Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleid milyen kifogásokat...

A szüleid milyen kifogásokat találnak ki?

Figyelt kérdés
Pl "mert azt mondtam"; "az anyád vagyok"; "Azt kell csinálnod amit mondok"; "csak mert" meg még sorolhatnám :S
2010. nov. 23. 20:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Akkora vagy, mint egy kutya ülve.
2010. nov. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
19%

"Kislányom, ha olyan magas lennél, mint amilyen hülye, ülve nyalnád a Holdat"

"Neked nem osztottam lapot"


Ha majd túl leszel a "mindenki hülye, csak én vagyok nagyon okos" korszakodon, megérted, miért mondja.


Drága Tinik, kérlek benneteket, csak a mínusz gombra kattintsatok, mert ti tényleg nagyon okosak vagytok, a többiek meg mind hülyék ;)

2010. nov. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Nekem tök jó fej szüleim vannak ezek szerint, mert nekem mindig mindent megmagyaráztak, hogy mit miért nem lehet:)
2010. nov. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerek hülyeséget is mond, nem az a jó módszer, hogy megalázzuk ilyen beszólásokkal! Nem arról van szó, hogy meg kell neki engedni mindent, de lehet úgy is kezelni, mintha nem egy hülye fogyatékos lenne, akinek érvelni sem kell, csak el lehet annyival intézni, hogy kuss.
2010. nov. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
20:41 ezzel olyan jóó lettél hogy mindenkit lehülyéztél:)Grat.
2010. nov. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

"Te az én sz*rom vagy"

"Majd ha megkeresed rá a pénzt"

"Ameddig itt laksz.."

2010. nov. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
82%

Na most úgy bölcselkednek itt az érett harmincasok, mintha a szülők mindig abszolút jogosan használnák az efféle kifogásokat.

Vagy mikor 18 évesen még úgy kellett kikönyörögnöm, hogy hadd mehessek el barátnőm szülinapi bulijára, én voltam a hülye korszakomban?

2010. nov. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

"Nem te keresed a pénzt"

"Ez az én házam, azt csinálok, amit akarok"

2010. nov. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

"Amíg az én kenyerem eszed" -> emiatt kezdtem el már egyetem mellett dolgozni, hogy ne függjek tőlük anyagilag. De rohadt nehéz így, mindenki más bulizik :(

"Nem egyszerre húztunk nadrágot"

"Gyereknek hallgass a neve"

"Nem osztottam neked lapot"

Ezekkel csak az az egy problémám, hogy képtelen elhagyni őket. Tizenévesen is volt annyi eszem, hogy felfogtam, hogy oké, szülő, ideges, nem pofázok vissza. De most már 22 vagyok és hiába élem a saját életem, felnőttként, ha néha meglátogatom őket, azonnal ezt kapom, amit én elég szánalmasnak tartok. Aztán meg persze hívogatnak, hogy miért nem látogatom meg őket gyakrabban. Csak akkor szoktam, amikor megesik rajtuk a szívem, hogy most már nagyon hiányzom nekik és biztos kedvesek lesznek. Eddig még egyszer sem jött be 5 év alatt :(

2010. nov. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
86%
Se tini nem vagyok se szülő, de két nálam tizensok évvel fiatalabb testvér nevelésében segédkeztem és én is ugyanezteket tapasztaltam anyámtól és apámtól is. Továbbá a kedvemcem az volt, amikor ők tévedtek a gyerekkel szemben, mégha nyílvánvaló is volt mindeki számára nem voltak képesek beismerni. Nem kell velem egyetérteni, de szerintem ez elég negatív szülői tulajdonság, érthető, ha egy pici gyerekkel már nem lehet bírni ezekre a módszerekre támaszkodik egy anya, de tizenéves korú gyerekeknek szerintem az a minimum, hogy a szülő meg magyarázza miért dönt így vagy miért kéri erre a gyereket. Olvastam, az előző hozzászlok között, hogy valakinek ilyet is szoktak mondani hogy "enyém az utolsó szó és kész" ilyenkor ki is viselkedik gyerekesen? Én úgy látom, hogy a lehető legrosszabb hozzáállás egy szülő részéről ha magát a gyerek főlé helyezni. Mert nem feljebbvalója, lehet a gyereket büntetni, rászólni, de akkor tegyék meg a kedves anyukák és apukák azt a szivességet hogy leülnek és megbeszélik a gyerekeikkel mit miért tesznek. Nincs olyan hogy csak úgy. Legalábbis én felháborítónak tartom ezt a kijelentést bárki szájából. Mindenesetre akinek nincs türelme egy tinédzsert nevelni, vagy egyáltalán egy gyereket nevelni az ne vállaljon gyereket, mert csak elcseszi a saját elcseszett hozzáállásával.
2010. nov. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!