Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek rosszul döntöttem/...

Szerintetek rosszul döntöttem/rosszul csináltam?

Figyelt kérdés

Leérettségiztem, jelentkeztem BTK-ra, magyar szakra.

Felvettek, azt hittem szeretni fogom, ami tartott is kb. 1-max. másfél hónapig. Aztán rájöttem, hogy szinte semmire sem fogok menni, hiába olvasok el hetente 10-15 könyvet, sajnos a mai világban senkit nem fog érdekelni, hogy le tudom- e racionálisan elemezni József Attila összes versét..

Első év után úgy döntöttem, hogy otthagyom ezt a szakot.

Még akkor februárban indult egy keresztféléves képzés, ahol 1 év alatt megszereztem a protokoll ügyintéző képesítést, közben júliusban felvettek egy másik szakra(igaz, nem főiskolai, de felsőfokú végzettséget adott) ezáltal banki ügyintéző+idegennyelvi gazdasági menedzser lettem. Mellettük volt időm mindenre, dolgoztam, nyelveket tanultam, amit nagyon fontosnak tartok, mert mára már 2 nyelvvizsgám is van, az egyik felső szinten. Élveztem, szerettem tanulni, úgy éreztem következménye is lesz, és úgy gondoltam sokkal többet fogok ezekkel érni, mintha ott maradtam volna a magyaron...

Mára 26 éves vagyok, egy bankban dolgozom, továbbképzem magam és februárban beadom a felvételi lapomat, pénzügy-számvitel szakra levelezőn. A kérdés valóban az lenne, hogy szerintetek rosszul döntöttem?Tényleg ennyire mérvadó a mai világban leginkább az emberek szemében, hogy eddig nem diplomám volt, hanem "csak" 3 felsőfokú szakképesítésem? Nem igazán éreztem ennek hátrányát, főleg nem akkor, amikor munkát kaptam velük. Mikor anno úgy döntöttem, hogy abbahagyom a bölcsészetet, anyukámék teljesen kiborultak, elmondtak mindennek, hogy mit képzelek, tönkreteszem az életem, 3 év alatt lehetne egy diplomám én mégsem ezt választom...Azóta is felhányják nekem, és már annyira elég volt a folyamatos okoskodásokból.. Nem az a lényeg, hogy sikerült érvényesülnöm? Szemmel látható értéke van annak, hogy nem a bölcsészetet választottam, hanem megjött az eszem (itt nem bántani akarok másokat, hanem csak a személyes véleményemet írom le ezekkel a szakokkal kapcsolatban)

Hogy magyarázzam meg végre nekik, hogy attól, hogy még nincs meg maga a diplomám, sikerült 26 éves koromra elérni idáig? Hogy értessem meg vége, hogy annak ellenére, ahogy alakultak a dolgok semmivel nem lettem kevesebb, sőt?

Mert már nagyon unom, hogy évekkel a történtek eltelte után is téma a családban..


2010. nov. 17. 11:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

12:58!


Nem állt szándékomban álltalánosítani, sőt, pont arra próbáltam rávilágítani hogy mennyire téves az ami a köztudatban van, hogy az egyetemi végzettség az első, és a diploma megszerzése valami hatalmas ünneplésre méltó hőstett. Ez is általánosítás.

Azt aláírom hogy sok proli jelentkezik fodrásznak, ki is hullanak, állt. 30 fővel indul egy osztály, a szakmunkás vizsgáig kb 10en jutnak el. Legalábbis nálunk.

2010. nov. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti hozzászólóból valószínűleg lesz is valaki, mert olyan a hozzáállása!

Ettől függetlenül tényleg azt gondolom, hogy nagyon nagyon túl van értékelve a diploma, és sajnos ezt tapasztalatból és ismertségi köröm elmondása alapján állítom, hogy a fele, de megkockáztatom, hogy ennél jóval több diplomás nem fog tudni elhelyezkedni. Olyan helyre legalábbis, amit azt hitte, hogy majd a diplomával elérhet.

Tanulni kell, ez tény. Én is folyamatosan fejlesztem magam, és igen megcsinálom a diplomát is, de abszolút nem azért, mert úgy gondolom, hogy azzal sokkal több leszek..

2010. nov. 17. 13:50
 13/25 anonim ***** válasza:
minden igaz,de fodrász, manikűrös most mindenhova kell de ez olyan mint a kínai bolt az elején naagyon kedvelt a végén viszont már mindenhol ott van:D szóval most divatos de felejtős lesz, és igenis kell a diploma ez nem vitás ha másért nem azért, hogy úgy érezzük elértünk valamit:)és én is tanultam manikűrt,de valahogy nem tüzelt fel:Dés inkább csak kétségbeesett próbálkozás volt
2010. nov. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

"ha másért nem azért, hogy úgy érezzük elértünk valamit"


Mint már mondtam, egy diplomát letenni nem nagy teljesítmény...Csak bekerülni az, mivel felvitték a pontokat, mert nincs rájuk szükség. Persze akinek anyuci fizeti...Én fodrásztanulóként ezerszer többet gürcölök mint a főiskolás/egyetemista ismerőseim, és ezt ők is belátják, nem én találom ki. A legfontosabb szerintem hogy először a pénzcsináláson gondolkozzon az ember, aztán ha már van elég lóvé, azt tanulhat amit csak akarhat.


A kínai boltos példára: azok a boltok mindenhol jól mennek, mert ebben az országban sajnos rengeteg a csóró, akik az ilyen boltok vevőkörét adják:)

Fodrászra meg mindig is volt és lesz is szükség, mert a szőke nő barna akar lenni, a barna az szőke, a rövid hajú hosszút akar, a hosszú rövidet, és így tovább:) Már az ókorban voltak fodrászok, úgyhogy gondolom hogy a következő kb 40 évben ,amíg dolgozni szándékozok, is lesz rá szükség, ha az elmúlt kb 4000 évben szükség volt:)

2010. nov. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
nem azt mondtam hogy nem kell kínai bolt:D hisz én is szeretek oda járni csak emlékszem régen még azt mondtuk rá hogy hűű+haaa mert alig volt budapesten ilyen, most meg minden sarkon van egy, már megszokott és nem nagy szám:) fodrászra mindig is szükség lesz akkor is ha alig lesz pénzünk:D de tény hogy a manikűrös szakma mostanában olyan gyakran felbukkan mint a kínai bolt de hamarosan ez a divat is lecseng és ez is megszokott lesz,talán túl sok is lesz belőle
2010. nov. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
ja és az elérni dolog alatt azt értem hogy igen is ha az emberek nem is szándékosan, de valamilyen szinten lenézik azt akinek nincs diplomája, nincsenek ennek sokszor tudatában, ám igenis érezhető hogy más lesz olyankor a kisugárzásuk amikor megtudják hogy nem vagy felsőoktatásban részesített
2010. nov. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Egy nagyon jó barátnőm manikűrös és leírni is rosszul esik, hogy mennyit keres havonta:)

Nincs jó tanács arra, hogy mit érdemes tanulni. Mert hozzá állhatunk úgy is, hogy semmit, és úgy is, hogy bármit.

2010. nov. 17. 18:28
 18/25 A kérdező kommentje:
Abban viszont igaza van a 80%-os válaszadónak, hogy máshogy tekintenek egy diplomás és egy alacsonyabb képesítésű emberre. De ez abszolút nem jó, ez a mai világ romlásának, a hülye sztereotípiáknak köszönhető. Én a kérdésemmel csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy nem minden a diploma. De jobban cseng az önéletrajz, ha van az is..
2010. nov. 17. 18:33
 19/25 anonim ***** válasza:
nagy dolog elérni a diplomát, mert meg kell érte dolgozni. a szellemi munka is kimerítő. aki meg nem ad bele mindent, az vessen magára, úgyis meg lesz az ilyenekről a vélemény, plusz van ahol az is fontos, milyen eredménnyel csináltad az egyetemi éveidet. nem fogok példákat mondani és nem fogom az igazamat bizonyítani, mert aki nem akarja elhinni, nem fogja ezt a véleményt osztani. minden relatív, tehát a diploma és egy szakma keresettsége is, plusz változik minden az idő haladtával. és mielőtt még kiforgatná valaki a szavaim, nem nézem le a fizikai munkát, az én családomban is többen végezték/végzik, mint hogy diplomások lennének (de ez annak is "köszönhető", hogy anno el lehetett helyezkedni diploma nélkül is, mert mindenkinek kötelező volt dolgozni, s így nem tanultak...). és a másik, amit nagyon utálok, amikor valaki lenézi azt, ha x illető azt tanulja/csinálja, amit szeretne, még ha nem is gazdagszik meg belőle. pölö ne járj ilyen meg olyan szakra, helyette inkább a manapság menő gazdasági szektorban tanulj, dolgozz... na ez az, amire képtelen lennék. nem bírnám elviselni, hogy olyat csináljak, ami egyáltalán nem érdekel, még ha pl. közgazdászként és társaiként többet keresnék, mint x szakkal. nem lennék boldog, nem lenne meg az inspiráció, így persze, hogy semmit se érnék el...
2010. nov. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
13.29-nek: proli??? mit értesz az alatt, hogy proli? feltételezem, hogy nem a szó valódi értelmében használod... ez, meg a "leparasztozás" nagyon kiborít. nem csak úgy józan paraszti ésszel értelmezve, általánosan dühít, hanem azért is, mert tanulmányaim során magammal a társadalommal is kell foglalkoznom, úgyhogy... de ha a szó eredeti értelmében nézzük, vegyük egy kis túlzással: az én apám is munkás, tehát én is proli vagyok; de van nyelvvizsgám és az egyik legjobb egyetemen tanulok az egyik legjobb, legegyedibb és legérdekesebb szakon!
2010. nov. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!