Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az ilyen ember?

Normális az ilyen ember?

Figyelt kérdés

Éjszaka történt egy elég érdekes dolog.Hajnali háromig nem bírtam aludni,mert éreztem,hogy valami nincs rendjén.Hát reggel anyu felhívott,hogy betörtek a szomszédba,a mi kertünkön keresztül mentek át.A kutyámat bezárták,szerintem valami nyugtatót is adtak neki,hogy ne ugasson.

Több százezer forint értékű dolgokat vittek el,és én amúgy se tudok aludni,ezek után meg még annyira sem.

Az lenne a kérdésem,hogy hogyan tudnám a félelmemet leküzdeni ez ellen? attól félek,hogy megint megpróbálnak betörni.

Szerintetek normális,hogy szorongok emiatt? nem merek kimenni a házból,mert benne van a fejembe ez az egész,mit tegyek? (bocsánat,hogy ide írtam,de ebbe a témakörbe viszonylag értelmes,hasznos válaszok jönnek}


2010. nov. 16. 21:05
1 2
 1/14 köles ***** válasza:
100%
Persze, hogy normális a szorongás. Minél több embernek beszélj róla, hogy mit érzel, és légy magadhoz türelmes. Nem tudtok esetleg rácsot szerelni az ajtóra? Az talán megnyugtatóan hatna rád.
2010. nov. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát az ajtót mindig zárjuk éjszakára is,és most van rajta egy külön zár+pár perce csináltuk meg az előszobai ajtót úgy,hogy az is zárható legyen,kicsit megnyugtat,de azért mégis félek :S
2010. nov. 16. 21:14
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én már beszereztem egy gáz-riasztó fegyvert. Ha valaki megtámadna, nem tetszene neki a válaszom.
2010. nov. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

én is félnék.De nem kell :) Szerintem ugyan arra a helyre vagy a közelébe nem mennek főleg ha el is kapták őket.

Ajtózárás meg ablak meg ilyenek ez legyen alap: D

nagymamám olyat is csinált,hogy minden este az ajtó elé tett egy széket,hogy ha ilyen széktolódás hangot hall,akkor felébred a zajra.

2010. nov. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
Szerezz be egy minigun-t, és ha valaki betör, ürítsd bele a teljes hevedert. Többet garantáltan sohasem fog sehová betörni :)
2010. nov. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Teljesen normális vagy! Nyugodj meg, az idő segít, de beszélj a szüleiddel is erről, mondd el, hogy félsz, stb. Ha kibeszéled, már könnyebb lesz! Ha félsz egyedül, kérd meg őket legyenek veled! Lassan könnyebb lesz, és mint írtam, idővel visszatérsz a régi kerékvágásba.
2010. nov. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg mindig lefoglalni magad/tudatosan próbáld meg elterelni a gondolataidat. Pl. ha éjszaka felébredsz v nem tudsz elaludni: vegyél elő egy könyvet, ülj le a gép elé, tanulj... csinálj bármit, csak ne "hagyd magad", hogy elkezdj a történeten agyalni.
2010. nov. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A kutyusod ennyire rendes az idegenekkel? Mert akkor őt is meg kéne védeni valahogy, legközelebb bánthatják, hogy finoman fogalmazzak.
2010. nov. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az ember esze megaáll. Én is félnék a helyedben. Annyi ilyen van. Ez már hihetetlen! Hát legyél bátor! Okosabbat nemtudok neked mondani. De amúgy, ha ugat a kutyánk, én is gyakaran kinézek, sosm lehet tudni.
2010. nov. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

1. A kerítésetek legyen áthatolhatatlan

2. Mozgásérzékelő lámpa

3. Taníttasd meg kutyádat őrizni-védeni

4. Szerezz be egy gázpisztolyt (ismerősöm módszere: első 2 töltény vak, utána 2 gáz, az utolsó éles)

Nyugodtan készülj fel ilyesmikre, légy bátor, és ha bemegy valaki, addig üsd, amíg megdöglik. Törvényes.

2010. nov. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!