Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Apáéktól kikészülök.

Mit tegyek? Apáéktól kikészülök.

Figyelt kérdés

Na arról lenne szó hogy van 3 testvérem , két kisebb és egy nővérem. Nővérem 19 éves és dolgozik meg tanul is...

Van két öcsém 7 és egy 4 éves. Én 16 vagyok. A lényeg hogy hétköznap sehova se mehetek hétvégén meg este 7-töl 10-ig van kimenőm de 10-kor kezdődik minden buli de ezt nem értik meg. Tanulni nem igazán tudok este szoktam de addigra elfáradok mert egész délután tesóimra figyelek. Reggel korábban felszoktam kelni h tudjak tanulni. Apa izomból munkát keres és nem talál ezért idegbeteg mindig ordibál és kisebbik tesóimon vágódik le minden. Anyám pedig gyógyszert szed xanax-ot és szinte magánál sincs. Mamám is velünk él ő pedig egy trehány ember már öreg és éjszaka mindig odahugyozik az ágyába. 100e ft-os a nyugdíja amit apum testvére elvesz tőle és megissza. nem tudok így élni. Másik mamám kicsit messzebb lakik de gondoltam rá hogy elköltözöm oda szerintetek megoldható az h csak ugy elköltözök mamámhoz? Apum a legnormálisabb itthon de elveszi az eszét az hogy nincs munkája...nővérem pedig sosincs itthon hogy vele tudnák beszélni ezekről a dolgokról? Mit csináljak? Segítséget kérek


2010. nov. 15. 22:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

03:22-as!


Szerintem te meg azt nem tudod hogy milyen egy rossz családban felnőni! Úgy tönkrementem idegileg hogy többször pszichiátrián kezeltek! Világ életemben azt kívántam, bárcsak elválnának szüleim, sajnos nem tették. Nem tudsz te semmit. Ezerszer jobb nyugodt körülmények között felnőni szülőktől messze, mint egy rossz család, ahol idegbeteget csinálnak belőled.

Az meg nem egészen normális dolog hogy egy 13 éves lányt gyerekfelvigyázónak használnak, és megfosztják a magánéletétől, az összes szabadidejétől. Nem normális amikor az apák úgy élnek a tizenéves lányukkal, mintha a feleségük lenne, ő főz mos takarít, meg vigyáz a gyerekekre, stb. Ez abberált. A kérdező anyját kéne sürgősen orvoshoz küldeni, bármilyen eszközzel, akár zsarolással is. Mondjátok meg neki hogy vagy elmegy orvoshoz, vagy elmentek, és nem lát titeket soha többé, aztán éljen meg úgy ahogy tud.

Ha nem válik be semmi, vagy nem javul a helyzeteted kérdező, akkor nyugodtan költözz el a nagymamádhoz. Nem a te dolgod a családanya megüresedett szerepét betölteni.

2010. nov. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves 10:31-es!

Én tudom milyen rossz családban felnőni.

Az anyám és apám eldobtak maguktól, mindkettem boldogan élnek az új családjaikkal. A nagyszüleimnél nőttem fel. És mivel 2 generációval idősebbek, stb, nem volt jó velük sem a kapcsolatom, teljesen tönkretettek engem is idegileg, a barátaim tartották bennem a lelket. 18 évesen otthagytam a sulit és kijöttem külföldre. Azóta nagyon jól vagyok, mint testileg, mint lelkileg.

2010. nov. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!