Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másoknál hogyan zajlik a...

Másoknál hogyan zajlik a szakítás hosszú kapcsolat után? Nem túl egyszerű ez így?

Figyelt kérdés

Nemrég szakítottunk a párommal, 5 év után. Nem volt se veszekedés, se hiszti, sőt meg se beszéltük a dolgot. Egyszer felhoztam, mert épp úgy jött ki a beszélgetés, aztán el kellett menjek, abban maradtunk, hogy még megbszéljük. Egy hét eltelt, midnen nap beszélünk, találkoztunk is, de nem hozzuk fel a témát. Szerintetek le lehet így zárni, vagy jobb, ha minél előbb megbeszéljük? Igazából nagyon össze vagyok zavarodva, nem voltam már boldog mellette, elmúlt a szerelem, mégis nagyon elszomorít mikor találkozunk és nincs semmi, úgy viselkedünk mint két barát. Ez jelentheti azt, hogy még midnig szeretem? Egyszerűen nem tudom mit érzek, lehet még nem fogtam fel mi történt, még nem veszem biztosra. Nem tudom mit akarok, hiányzik is, de mégsem vagyok szomorú, néha úgy érzem jobb így, jó döntés volt. Máskor meg úgy elszomorít a hiánya és olyan ürességet érzek. Szerintetek?

24/N


2010. nov. 18. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Nyugi, ha már nem szereted, akkor csak a megszokás miatt érzed így. Én 3 év után voltam így és azóta ő a legjobb barátom. Nálunk a szerelem elmúlt, de a szeretet megmaradt.

Idővel elmúlik, amit most érzel, főleg ha tisztázzátok a dolgot.

2010. nov. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Túl kell esned rajta:) Örülök, hogy ilyen jó maradt a barátoddal a kapcsolat még így a vége felé is, és ha emberileg szeretitek és tisztelitek egymást, akkor nem is fogtok asztalt borogatni egymásra. De ez mostanra inkább barátság, mint szerelem.. 5 év együttlét után természetes, hogy érzed a hiányát, próbálj új dolgokba fogni, és hamarosan ismét teljesnek érzed majd az életed!
2010. nov. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunke gyszerű volt, mert már nagyon nem bírtam a jelenlétét.Az utobbi pár évben már bnagyon csúnyán viselkedett.Aztán én összeismerkedtem valakivel és így szakítottam vele.Nálam lakott,de nem volt hova mennie, ezért még 1 hónapig együtt laktunk,de nem aludtunk együtt és még csak nem is nagyon beszélgettünk.De már évek óta olyanok voltunk mint egy szimpla lakótársak, évente 1-2 alkalommal szeretkeztünk, azt is ki kellett könyörögni.Szóval nem volt nehéz.De ennek már 2 éve,de még mindig kisért az arca, szakítás után hónapokig róla álmodtam miközben szinte undorodok től.Nem vagyunk rosszba,de sose jönnék vele össze újra.
2010. nov. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha úgy érzed, hogy vele le tudnád élni az életed, akkor ne hagyd el. Minden szerelem elmúlik előbb-utóbb, hiába keresel új szerelmet, nem váltogathatod a partnereket életed végéig, szóval ha olyan valakit találsz, aki tökéletesen megfelel arra, hogy életed társa legyen, akkor miért dobnád el őt egy bizonytalan és tiszavirág életű érzésért?
2010. nov. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem pedig ha már semleges a kapcsolat, akkor lépj tovább! Fiatal vagy, megvan minden esélyed, hogy magadhoz jobban illő társat találj! Ha már most csak takaréklángon ég a tűz, mi lesz évek múlva? Attól hogy a párod is jó ember, még nem biztos hogy boldoggá is tudjátok tenni egymást.. Szerintem ne raboljátok egymás idejét, inkább essetek túl az elváláson, így talán mindketten hamarabb találjátok meg a boldogságot!

Én is 5 év után szakítottam ugyanilyen megfontolásból a párommal: pár hét után már nevetve gondoltunk vissza a dolgokra, és bár emberileg tiszteljük egymást, eszünkbe sem jutott ismét újrakezdeni. Talán a következő már az igazi lesz..

2010. nov. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szia! én is most fogok szakítani a párommal és pontosan ezért mi 2 és fél éve vagyunk együtt de az utóbbi fél év alatt egyre jobban kezdett kihűlni a szerelem érzése :( nagyon rossz lesz nekem is de jobb lesz igy!
2010. dec. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Puff neki!
2012. jún. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!