Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes élni? Miért?

Szerintetek érdemes élni? Miért?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 13:55
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
Már hogyne lenne érdemes az életnél jobb dolog nincs is szerintem. Minden egyes percét érdemes kihasználni!!!
2010. nov. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Én is sokszor felteszem ezt a kérdés, hisz annyi olyan gyerek, állat, ember születik akik betegen születnek, vagy már halva.Ezért nem értem h. akkor miért volt értelmük megfoganni, talán a szülők követtek el olyat h. most bűnhődniük kell?Vagy mit árthatott az a szerencsétlen gyerek v. állat h. szenved.Vagy ott vannak a katasztrófa súlytotta területek.Vagy minek élünk ha meghalunk.Én is sokszor magam alatt voltam és ha eljön a halál(amit remélek h. fájdalommentes lenne),akkor boldog leszek, h. több szenvedést nem élek át és nem látok.Viszont a nem teszek semmit, mert van aki szeret és az ő életüket nem keseríthetem meg azzal h. itt hagyom őket.Ha már megszülettem akkor van valami feladatom, ha az h. szenvedjek, akkor az és a következő életembe legalább boldogabb életet kapok, vagy lehet h. rosszabbat,de attól még van feladatom.Boldoggá kell tennem másokat és meg kell tanulnom együtt élni azzal amit kaptam.Segítenem kell azoknak akik rászorulnak és élvezni az apró örömöket.

Te még fiatal vagy és sok megpróbáltatás vár rád,lehet szerencsés leszel és nem fog sok szenvedés élni,de ha mégis,akkor azokból tanulni kell és legközelebb már okosabban viselkedni.Próbálj minden percet úgy megélni, h. azt tedd amitől Te boldog leszel és másokat is boldoggá tudsz vele tenni.Nem tudom mi a problémád,de legyen az bármi is, a lényeg h. ha baj van akkor gondolj arra, h. ha te felnőtt leszel(lehet csak magadra fogsz csak számítani,de legalább több tered lesz irányítani az életedet),most még korlátokba ütközhetsz,de ez az időszak pont arra jó, h. kiélvezd a fiatalságodat, a gyerekkorodat, amíg nem kell dolgoznod,amíg nem neked kell eltartani a családot,amíg a barátaid is ráérnek veled foglalkozni, tapasztald ki a fiúk/lányok viselkedését.Tanulj az iskolába h. azt majd kamatoztatni tudd és több lehetőséged legyen az életben.

2010. nov. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

szia

Sajni én is éreztem már úgy hogy nincs értelme élni..:( egyszer megszületünk, egyszer úgyis meghalunk ...főleg mostanabán, egyre rosszabb jegyeket kapok, 1-est kémiából 2 fizikából, s a tavaly meg második tanuló voltam. Nem sikerülnek a felmérők, nem tudom mi van velem, és néha tényleg úgy érzem hogy semmi értelme nincs.Más dolgokban iss...

DE aztán eszembe jut hogy van egy szerető családom, akire mindig számíthatok, és szeretnek, és hogy lesz még boldog perc az életemben.

Szerintem neked is lesz még sok boldog perced, napod Éved!

Azért születünk hogy éljünk! És vigyázni kell az életre, akárhogy elkeseredünk.

:( :)

14l

2010. nov. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Na jó, de ha az életnek nincs értelme, akkor a szaporodásnak még annyi sincs, nem igaz?
2010. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Hát igen ez nehéz kérdés,mert alapból kevés ember van aki úgy éli az életét ahogyan szeretné.Csak egy körforgásba mozgunk nap mint nap.Közben meg az ember vágyik vmi apró boldogságra, h. ne legyen unalmas a hétköznap és kihuzza szenvedés nélkül.Amúgy tök furi,mert dolgozunk azért h. ne halljunk éhen, ne fagyjunk meg,a ygerekeinknek legyen mindig étel az asztalon, h. ne legyünk betegek,de az élet végén úgy is mindneki meghal és nem érez semmit.Szóval ami az életben számított h. meglegyen,annak már halál után semmi jelentősége.Lehet van valami a halál után,de ott már tök mind1 lesz h. férhez mentél e, szültél e gyereket, gazdag vagy, stb. Szóval értelme szerintem nincs,de ha már itt vagyunk,akkor kénytelenek vagyunk ezt elfogadni és valahogy addig kihúzni szenvedés és fájdalmak nélkül.Ami néha sikerül néha pedig nem.
2010. nov. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszokat!
2010. nov. 24. 11:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!