Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan élted meg a különköltöz...

Hogyan élted meg a különköltözést?

Figyelt kérdés

A szülei házból való kirepülésre értem.

Akár pároddal akár egyedül. Elkezdted önálló életed.

Mit éreztél akkor és az az utáni hetekben, hónapokban? Nem vágytál vissza nem voltál szomorú? Nem jutottak olyanok eszetekbe, mi lesz x év múlva a szülői házzal?

A korábban idegesítő szülői "figyelmeztetések" "óva intések" nem hiányoztak?


2010. nov. 18. 10:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Most készülök elköltözni otthonról!:)
2010. nov. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is
2010. nov. 18. 10:59
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi a párommal költöztünk a saját házunkba két éve. Annyira vártam, de mégis az első héten iszonyú honvágyam volt! Pedig kocsival 5 percre költöztünk a szülői háztól!:)) Valahogy ekkor éreztem,hogy felnőttem, valóban vége a gyerekkornak. És furcsa volt ez a változás. Többször volt,hogy munkából hazafelé anyuékhoz indultam el!:) Fél úton jöttem rá, hogy nem jó felé megyek! De ez egy hét után elmúlt. Főleg így,hogy imádjuk a házunkat, imádunk otthon lenni. Meg a szülőket is viszonylag sokszor látogatjuk!
2010. nov. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Na , akkor én leírom.


Én már vártam nagyon az elköltözést, nem azért mert rossz volt otthon , de a párommal távkapcsolatban éltünk, így inkább vártam, mint nem.

Ha egyedül költöztem volna, biztos rosszabb lett volna.


Hiányozni nem hiányoztak nagyon a szüleim, de én előtte 4 évig kolis volt , messze otthonról, szóval már megszokott volt a különlét.


Én sokszor jártam haza hétvégenként, akkor újra kislány lettem:)

2010. nov. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"végre"

Az albérletben egyedül laktam, szerény körülmények közt, még mosógépem sem volt, kézzel mostam. De boldogan szépen kitakarítottam, kisúroltam mindent. Szüleimet nem érdekelte, de egy rokon család, aki a közelben lakott, gyakran meglátogatott. (Ők kezelték korábban megbízással az albérletet, és még soha ilyen tisztának,rendezettnek nem látták azelőtt.) Felszabadultan éreztem magam, tele lehetőségekkel, amik hamarosan rám is találtak. :)

2010. nov. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szüleim egyáltalán nem hiányoztak, párommal költöztünk össze albérletbe, és nagyon jó így, leszámítva hogy mostmár nekem kell idegeskednem a számlák miatt, bevásárolni, stb. De határozottan jobb mint otthon.
2010. nov. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Anyámnál laktunk 5 évig a férjemmel, a szemben lévő házat örököltem meg nagyszülőktől, ezt felújítottuk, és egy szép napon átköltöztünk az utca másik felére. Már gyerek is volt, tehát kerek család voltunk. Meg vártam is nagyon az új házat, az első éjszakát mégis bőgéssel töltöttem el az ágyban. Fura, de így van. Talán én is a gyerekkoromat, a megszokott életem sirattam. Pedig nem is volt valami jó gyerekkorom. Aztán nagyon hamar megszoktam, és megszerettem az otthonom. Most lakom itt 14 éve, és most készülök elköltözni az ország másik felébe. Hát ez még érdekesebb lesz:-)
2010. nov. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

nekem annyira fokozatosan történt, hogy egyáltalán nem viselt meg. mindig teljesen természetes volt az állapot, mindig csak piciket léptünk előre. minden csak úgy megtörtént, talán ezért nem vágytam vissza és nem voltam szomorú.

Valahogy így történt:

együtt járás - heti párszor

együtt járás - már minden nap találkozunk

már hétvégén is találkozunk

hétvégén együtt alszunk felváltva egyikőnk-másikunk szüleinél

aztán a párom költözött az én szüleimhez (ez lehet, hogy neki kicsit nehéz volt, de nem láttam rajta. ekkor már 2-3 éve együtt voltunk) - kb egy évig tartott

saját lakásba költöztünk - kb. egy évig szintén

esküvő - ez pedig már másfél éve volt

2010. nov. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

tavaly költöztem el a páromhoz. 25 km-re lakunk messzebb a szüleimtől, de ha a kocsi nincs kéznél, akkor is könnyen megközelíthető bmivel (vonat, busz).

vártam a költözést, mert mégis csak külön lennék, meg tudtam, hogy más lesz, de azért elsírtam magam. és még pár hétig furcsa volt hozzászokni.

de nagyon jó érzés visszatérni, amikor jövünk látogatóba, vagy csak úgy.

2010. nov. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

2 hónapja költöztünk össze külön házba. Decemberben vettük meg és szeptemberig tartott a felújítás. Részben volt időm felkészülni, de azért az első 3-4 nap sokat sírta,nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel,párommal, mégis furcsa volt eljönni a szülői házból.Pedig csak az utca másik oldalára mentünk. Előtte nálunk laktunk együtt, úgyhogy a párom már rég elszakadt otthonról. Előtte rengeteget aggódtam hogy tudunk megélni, mindig főznöm kell, mikor mit eszünk majd stb.. egy kicsit túl drámáztam a dolgot.

3-4 napig sokszor sírtam, bántott hogy ezzel megbántom a páromat( akivel5 éve együtt)hogy azt hiszi nem szeretem. De utána rákaptam a külön élet jó ízére, hogy nem szól senki, ha takarítok akkor takarítok , ha főzök eszünk ha nem nem. Hétvégén nem kavar senki a szoba előtt, nem zörög, nem szólnak bele semmibe.

Úgyhogy nagyon jól érezzük magunkat már így külön,már előbb el kellett volna mennünk.

És ezt úgy mondom hogy jóban vagyok a szülőkkel, nem volt olyan duma hogy majd vissza sírom a régit stb...

Nagyon jó, kár volt félnem tőle.

Sokszor én főzök anyuéknak, sokszor ő, ki hogy dolgozik,

2010. nov. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!