Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a jó feleség?

Milyen a jó feleség?

Figyelt kérdés
Normális válaszokat várok.
2010. nov. 23. 19:34
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Sokmindenkinek ilyen.
2010. nov. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Kriszti83 ***** válasza:
100%
Remélem jó feleség vagyok, igyekszem :) De nekem szerencsém van a párommal, sokat segít itthon és gyermekem sem hiába apás :) Munka után mindig a gyerkőc az első (játék, fürdetés, stb.)
2010. nov. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Könnyebb utat választottam, megkérdeztem a férjemet. Szerinte:

Az otthont otthonossá teszi - ez alatt értve, hogy melegséget és nyugalmat áraszt. Illetve szerintem a kisebb lakberendezési dolgok. A volt házasságában azt hiányolta, hogy bár felépítettek egy házat, soha nem volt otthonos. Nem volt egy kép a falon, egy virág a párkányon.

Házimunka nincs leosztva, aki éppen jobban ráér, az csinálja. Egyedüli férfimunka a nagyon nehéz tárgyak mozgatása - de ez inkább az anatómiai különbségek miatt van. (Az 50 kilómmal nem én fogom arrébb vinni a 150 kilós szekrényt)

Ha van gyerek, akkor elsősorban a gyerek lelki és értelmi nevelésével foglalkozik (fürdetni, etetni, ruházni bármelyik szülő tudja), hogy értelmes, kiegyensúlyozott felnőtt legyen majd.

Mondjuk nekem nagyon mákom van, teljesen egyenrangú félként vagyok kezelve, ha valamit megcsinálok, akkor hálás érte, de nem várja el. Pénzügyileg is egyenrangúak vagyunk, ha majd szülök és éppen én fogok jobban keresni, akkor ő simán vállalja, hogy otthon marad a gyerekkel.


Talán ami kifejezetten "női reszort" a kedvesség, melegség, megértés.

A házimunka is úgy van megosztva, hogy aki amit utál csinálni, azt a másik megcsinálja. Ő a katonaságnál megtanult ruhát hajtogatni, én meg hiába próbálkozom, úgy néz ki a szekrény, imnt egy háborús helyszín - ha nem ő pakol be.

2010. dec. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tök relatív, milyen a jó feleség. Szerintem fontosabb, milyen a házasság. Ahol mindkét fél boldog, a gyerekeket családi béke és szeretet veszi körül, ott minden rendben. Ha valamelyik fél boldogtalan, ott már gond van. Nem biztos, hogy valamelyikük rossz, csak nem illenek egymáshoz. Nálunk a férjem a gyerekek körül mingid besegít, bár a takarítás aaaaz nem megy.. valahogy az nem férfikompatibilis.. bár az öcsiméknél ez is meg van osztva, mégis nagggyon boldogok. Ahol kölcsönös tisztelet és jó kommunikáció van, és persze szeretet-szerelem, ott minden rendben:) Én annak idején kikötöttem: Ha mindketten dolgozunk, akkor otthon is egyenlő részt kell vállalni ( én vagyok a fő kereső) nna ez nem igazán jött be a takarítás terén, helyette viszont kapok megbecsülést és rengeteg szeretetet ( most éppen a kisebbik gyerekkel játszik:) imádom:)és mégy egy fontos dolog szerintem: Nagyon fontos: Egyik fél se legyen alárendelt!!!!!!!!! Aaaaz nem tud működni. Nagyanyám mintaasszony volt, mindig haptákban állt, munka és négy gyerek mellett mindig a férje kegyét kereste, mégis válás lett a vége. És kibe bolondult bele a nagyapám? Egy határozott, irányítani imádó keménykezű nőbe, és mellette is maradt haláláig szeretetben.
2010. dec. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Szerintem meg abból lesz jó feleség aki boldogan tud élni :)


32/N

2010. dec. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"Azért vannak ötleteim: Jól főz, és csakis nekem, más férfira rá sem néz. Akit összeszidhatok, ha dühös vagyok, vagy ha valamit elrontok. Aki nem nyafog, és nem pityereg ha összeszidom, vagy akár ha valami tetlegesség is el - elcsattan. Aki mindig mellettem áll, hadd lássák mások, milyen dögös a nőm. Minden ügyes bajos dolgomat elintézi, aztán ha kész, felhív, mert tudja, hogy nekem nincs időm ilyesmire."


Feleség neked nem való, fogadj fel titkárnőt és háztartási alkalmazottat + remélem, guminőt és bokszzsákot kapsz karácsonyra. (Már ha van olyan ember, aki neked ajándékot ad...)

2010. dec. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Hogy milyen a jó feleség?

Rendelkezik egy jó férjjel.Jó feleség nem létezik jó férj nélkül!

2010. dec. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Tyűűűha! Egyes kommenteket olvasva elállt szemem-szám, hogy ma, a XXI. században is vannak még olyan házasságok, amit a középkorban tudnék csak elképzelni. Csak egy gondolat: Aki kapcaként viselkedik, úgy fognak bánni vele, mint egy kapcaronggyal.


Először is attól jó egy nő/feleség ha tud normális társat választani!


Aki egy igénytelen, "sör-TV-gépezés-5 perc szex" igényű pasi mellett voksol, amellett mire jó egyáltalán feleségnek lenni???? Te attól boldog lennél, ha egy ilyen férfi téged jónak tart? Lassan 50 éves leszek, de soha nem éltem, nem élnék ilyen emberrel.


Akkor tudsz "jó feleség" lenni, ha megfelelő párral élsz és testi-lelki társai tudtok lenni egymásnak. Egy normális férfi nem azt várja el otthon a feleségétől, hogy cselédként körülugrálja, hanem hogy kedvességet, melegséget, figyelmességet, szeretetet, gondoskodást kapjon a társától, hogy az otthon melegét megteremtse a nő. Ugyanígy egy normális férfinak, férjnek is megvannak a feladatai. Az, hogy milyen az otthoni munkamegosztás, kinek mi a feladata egy háztartásban és hogy ezek mennyire kőbe vésett szabályok, csak másodlagosak egy jó házasságban. Ott, ahol nincs normális kommunikáció, nincsenek meghitt beszélgetések, intim pillanatok, nincs összhang, ott nem lehet arról beszélni, hogy ki a jó feleség és ki a jó férj.

A párom azt mondja, azért jó velem élni, mert meg tudom teremteni azt a fajta nyugodt, kiegyensúlyozott családi légkört, ahová jó hazajönni, ahonnan jó munkába indulni, aki mellett fel tud töltődni. Ő viszont azért ideális számomra, mert stabil, megbízható, erős jellemű, férfias férfi, akire bármilyen helyzetben számíthatok. Egyikünk sem ugrálja körül a másikat napi szinten, nem vagyunk egymás rabszolgái, de kölcsönösen figyelünk egymásra, ettől tud jól működni a kapcsolatunk.

2010. dec. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Hencsi ismered a férjemet?? :) Mindenesetre jól leírtad.


Az is messzemenően igaz, hogy jó férj nélkül nem létezik jó feleség. Mert egy ilyen férj mellett, akit Hencsi leírt, hogyan is lehetne egy feleség elég jó?

2010. dec. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Figyeltétek azt a joghurtreklámot, amiben a csajszi azt mondja, helyt kell állnom tanárként (iskolában magyaráz a gyerekeknek), anyaként (megy a kislánya elé) és a slusszpoén FELESÉGKÉNT és mit csinál a képen a feleség? MOS!!!!!!!!!!!!!!!! Ez azt hiszem, elmondja a nagy magyar mentalitást, hogy az embereknek mi jut eszébe a "feleség" szóról.

Amúgy meg ismertem olyan nőt, aki naponta 3 fogásos ebédet produkált, mosott, takarított, befogta a száját, "össze lehetett szidni", stb. stb. - és a fickó végül elhagyta egy olyan nőért, aki határozott, és azt is megköveteli tőle, hogy a házimunkából vegye ki a részét. Szóval nem éri meg cselédnek lenni, ne abból induljatok ki, hogy sok férfi mit MOND az ideális feleségről. A gyakorlatban, ha valaki szerelmes, úgyis más szempontok kerülnek előtérbe,és mindenki alkalmazkodóbb lesz.

2010. dec. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!