. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, azt hiszem nem olvastad el figyelmesen, azt, amit írtam. Ez a másik férfi volt 90 százalékban az oka a szakításnak, mert belszerettem. Nem kerestem új kapcsolatot a szakítés után, ez már adott volt.

Amúgy én is sokat nyűgölődtem, hónapok óta. De igazából nem 3 hete lett vége ennek a kapcsolatnak, csak hivatalosan, de előtte 3 hónapig le sem feküdtünk, nem is csókolóztunk, csak nagyritkán egy puszi. Már csak a megszokás és a közös lakás tartott össze minket. Azóta veszem hivatalosnak a szakítást, hogy elköltözött.

2010. nov. 26. 11:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a férjemmel az előző szakítés után 2 nappal jöttem össze és nem csaltam meg vele az előzőt. Jó, mondjuk az csak pár hónapos kapcs volt.
2010. nov. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!