Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is kihasználja...

Szerintetek is kihasználja vagy én látom rosszul?

Figyelt kérdés
Együtt lakunk már a vőlegényemmel és nagyon jól megvagyunk.Van egy haverja aki szerintem kihasználja. Párom nagyon jó indulatú nem mond nemet senkinek. A lényeg hogy az utóbbi időben szinte minden héten elromlik valami a haver kocsiján, felhív minket hétvégét nem kímélve, vagy a fürészét hozza át mert az nem jó, de általában a kocsival van gond. Engem ez már kezd zavarni, szabályosan ránk telepedett. Nem látom rajta hogy meg akarná tanulni, csak gondol egyet legyen az bármi kis gond a csappal vagy mással rögtön telefonál. A pasi egyébként osztálytársam volt, nincs neki nője, nagyon vallásos lett ( hitgyülekezet). Mindig mondja hogy ő is eljönne segíteni de nekünk nem nagyon kell. Egyszer kérte meg a párom akkor is sietett a gyülekezetebe. Egyébként nem egy nagyon szorgalmas pasi. ja volt még egy példa mikor a páromnak kellett volna ember a munkájához( fizetésért) és ez a haver reggel 8-12 ig dolgozott máshol,de nem ment el délután melózni a páromnak mert az már későn van stb...Párom szerint nem használja ki szerintem igen. Már ha aksi kell a kocsiba is a páromat hívja venni mert ő nem tudja. Én azt mondom a barátság az nem szolgaság. Mindenkitől várom az őszinte véleményét.
2011. nov. 11. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon is jól látod a szitut, a hitgyülis srác kihasználós kis roha.ék. Amúgy én is ismerek hitgyülist, és meglepő módon ő is csak kér, de nem ad segítséget.
2011. nov. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bánomisén ***** válasza:

A barátság tényleg nem szolgaság, de sokat nem tudsz tenni. Ha a barátod nem érzi kihasználva magát, akkor úgyis megy és segít a barátjának.

Ha már a kapcsolatotokba is bezavar ez a pasi, mondjuk programokat mond le miatta a párod, vagy ilyesmi, akkor érdemes beszélni vele erről. Amíg ez nincs, addig nincs mit tenni, kénytelen vagy elfogadni.

2011. nov. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is évekig csak segítettem viszont ha nekem kellett segítség akkor nem kaptam. 16 év után úgy gondoltam, elég. Azóta sem tudtam feldolgozni, hogy kihasználtak. Viszont korábban nem tudtam, képtelen voltam lezárni ezt a barátságot, ami tulajdonképpen egy kihasználás volt.
2011. nov. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Páromat is zavarja néha, mikor vasárnap reggel telefonál mikor összebújunk vagy reggelizünk, de szerinte ez nem komoly kihasználás.

Úgy gondoltam legközelebb ha hozza a kocsit majd finoman mondom neki hogy remélem most figyelsz hogy legközelebb megtudd te is csinálni. Hátha veszi a lapot.

Az egyik tesóm is egy műszaki analfabéta de nem jár még az autószerelő másik tesónkhoz sem ennyit.

2011. nov. 11. 11:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Az apàmnak volt nèhàny ilyen seg.fej haverja, idôvel ràjött, h miért baràtkoznak annyira, de persze anyu is felnyitotta a szemét. És néha oda is mondogatott a cimbiknek, nem veszekedett vagy ilyesmi csak ugy mosolyogva. Eleinte veszekedés volt belôle, mikor anyu megemlitette h kihasznàljàk aput, de vègül belàtta, h anyunak volt igaza...és most màr ô is òvatos az ilyenekkel.
2011. nov. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én férjem is ilyen mindenki kihasznalja. Sajnos ez engem is zavar. Szeretem, ha segitõkész, akar a testvéreivel, barataival. Viszont a baj ott van, hogy nekunk ha csak egy papirra volna szükségünk, hogy érte menjenek, mert közelebb laknak. Nagyon rimankodnia kell, hogy valaki megtegye. Sõt most mar a férjem ott hagyja a munkajat és elmegy érte.

Igen vannak férfiak, akik nem akarjak észrevenni magukat, mi meg feleségeknek jobb, ha csendben maradunk.

2011. nov. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, hogy kihasználja. Amúgy nem lehet az, hogy ilyen alkalmakkor "meg akarja téríteni"? Ismerek pár hitgyülist, és elég nyomulós, elszánt emberek.
2011. nov. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Jól látod.


Hálát adok az égnek, hogy az én párom nem ilyen buta.

Mert a kihasználást nem észrevenni elég kevés inteligenciára vall.

2011. nov. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!