Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? (bővebben lent! )

Mit csináljak? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés
2 éve és 4 hónapja együtt vagyok a barátommal, sajnos messze lakik tőlem (260 km). 10-esek voltunk amikor megismertük egymást, havonta 3-szor-4-szer találkoztunk és azóta arra vártunk hogy leérettségizzünk és végre együtt legyünk többet. Most hogy lassan itt az érettségi nem tudom hogyan folytassam...ahhoz hogy közelebb legyünk egymáshoz mindkettőnknek főiskolára kellene mennie Bp-re, jól is tanulok szóval bekerülhetnék államilag, de mi nem állunk olyan jól anyagilak, hogy a szüleim tudják fizetni a többi felmerülő költséget csak talán egy részét, ezért főiskola mellett el kéne mennem dolgozni de úgy nem hiszem hogy tudnék tanulni. Maradhatnék a mostani sulimban okj-n, de 60 ezer forint lenne egy év mivel alapítványi iskola, máshol viszont álítólag ingyen van az első szakma megszerzése ezért gondolkoztam azon hogy másik iskolába mennék szakmát tanulni. Arra is gondoltam hogy Bp-re vagy környékére mehetnék okj-s képzésre, albérletbe és így a barátommal is lehetnék, nem kéne annyira sokat tanulni úgyhogy dolgozni is elmehetnék. Szerintetek mit csináljak?
2010. nov. 13. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Egyet fogadj meg egy "vénasszonytól" (30 éves vagyok)

Szerelmek jönnek-mennek, de első mindig a tanulás legyen! Ott állsz majd egy nagy szerelem végén, albérlet számlás papírokkal, okj-s sokértelmenincs képzéssel, x évesen és azt kérdezed, hogy "de miért??? Ez persze nem 100%, de ha olyan nagy a szerelem még 350 km különbséget is túl tud élni, ha meg nem, hát... van még sok fiú ......

2010. nov. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
és bocs, ha kemény voltam,az a lényeg, hogy ne csak a szíveddel , hanem a fejeddel is gondolkozz....:) De természetesen a döntés joga a Tiéd, csak hirtelen leírtam az első bevillanó gondolatomat.
2010. nov. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy az 1. diploma, vagy OKJ ingyenes, és ha a másodikat is ingyen szeretnéd, akkor elkezded a másodikat és közben levizsgázól az elsőből. Legalábbis pár éve még ezt ki lehetett így játszani.

Amúgy a vizsgaidőszak és a szakdoga időszakát kivéve aránylag laza az év, így ha van hol, akkor tudsz dolgozni (főleg fősulis verzióban a szaktól is változó). Szóval ha megoldható, hogy valami diákmunkát bevállalj, tanulj mikor kell, és még a barátoddal is együtt légy, akkor hajrá!

2010. nov. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ha szeret, vár rád... szerintem most kéne odafigyelni nagyon, hogy mi csinálsz, mivel most fog eldőlni, hogy mivel fogsz foglalkozni a későbbiekben, ami természetesen befolyásolja majd az életed hátralévő részét...ne baltázd el!

Sokszor jó, ha a szívedre hallgatsz, de vannak esetek, mikor bizony nem jó!

Most hallgass az eszedre, vagy pedig beszéljétek meg, mi lenne a legjobb mindkettőtöknek! Semmiképpen ne szakítsatok vagy ilyesmi.. csodállak titeket komolyan, hogy ilyen régóta együtt vagytok, mit ahogy állítod! :D és gratulálok hozzá! :) Legyetek boldogok még jó sokáig!!!!!!!

Nehéz eset... :( bízom benne, és tudom, hogy megfogjátok oldani KÖZÖSEN!

Szerintem az sem ártana, ha megkérdeznéd a szüleidet, barátnőidet, azokat, akikben megbízol! :)


Sok sikert!

15/L

2010. nov. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Előző vagyok... (15/L)

viszont... ha ő nem képes elfogadni, hogy mondjuk te inkább a tanulást választod, akkor itt derül ki, hogy nem is szeret igazán, nem is olyan megértő, mint gondolod...

Ahogy a "néni" is mondta az 1. kommentben :)... van még sok fiú. (most olvastam el mindet :D)

Ha nagyon szereted is úgy dönts, hogy a végén ne az legyen, ahogy a "néni" is írta, (ismételten a "néni" :D aki egyébként nem is "néni", ... még ő is fiatal!!)ott állsz és azt kérded magadtól: "miért?" :-)


Szurkolok!!! ;-) :-)

15/L

2010. nov. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az okj sokkal kötöttebb, mint egy fősuli. Okj-n általában hétfőtől péntekig 8-tól kb fél 2-ig van tanítás. Mit tudnál mellette dolgozni? A fősulin legkésőbb a második félévtől te veszed fel az óráidat, és míg okj-n be kell járnod, fősulin elég csak a szemináriumokra. Ezt is gondold át. Amúgy én is 2 és fél évig éltem távkapcsolatban(300 km), és mi is Pestre mentünk tovább, hogy együtt lehessünk. :)
2010. nov. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A barátom hozta fel elösször hogy ha mindkettőnket felvennének akkor tanulhatnánk is és együtt is lehetnék. Én csak attól félek hogy anyagilag nem bírnánk, mert sok főiskolástól hallottam hogy nagyon sokba kerül az egész. A szüleim szerint is jobb lenne ha tovább tanulnék mert diplomával sokkal többre viszem, de 3 tesóm van és csak apum dolgozik és az érettségi után már családit se kapnának utánnam:S

2010. nov. 13. 20:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Korrepetálhatnátok és lakótársakat is kereshetnétek.
2010. nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!