Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismer v. alaki olyan párokat,...

Ismer v. alaki olyan párokat, akik hosszú idő után szakítottak (mondjuk több, mint 5 év után)? Mi lett velük, újra összejöttek vagy nem?

Figyelt kérdés

Csak mert az egyik ismerősöm szétment a párjával, pedig több, mint 8 éve jártak. Az egyik házasodni akart, babát szeretett volna, a másik teljesen elzárkózott előle.

Szerintetek összejöhetnek még? Annyira sajnálom őket. Én úgy gondolom, hogy még 9 év után is kölcsönös (volt) a szerelem.


Ugyanez volt a helyzet 10 éve egy másik ismerősömmel, ők 9 hónap szünet után újra összejöttek, majd még azon a héten a fiú el is jegyezte a lányt. Azóta is együtt vannak, van 2 szép gyerekük.

Van rá esély, hogy ugyanez történjen most is?


2010. nov. 23. 13:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Lehet jobb így. Nekem a munkatársnőm 9 év után szakított párjával. Amíg együtt voltak, kérdeztem tőle, hogy mikor lesz esküvő, azt mondta a pasija nem akar nősülni. Mondom oké, és gyerek? Hát azt sem akar. Rákérdeztem, hogy most nem akar, vagy később sem. Ő sose akar. Nem értettem akkor miért van vele, de még ő sem értette. Aztán szétmentek és kiderült: a pasi akart gyereket csak nem tőle, ugyanis összejött egy lánnyal, aki már terhes a palitól, és el fogja venni, a barátnőmnek is van másik párja és együtt élnek, tervezik a jövőt. Szóval nem tudhatjuk, hogy miért döntöttek így, de hosszútávon lehet ez a legjobb megoldás nekik, még ha most nehéz is átélni ezt a szakítást.
2010. nov. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én 5 év után szakítottam, több ismerősöm is így járt 7-10 év után. Ha a két fél elképzelései nem egyeznek, akkor felesleges lemondásra kényszeríteni a másikat.. Egyetlen olyan párt ismerek, akik több év kihagyás után ismét összejöttek, és azóta boldogan nevelik két pici lányukat. Tehát kb tízből egynek jön össze újra..
2010. nov. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Esély mindig van, de kettőn áll a vásár, és ha az egyikük nem akarja, akkor bizony hiába próbálkozik a másik.
2010. nov. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jönnek össze ha egy ilyen alap dologban nem egyeznek az vállóok.
2010. nov. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha azért mentek szét, mert házasság és baba kérdésben nem tudtak megállapodni akkor nem hiszem, hogy összejönnének újra. Én magamból indulok ki, én se akarom egyiket se. Lehet, hogy egy darabig együtt tudnék lenni egy olyannal aki erre vágyik, mert mondjuk tegyük fel ő azt mondaná, hogy neki nem annyira fontos ez, és inkább velem van házasság és baba nélkül minthogy lemondjon rólam. Van ilyen sok pár csinálja ezt. De ha ő rájönne, hogy neki ezek mégis kellenek és emiatt szétmennénk, akkor én már csak miatta se fogadnám vissza. Nincs jogom ahhoz, hogy megfosszam ezektől a dolgoktól. Bármennyire taszít engem mindkettő, a gyerekvállalás épp úgy mint a házasság, attól én még elismerem, hogy ezek csodálatos dolgok. Csak nem nekem. De senkit nem fosztanék meg tőle, pláne nem azt akit szeretek. Volt olyan személy az életemben, aki a barátomból több akart lenni, de pont ezért nem hagytam, hogy több legyen köztünk, mert tudtam, hogy másfelé tartunk és pár év múlva emiatt egyikünknek fel kéne adnia magát, a terveit, az elképzeléseit. És nem akartam azt se hogy miattam lemondjon dolgokról, meg azt se hogy nekem kelljen feladnom az elveimet.


Tipikusan az az eset amikor a szerelem kevés. Hiába szereti egymást két ember, ha a jövőjüket másképp képzelik el.

2010. nov. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!