Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Érdemes így élni?

Mit tegyek? Érdemes így élni?

Figyelt kérdés
31 éves vagyok, 2008 ban vettünk egy házat, mostanra oda jutottunk, hogy hiába minden nélkülözés nem bírjuk fizetni. Megvettük mert akartunk egy saját házat és, hogy valamit adhassunk a gyereknek ha meghalunk. De sajnos hiába utaljuk el a pénzünket utolsó fillérig a rezsit csak tologatjuk és nem marad ennivalóra, ruhára semmire. ( kevesebb a bevételünk mint a kiadásunk a megemelkedett törlesztők miatt)Én már nem akarok élni, a sok nélkülözés mindhiába volt mert elveszi a bank. Mit tegyek adjuk el/vegye el a bank és akkor ugyan albérletben élünk de marad élni is vagy küzdjünk még érte? Nemakarok vándorolni mint a cigányok egyik albérletből a másikba Annyira szerettem volna egy otthont, annyira.......
2009. okt. 19. 08:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Kisebbre nem lehet cserélni? Egy pici lakás is jobb, mint egy albérlet.
2009. okt. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%

Szerintem adjátok el, és vegyetek egy kicsi lakást!Az is jó lesz a gyereknek ha megnő hidd el!

Nem kell neki egyből palota, ti meg itt szenvedtek!

Vegyetek egy sima lakást mondjuk ,2 szobásat!

abban még kényelmesen is elfértek és sokkal de sokkal jobb lesz!

2009. okt. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Én azt tanácsolnám mint a többiek: adjátok el és cseréljétek kisebbre. Az is megoldás lehet (legalábbis felénk van rá lehetőség), hogy önkormányzathoz fordulsz, hogy igényelnél lakást megvételre. Ilyenkor rendkívül kedvezményes áron juthatsz hozzá igen pofás lakásokhoz.

Szóval csak kitartás! Sajnos, mostanság nagyon sokan nélkülöznek, de hidd el, valamikor lesz még jobb is!

2009. okt. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez a lakás is igen kicsi de nekem/nekünk jó (lett volna) kb 70m2-es. Nem akarok élni...oda minden amiért nélkülöztem:((( Én csak egy normális életet akartam.
2009. okt. 19. 08:59
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
70 nm2?? Hiszen rengetegen élnek fele ekkorában...
2009. okt. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekünk is hitelünk van, abszolút megértelek. Azt nem lehet csinálni, hogy elköltöztök egy kis időre a szülőkhöz. Addig a házat kiadnátok és az ebből kapott pénz fedezné a hitel legalább egy részét minden hónapban és a rezsit is más fizetné helyettetek. Csak amíg rendbejönnek a dolgok. Én biztosan ezt csinálnám, ha ennyire nehéz helyzetbe kerülnék. Amennyiben szocpolt vettetek fel a házra (és miért ne vettetek volna), akkor nem tudjátok 10 évig sem eladni, sem megterhelni. Tehát vagy vesztek egy kisebbet és arra át kell íratni a szocpolt, vagy elárverezi a bank. Ezért lenne jobb az általam javasolt megoldás.
2009. okt. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj meg érte, nem bántani akarlak, csak kicsit észheztéríteni. Manapság sok ember örülne, ha 70 nm-es lakása/háza lenne. Én is a seggemet a földhöz verem, mert 53 nm-es lakásom van, tudom, hogy sokaknak nem lesz soha még kisebb sem, nemhogy ekkora. Ezt csak azért írom, hogy bizony kisebb lakásokban is elélnek emberek, szerintem mindenképpen cseréljétek kisebbre, tudod van a mondás, hogy sok jó ember..... Ez talán megoldás lenne.... Mindenképp beszéljetek a bankkal, általában szokott azért bizonyos türelmi idő lenni, a mi bankunknál pl. 6 hónap alatt kell eladni a lakást, csak utána lenne árverezés. A másik pedig, gondolod a családodra nézve az öngyilkosság megoldás lenne? Még nehezebb helyzetbe sodornád őket és itt nem csak az anyagi helyzetet értem, hanem lelkieket is. Szóval keressetek megoldást (szerintem a kisebb lakás lenne az), ne halmozzátok a közüzemi adósságokat tovább! A közüzemi szolgáltatóktól is kérjetek részletfizetést! Sok sikert!
2009. okt. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy élnek kissebbe is 40m2- es albérletből jöttünk ide. Ha eladom/elveszik nem marad belőle pénz, csakis albérlet. 4,7 mil volt. Itt egy panel is 6-9mil körül van. Sajnálom a sok munkát amit beleölünk:((
2009. okt. 19. 09:34
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Együtt érzek veled. Sajnos az eladás nem jó ötlet, mert te már a kamatokkal növelt összeggel tartozol a banknak. Ezért tényleg hiábavaló lenne minden áldozat amit eddig hoztál. Vagyis attól függően, hogy milyen lehetőségeid vannak előtörlesztésre a lakásért kapott pénzből, kerülnél rossz vagy még rosszabb helyzetbe. A legrosszabb pedig az, ha eladja a bank a fejed fölül!


Egyet ne tegyél, ne hagyd magad! Az a legrosszabb, ha csak ülsz, vagy itt sajnáltatod magad. Küzdj! Biztosan tudsz küzdeni, mert idáig eljutottál valahogy, csak most éppen eleged van, belefáradtál. Szedd össze magad, menj be a bankba! Ez nekik sem öröm, nekik is probléma, kérdezz rá, hogy ők milyen megoldást tudnak? Ez nem szégyen, sokan kerültek most ilyen helyzetbe. A bank ezt tudja, ahogyan azt is, hogy ha egyszerre sokan dőlnek be a hitelükkel, akkor nem jó ötlet elvenni tőlük az ingatlant, mert az ingatlanpiacon túlkínálat lesz, akkor pedig kevesebbet kapnak ők is. Amit nem akarnak. Az az érdekük, hogy mindenki rendesen fizessen, mert az sok pénz nekik, és jól tervezhető bevétel.


Amit talán ki lehet tőlük csikarni, az a fizetés felfüggesztése egy előre meghatározott időre (fél-egy év max.) vagy olyan átütemezése, hogy havonta kevesebbet kelljen fizetnetek, de hosszabb ideig. Esetleg ez utóbbit is átmenetileg. (Vagyis ha rendeződnek a dolgaitok, akkor megint fizethetitek a mostani nagyobb részletet, és akkor nem hosszabbodik meg olyan nagyon a vége.) Ennek egyik módja, ha átmenetileg nem törlesztitek a tőketartozást, csak a kamatait. Így a fizetés vége pont annyival tolódik ki, míg megint nem tudjátok törleszteni az egészet.


Ha átmeneti könnyítést kaptok, azt talán érdemes lenne úgy kihasználni, hogy a tulajdonviszonyok változtatása nélkül költözzetek kisebb albérletbe. Vagyis kiadnátok a saját lakásotokat, és a befolyó bevételből fizetnétek a hitel törlesztőt. Ti keresnétek egy olcsóbb albérlete, amit tudtok fizetni a saját keresetetekből. Így megmaradna a laksásotok, csak egy átmeneti időre más lakna benne. Ha ez megoldás, akkor persze lehet ezt úgy is, hogy a banknak nem kell tudnia róla. Ezek olyan részletek, amiket csak te tudsz megítélni, mert te vagy ott, te tudod, mik a konkrét lehetőségeid.


Tudom, ez mind rossz megoldás, de még mindig jobb, mint a legrosszabb lenne... Sok sikert!

2009. okt. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Erre csak annyit tudok mondani, hogy ez a MI HAZÁNK!

Fidesz , MSZP, Jobbik ugyan már tök mindegy, mint szarik a fejünkre soha nem lesz jobb. Mindegyik hagyni fogja, hogy ezt megtegyék az emberekkel.

2009. okt. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!