Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megértetni az...

Hogyan tudnám megértetni az anyósommal, hogy a pasija csak kihasználja őt és minket?

Figyelt kérdés

Az anyósommal élünk egy lakásban ,a lakás fele a férjemé. Sajnos eléggé nehezen éltünk meg egy albérletben, ezért költöztünk oda.

Az anyós pasija kiállhatatatlan ingyenélő, gyakorlatilag úgy viselkedik mint egy dackorszakos kisgyerek.

Dolgozni csak feketén dolgozik, pénzt nem ad be, max 1-2 ezer forintot hetente, felzabálja ami a hűtőben van, és állandóan követelőzik.

Néha velem úgy beszél, mintha a cselédje lennék, persze csak anyós és a párom nincs itthon.

Anyagilag már majdnem ott járunk mint mikor albérletben éltünk, pedig aróta +30e forint is van a kasszán. (2hós a lányom)


2010. nov. 24. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:

- Én vennék egy kicsi hűtőt használtan,és lelakatolnám.

- Gondolom azért tud téged ugráltatni mert te meg hagyod, csak azt nem értem miért.

- Továbbiakban nézd levegőnek.

Ennyi a megoldás. Anyósod meg felnőtt nő. Ha ő maga nem látja, hidd el hogy nem te fogod felnyitni a szemét, nem fog rád hallgatni.

2010. nov. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igazat adok az előttem szólóhoz..
2010. nov. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak ilyen esetek,de te ebbe nem szólhatsz bele,ha az anyósodnak jó.

Szerintem is vegyetek egy kisebb hütõt és lelakatolod.Viszont biztosan kérdõre fognak vonni,de téged az ne érdekeljen.

2010. nov. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgy látszik anyósod megvakúlt a szerelemtől. Igazat adok az első kommentelőnek. Viszont a kicsi hűtő nagyon sokat fogyaszt, az tuti. Annak a semmirekellőnek mi joga téged piszkálni, elvégre pici gyerekes vagy, nemhogy ő alkalmazkodna maximálisan hozzátok. A farok csóválja a kutyát.Miért nem beszéled meg ezt a férjeddel, biztosan melléd áll,lehet még az anyjával is beszélne.
2010. nov. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

mellém is áll, főleg mióta lenyúlta mult hónapban az utolsó ezresünket.

A vicces az, hogy lisztérzékeny vagyok, és a szoptatás miatt ennem kell!!!

Bátyám hozott nekem olcsón kenyeret osztrákból, erre ez a d. tegnap megette az utolsót, amivel ki kellett volna húznom 5.ig. Most főtt tojást eszek, mert anyumék küldtek faluról.

Továbbá elvitte az utolsó adag húst a fagyasztóból, mert az apja szereti a háztáji húst és az anyja pörköltjét. A fagyasztót is lakatoljam?

Már nem tudom mit tegyek. Nekiálltam krumplifőzeléket főzni, hogy legyen mit ennie a férjemnek, és még van egy csomag tészta, amit a pörkölt mellé vettem vasárnapra. Hús hijján azt eszik.

2010. nov. 24. 12:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Nehéz ez a dolog, mert ebben az esetben ugyanannyi joga van az anyósod élettársának, mint neked:magyarul semmi.A tulaj az anyósod, meg a férjed, velük kellene beszélned, hogy ez a dolog neked így nem megy nem jó, te igy nélkülözöl, és nem vagy hajlandó egy másik embert is eltartani.Viszont az anyósodnak joga van azzal élni akivel akar, ha nem tetszik, vissza kell menni az albérletbe.Lehet, hogy anyagilag rosszabb, de mindenki a maga ura.
2010. nov. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát én a helytekben költöznék de gyorsan csak olcsobb egy albérlet mint egy ingyenélöt ettetni. Hagyátok hagy ettese az anyos majd észhez tér és kirakja.

Ne hagyd hogy csicskáztason ordisd le a fejét a helyéről

2010. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mivel gondolom, a férjed örökléssel jutott a fél házhoz, igy az anyósodnak haszonélvezeti joga van a teljes házra, ő dönti el, ki lakhat ott és ki nem. Igy ha nektek valami nem tetszik, nektek KELL költözni. Tulajdonosi jogaitokat csak anyós halála után fogjátok tudni gyakorolni.

Ha anyagilag majdnem ugyanott vagytok, akkor ezen nincs mit gondolkozni, kérdés helyett csomagolj.

Anyósod életébe beleszólni nincs jogod, gondolom, már próbáltátok, nem sikerült, ennyi.

2010. nov. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!