Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ezt érezni?

Miért kell ezt érezni?

Figyelt kérdés

Én folyton azt érzem hogy kevesebb vagyok mint akinek van gyereke és hogy ők fontosabbak. Emiatt ha valami problémám van velük akkor rögtön büntudatom lesz hiszen a társadalom folyton azt nyomatja mindenhol hogy ők többek, többet tehetnek, több joguk van... Ja, persze nem kell ezt érezni, tudom ez a válasz. Akkor mégis miért van az hogyha valaki nem érzi ezt és bátran elmondja amikor valami baja van akkor rögtön lehurrogják, hogy hát mit képzelsz annak gyereke van vagy terhes? Mondok egy példát (nem valós): a szomszédban egész nap üvölt a gyerek ami engem zavar. Ha ezt elmondom neadjisten szólok nekik akkor rögtön mindenki lenéz, lehurrog hogy mit képzelek én. Az nem fontos ha én pl nem tudok pihenni, aludni, és teszem azt elalszok, elkések aztán kirúgnak a munkámból vagy akármi. De ha én csinálok valami zajt és a gyereket az zavarja akkor én rögtön rossz leszek és hagyjam abba mert mit képzelek. És neki joga van bunkón figyelmeztetni meg minden. Szóval akkor nem vagyunk kevesebbek, de azért a szánkat fogjuk be?

Miért baj ha valakinek néha a gyerekesekkel van gondja? Miért baj ha nem adja mindig és mindenkor át a helyét vagy zavarja valakinek a gyereke vagy bármi zavarót is ki mer mondani róluk? Attól hogy van gyerekük még ugyanúgy emberek, nem lesznek a gyerektől rögtön szépek és jók.


2010. nov. 16. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A nem valós példád nálam valós. Van egy gyermekes család a házban, az anyuka folyamatosan, és nem túlzás: FOLYAMATOSAN ordít, rendszerint a gyerekkel. Miért nem teszed el a poharat, ha beleettél miért nem eszed meg, miért nem dobod ki, milyen koszos vagy stb. De soha nem mentünk le kopogni. Párom egyik nap húst klopfolt, és a harmadik szeletnél anyuka fent volt, mert a gyerek felébredt.... Szóval... ugyanaz a véleményem.


Másik példa: anyum mindig arra tanított gyerekként, hogy én gyerek vagyok nem kell leülnöm ha pl. buszon utazunk, villamoson, vannak idősek, vagy éppen dolgozó emberkék akik egész áldott nap állva végzik munkájukat és legyek tekintettel. Így hát nem ültem le. Most ha felszáll egy anyuka gyerekkel, villámlik a szeme, ha nem ugrol fel és adod át a helyet. Teszem hozzá ha csecsemő, ölbe viszi, netán terhes, szó nélkül átadom a helyem, és ez terméeszetes. DE: pár héttel ezelőtt meg voltam műtve, és férjem nem tudott autóval elvinni varratszedésre, alig vártam érjek haza. Természetesen leültem a villamoson és láttam ahogy egy gyermekes anyuka kikaparná a szemem, mert a gyerek áll. Szóval honnan tudhatja bárki is, hogy aki éppen ül, milyen nap áll mögötte, vagy ha fiatal nem lehet beteg esetleg nem lehet fáradt????

2010. nov. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt érezni. A társadalom vslószínűleg azért sugallja ezt, mert a közösségnek érdeke, hogy sok gyerek szülessen, akik később eltartják a mai felnőtteket. Ettől függetlenül nem gondolom, hogy szükségszerűen kevesebb lenne, aki gyerektelen. Én magam sem szeretnék szülni, bár ennek is megvan az oka. Fiatal vagyok még, de túl sokat csalódtam azokban az emberekben, akiknek az lett volna a dolguk, hogy mellettem álljanak. Fokozatosan megkopott az a képességem, hogy feltétel nélkül magam elé helyezzek másokat, és mostanság már csak azokkal tudom ezt megtenni, akiket jól ismerek, és érdemesnek tartok erre. Egy gyerekről 20 év múlva fog kiderülni, hogy ki lett belőle, és ne jöjjön senki azzal, hogy "olyan lesz, akivé neveled". Nem fogok egy ismeretlenért felvállalni borzalmas szülési fájdalmakat, éjszakázást, kiszolgáltatottságot, házi cseléd szerepet. Van, akiért megtenném, de semmi garancia, hogy a gyerek ilyen lesz. Ez mindenkinek a saját döntése, amitől nem lesz se több, se kevesebb, és nincs jogunk ítélkezni egymás felett.
2010. nov. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amúgy a mai világban családot alapítani sajnos messze nem ekvivalens azzal, hogy tartozol valahova... Szomorú, de ez van. (Előző).
2010. nov. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem mondom hogy itt azokról van szó akik nem akarnak gyereket hanem azokról is akinek még nincs. És nem az a baj hogy van gyerek, persze hogy érdeke az embereknek de ettől miért kell ilyennek lenni? Anélkül hogy ne másokon töltené ki az anyuka a gyerekbevelési stresszt vagy akármi már nem is lehet gyerekezni?
2010. nov. 16. 20:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk dettó ez a helyzet. A folyosón lakik egy kisgyerekes család, a gyerek sokszor kint randalírozik a folyosón, kismotorral, ordítva. Egyszer még az ajtónknak is nekiesett, úgy hogy az kinyílt, nálunk meg két macska van, még szerencse hogy nem mentek ki, és estek le a függőfolyosóról...Azóta kénytelenek vagyunk kulcsra zárogatni az ajtót mindig. Az egész folyósónak tele van a hócipője a kedves anyukával, aki képtelen megfegyelmezni a hülyegyerekét.

Olyan is volt hogy a cicát sétáltattam. Jött egy 3 gyerekes család, gyerekek meglátták a macskát, azon nyomban se szó se beszéd sikítva elkezdtek rohanni felénk, macska fel a fára, gyerekek állnak alatta és ugrálnak fel, megpróbálják szerencsétlent elkapni, az meg csak rémülten néz rájuk. Rájuk szóltam hogy hagyják a cicát, a cica fél, a cica meg fog karmolni, stb, nem hatott semmit, közben szegény macska kétségbeesve próbált elmenekülni a visító kis dögök elől, közben majdnem fellógatta magát a pórázra. Mindeközben anyuka és apuka úgy 5 méterre arrébb állnak, csevegnek, és vigyorognak. Na akkor tényleg nem sok kellett hogy robbanjak. Szerencséjük volt hogy párom nem volt ott, megmondta hogy még1 ilyen és majd kapnak a kölykök egy nevelő célzatú pofont, ha már az édes anyjuk nem neveli őket. Aztán majd ha pattognak, kapnak 1et ők is, aztán mehetnek panaszkodni a sóhivatalba. Hozzáteszem: párom amúgy imádja a gyerekeket....

De példa még annyi lenne hogy nem igaz. Főleg tömegközlekedésen. Gyerek üvölt mint a fába szorult féreg, csapkod, rugdossa az embereket, vihog, sikítozik, anyuka meg csak mosolyog szépen, és látszik hogy arra vár hogy én is negédesen mosolyodjak el a kis aranyos sikítását hallgatva. Na ilyenkor marha ideges vagyok. Nem értem miért nem lehet megnevelni a kölykeiket. Sok szülőnek csak arra van esze hogy megcsinálja a kölykét, aztán itt meg is áll a tudomány...

2010. nov. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok mindenben igazatok van, de azért nem mindenben. Bizonyos dolgokat akkor értesz meg, ha magad is vállalsz gyereket. A gyerekvállalás nemcsak anyagilag, hanem minden szempontból iszonyú stressz a mai világban. A munkahelyeden utálnak a kollégák, mert a gyerek megint elkapott valamit az óvodában, és neked otthon kell maradnod. Százszor elmondják,hogy nem kötelező itt dolgozni, te meg rettegsz hogy mikor rúgnak ki, mert akkor mi lesz a gyerekkel? Sok házasság tönkremegy, mert a férfiak addig akarnak gyereket, amíg elmondhatják, hogy van két szép angyalkájuk. Abba, hogy anyuka kimerült,a szülés után van még rajta pár kiló, a ház meg egy kész csatatér, nem gondolnak bele.


Szóval sok anya az idegösszeroppanás szélén áll és ezért viselkedik bunkón. Ne értsetek félre, ez nem mentség! De én magam is tudom hogy amikor belekerülsz egy ilyen helyzetbe, néha nagyon nehéz helyt állni. Több kedvesség és megértés kéne mindkét fél gyermekesek és gyermektelenek részéről.

2010. nov. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!