Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ebben a helyzetben?

Mit tennél ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Ha lenne olyan rokonod,(pl.szülő, közeli rokon) akit nem tudsz elviselni, akivel nem tudsz egy légtérben lenni 2 percnél tovább, és csak egy hajszál választ el attól hogy utáld, akkor elhívnál/elmennél hozzá karácsonykor?? vagy levegőnek néznéd, és elfeledkeznél róla ugyanúgy mint az év többi napján?

Mik az érvek??(amugy nem egész életen át tartó veszekedés hanem pl egy éve tartó)

Az ünnep kedvéért a régi szép idők stb..?


2010. nov. 21. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy felszínes, képmutató köcsög, de a karácsony a szeretet ünnepe, ha már egy éve marjuk egymást legalább ezen az egy napon férjünk meg egymással békében. Imádok veszekedni, meg kiállok az igazamért mindig, de egyszer kibírom, hogy befogom. Másnap mehet újra :D 21/N
2010. nov. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem mennék.Csak azért mert karácsony van nem játszanám meg az agyam.
2010. nov. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy miért nem bírjuk egymást...
2010. nov. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez függ attól is, hogy mi miatt van ez a rossz hangulat és ha megoldható lenne, akkor persze kezdeményezném a békülést, mondván ünnep van, rendezzük a nézeteltéréseket. Persze amennyibben erre már tettem kísérletet és ő nem hajlandó engedni, úgy érdekli a fenét, hogy ünnep van-e vagy sem, én senki hátsófelét nem nyalom, csak mert jajj Karácsony van, szeressük egymást.

Azok az emberek alapból rohadt nagy tévedésben élnek, mikor hangoztatják, hogy ez a szeretet ünnepe, bocsássunk meg a másiknak, szeressük egymást. Úgy süket duma, ahogy van. akkor is szeretni kell a másikat, mikor nincs karácsony, akkor is meg kell bocsátani tudni, mikor szeptember 25.e van vagy október 9. vagy akármi. Ne a karácsonyra hivatkozva tegyük félre a problémákat, hanem oldjuk meg értelmes ember módjára a hétköznapokban...

2010. nov. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem is azt mondtam, hogy most oldják meg a problémákat,hanem hogy most ne veszekedjenek. Volt asszem a Reszkessetek betörőkben az a bácsi, aki a szomszédja volt a srácnak, na az évek óta nem beszélt a fiával, rosszban voltak és Kevin mondta neki,hogy hívja fel, hiszen karácsony van, biztosan nem lesz gond, és a végén látszik az ablakból, hogy ott van a családjával :) Hát szerintem épp ez az ünnep lényege, nem egymást túllicitálva ajándékozni, hanem szeretetben és békében lenni.
2010. nov. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Most épp mi ilyen helyzetben vagyunk nagybátyámék családjával... de sztem egy estét kibírnék... bár én nem hívnám, az fix.
2010. nov. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mivel feltetted a kérdést, én úgy sejtem hogy te, nem zárkózol el a közeledéstől.

Esetleg tartasz a visszautasítástól, de mivel "közeli rokonról" beszélsz én úgy gondolom, hogy mindenképpen érdemes megkísérelni a kibékülést.

Mit nyerhetsz?

Újra jóban lesztek és mindenki boldogan él, míg...

Mit veszíthetsz?

visszautasítja a közeledésedet és a karácsonyt depresszióközeli állapotban töltheted.


Talán ha nem várnál karácsonyig...

2010. nov. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

igazából nem nekem van problémám..az anyukám van rosszba a nagymamámmal..sokszor összevesztek és anya már látni se akarja mamát, nem is beszélnek csak néha-ritkán.:S

amikor kérdeztem anyát hogy mi a terve a karácsonyra akkor se említette meg mamát csak tesómékat h áthivjuk őket..szal nemtom.: S de ha anya nem hívaj meg akkor én 26-án elmegyek hozzá...

2010. nov. 21. 16:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Anyukám élettársának a húga és az anyja.Karácsonyra konkrétan meghívatják magukat.2ember az oké,de amikor beállítottak 4-en(a húgi pasija,és az anyja volt férje)egy üveg borral.Mindig azt mondják,hogy szegény a Jézuska.(Egyszer kaptak anyáék egyék egy drága festményt,mert amikor jól ment ilyenekre költöttek,és mondták neki kb 1év múlva,hogy vissza is adhatják ha nem kell!)Anya persze ajándékkal és vacsorával,süteménnyel várta őket.Na akkor betelt a pohár nála és megmondta,hogy többet nem hívja meg őket.Egész nap a konyhába robotol,ők meg este telezabálják magukat,telefüstölik a házat.Évek óta ezt játsszák,de tavaly betelt a pohár.Beszélnek havonta egyszer,meg félévente egyszer találkoznak és ennyi.Szerintem ilyenkor sem fogja szeretni az egyik a másikat csak azért,mert karácsony van.Én meg úgy vagyok vele,hogy ilyenkor azokkal vagyok akiket szeretek.Bocsi ha hosszú voltam.
2010. nov. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mivel itt három generáció jelent meg hirtelen, úgy gondolom, anyukádnak el kellene gondolkodnia, azon, hogy mennyi idős a mamád és mennyi ideig fog élni még (már bocs). Nem jó helyrehozatlan haragban "elvállni" és mindig az "itt" maradt fél aki rosszabul jár (bánat, fájdalom, lelkiismeretfurdalás...)! :-(

De persze NE azért, mert karácsony van!

2010. nov. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!