Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek rosszul döntöttem/...

Szerintetek rosszul döntöttem/rosszul csináltam?

Figyelt kérdés

Leérettségiztem, jelentkeztem BTK-ra, magyar szakra.

Felvettek, azt hittem szeretni fogom, ami tartott is kb. 1-max. másfél hónapig. Aztán rájöttem, hogy szinte semmire sem fogok menni, hiába olvasok el hetente 10-15 könyvet, sajnos a mai világban senkit nem fog érdekelni, hogy le tudom- e racionálisan elemezni József Attila összes versét..

Első év után úgy döntöttem, hogy otthagyom ezt a szakot.

Még akkor februárban indult egy keresztféléves képzés, ahol 1 év alatt megszereztem a protokoll ügyintéző képesítést, közben júliusban felvettek egy másik szakra(igaz, nem főiskolai, de felsőfokú végzettséget adott) ezáltal banki ügyintéző+idegennyelvi gazdasági menedzser lettem. Mellettük volt időm mindenre, dolgoztam, nyelveket tanultam, amit nagyon fontosnak tartok, mert mára már 2 nyelvvizsgám is van, az egyik felső szinten. Élveztem, szerettem tanulni, úgy éreztem következménye is lesz, és úgy gondoltam sokkal többet fogok ezekkel érni, mintha ott maradtam volna a magyaron...

Mára 26 éves vagyok, egy bankban dolgozom, továbbképzem magam és februárban beadom a felvételi lapomat, pénzügy-számvitel szakra levelezőn. A kérdés valóban az lenne, hogy szerintetek rosszul döntöttem?Tényleg ennyire mérvadó a mai világban leginkább az emberek szemében, hogy eddig nem diplomám volt, hanem "csak" 3 felsőfokú szakképesítésem? Nem igazán éreztem ennek hátrányát, főleg nem akkor, amikor munkát kaptam velük. Mikor anno úgy döntöttem, hogy abbahagyom a bölcsészetet, anyukámék teljesen kiborultak, elmondtak mindennek, hogy mit képzelek, tönkreteszem az életem, 3 év alatt lehetne egy diplomám én mégsem ezt választom...Azóta is felhányják nekem, és már annyira elég volt a folyamatos okoskodásokból.. Nem az a lényeg, hogy sikerült érvényesülnöm? Szemmel látható értéke van annak, hogy nem a bölcsészetet választottam, hanem megjött az eszem (itt nem bántani akarok másokat, hanem csak a személyes véleményemet írom le ezekkel a szakokkal kapcsolatban)

Hogy magyarázzam meg végre nekik, hogy attól, hogy még nincs meg maga a diplomám, sikerült 26 éves koromra elérni idáig? Hogy értessem meg vége, hogy annak ellenére, ahogy alakultak a dolgok semmivel nem lettem kevesebb, sőt?

Mert már nagyon unom, hogy évekkel a történtek eltelte után is téma a családban..


2010. nov. 17. 11:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
*magával
2010. nov. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"ja és az elérni dolog alatt azt értem hogy igen is ha az emberek nem is szándékosan, de valamilyen szinten lenézik azt akinek nincs diplomája, nincsenek ennek sokszor tudatában, ám igenis érezhető hogy más lesz olyankor a kisugárzásuk amikor megtudják hogy nem vagy felsőoktatásban részesített"


Ebben viszont teljes mértékben igazad van, ezért is írtam azt amit. A prolit úgy értettem, hogy rengeteg olyan csökkent értelmű emberke jön hozzánk, aki csak azért akar fodrásznak tanulni, mert nincs meg a magához való esze, és úgy gondolja hogy itt úgyse kell tanulni, hisz ez "csak" egy szakmunkásképző. Tehát azt hiszik hogy tulajdonképpen nem lesz szükségük másra, csak kézügyességre. Azzal nem számolnak hogy itt nagyon komoly vegyi munkák zajlanak, keményen kell kémiát, biológiát, sőt, még geometriát is kell tanulni, mert ha valamit elrontasz, olyan sérüléseket is okozhatsz, hogy börtönbe is kerülhetsz (sokszor erős lúgokkal dolgozunk, ami bőrre kerülve égési sérüléseket is okozhat, stb, nem részeletezem). Tehát ez nem pusztán fizikai munka, amire ezek a "proli" gyerekek vágynak.

2010. nov. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
hát azért prolinak nem nevezném őket csak nincsenek tudatában hogy ez a szakma mennyire összetett,bár számomra a proli az a fajta aki nem csak ostoba(mert ez még nem lenne ok)hanem egyszerűen lehetetlen viselkedéssel bír más szóval bunkó nem tanulta ki az etikett szabályait és nem képes rendesen viselkedni embertársaival,persze tudom olvassak szótárat de számomra ez jön elő,amúgy így volt a művészeti iskolámmal is mindenki azért felvételizett oda mert azt hitték csak rajzolni kell és a többi tantárgyat nem is tartják fontosnak:D
2010. nov. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Sziasztok,én középsuli után rögtön dolgozni mentem,mert a szüleim semmiképp nem tudták támogatni a fősulit.Munka mellett,levelezőn szereztem meg a diplomámat pénzügy-számvitel szakon.Ezáltal sokkal jobb állást csíptem meg több pénzzel.Aztán terhes lettem,itthon voltam gyeden és sajnos a második év után visszakellett menni dolgozni,mert a gyesből és férjem keresetéből nem tudtunk megélni.Akkor megfogadtam,hogy ha még egy gyermek lesz,akkor nem kerül bölcsibe,az biztos.Ezért elvégeztem egy pedikű-manikűr-műkörmös okj-és tanfolyamot.Most újra gyeden vagyok és áldom az eszemet,hogy van egy jó szakmám is!És soha nem nézem le a szakmunkásokat sem!Ja és mindhárom végzettségemre örült büszke vagyok,mert mindegyikért megkellett dolgoznom!
2010. nov. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nagyon tetszett a véleményed.

Én is pénzügy-számvitelre megyek levelezőn, februártól, és szintén büszke vagyok rá, hogy van 3 szakmám. Bármi történhet az életben, és ezáltal az embernek lesz hová nyúlnia!

2010. nov. 18. 15:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!