Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez szép volt tőle/tőlük?

Ez szép volt tőle/tőlük?

Figyelt kérdés

A barátom másik megyében lakunk, de nincs sok kilométer köztünk.

Ma voltam náluk, na és mikor jöttünk haza, a barátom anyukája mondta hogy vigyen haza autóval.Erre a barátom megszólal hogy adsz pénzt??Mondja az anyukája hogy miből adjon,nincs neki.A barátom mondta hogy neki van 2000-re de azt nem váltja fel benzin miatt.

Nem zavar hogy nem hozott haza, de legalább az anyukája se mondaná hogy nincs pénzük, mert nekik aztán van.Érdekes és mindig az rí akinek van.

Na mindegy, azonkívül a barátom egy héten kb 3szor jön de mindig megvacsizunk együtt vele, viszont ha én ott vagyok soha nem kínálnak meg.Mással is volt már hasonló?


2010. nov. 22. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Szia. Hát... ez elég érdekes! A barátodat megértem, hogy 2000 ft nem sok pénz a mai világban, megértem, hogy spórol, de ha a szülőknek tényleg van pénzük, ennyivel kisegíthettek volna Titeket! Az meg nem szép dolog, hogy Ti megkínáljátok étellel, ők meg nem!

19/l

2010. nov. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Ne vedd a lelkedre. Van ilyen. Amíg a barátod..., hát elmegy. De házasodni nem jó ilyen közegbe.
2010. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

Ha nem zavarna a dolog, akkor nem írnál ki kérdést róla.


Arra nem gondoltál, hogy készpénz nem volt az anyánál?

És különbben is, ki vagy Te, a könyvelőjük, hogy ennyire tisztában vagy az anyagi helyzetükkel?


A stílusból ítélve igencsak fiatalka lehetsz még, úgyhogy jobb lesz, ha nem ítélkezel senki felett.

És talán az sem véletlen, hogy nem akarnak veled egy asztalhoz ülni, az irományod alapján én sem tenném.

2010. nov. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Nah, megjöttek a helyi bunkók...


Szerintem nem volt korrekt, amit csináltak. Ha nem nagy a távolság, akkor szerintem kedves gesztus lett volna, ha hazahoz. Ha a barátod erre sem képes... hát, inkább nem mondok semmit.

Az meg hogy te megvacsoráztatjátok a srácot, ők meg sosem kínálnak meg semmivel... itt az anyját tudnám minősíteni, de nem teszem.

2010. nov. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

20:15-ös: finomabban is megmondhatnád, ha valami nem tetszik! Nem kell szemétkedni és sértegetni a másikat!!! Ha csak kötekedni tudsz, inkább ne válaszolj!


Bocs az offért, de nem tudom megállni, hogy ne védjem meg, akire rászállnak:), szóval: Abba nem szólhatok bele, hogy melyiküknek mennyi pénze van, viszont az tényleg nem szép dolog, hogy mikor elmész hozzájuk, nem kínálnak meg...


Üdv: Gyuszi, 19

2010. nov. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Szóval miattad nem vált fel 2 e ft-ot?Akit állítólag szeret....

Mit lehet erre írni :'(

2010. nov. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem valami kellemes kapcsolat,miert nem szakítasz vele,ha ilyen csúnyán bánik veled?Ha már most ezt kapod késöbb mi lesz? Nem sok a jövöje egy ilyen "szerelem"-nek!
2010. nov. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én az egész családtól menekülnék a helyedben..:)
2010. nov. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jól mondják, míg a barátod elmegy...de házasodni ilyen közegbe...inkább ne...


Most elmesélek egy történetet, ami pont ide passzol...

A párommal mi is más megyében lakunk, egyetem miatt. Általában együtt töltjük a hétvégét, vagy én megyek, vagy ő jön. Amikor távkapcsolatba kerültünk megegyeztünk, hogy a menet utat az fizeti aki megy, a jövetet pedig a másikunk. Tehát fele fele minden útnak...nálunk jóval többe kerül az út kb duplája...menet...plusz jövet...

Na most mikor indult vissza a párom elővettem a pénzt és odaadtam neki. Mire ő rám nézett és azt mondta: Nehogy azt hidd, hogy elveszem a dugipénzedet. Tudom jól, hogy nincs most pénzed, tedd el nyugodtan:) És visszaadta a busz árát...tényleg szükségem volt most erre a pénzre de megoldottam volna ha elveszi, hiszen ő sincs eleresztve anyagilag és így csináljuk már hónapok óta...

természetesen nem hagyott nyugodni a dolog és mind mondtam neki a magamét, hogy de vegye el. Mire ő azt mondta: Kicsi Édesem, én már régóta közösben gondolkodok, amit most neked hagytam úgyis családban marad, Te is tudod.

Szóval...ez is egy hozzáállás, meg az is amit a barátod csinál...a szülők meg hát nem is érdemes szólni, milyen a hozzáállásuk...van és mégsem adnak Neked...mindegy...


Szerintem beszélj erről a barátoddal, érdemes...

2010. nov. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Na beszélgetés az megtörtént.

Most lesz a névnapom nekem is anyukámnak is, és azt mondta hogy nem nagyon sok pénze van így most ajándékra gyűjt :)

2010. nov. 22. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!