Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet abból jó szociálismunkás...

Lehet abból jó szociálismunkás, aki élvezettel gyűlölködik a testvére iránt?

Figyelt kérdés
Gázos a tesója, emiatt sokan csúfolják ezért nagyon elviselhetetlen a sok komplexusa miatt, de a szociálismunkás testvére minősíthetetlen módon fikázza, alázgatja, sértegeti folyamatosan.
2010. nov. 13. 19:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Most őszintén...nem kötekedésből...de alapvetően...szociális munkásra mi szükség van?

Ez csak egy olyan szak,amit az választ aki könnyen akar bejutni a felsőoktatásba és diplomát szerezni,de amúgy... semmi effektív szükség nincsen rájuk.

Nekem sok barátom van szoc muki akik így gondolják,persze ismerek aki azt hiszi majd ő váltja meg a világot.Mindenesetre felháborító h egy szocmuki többet keres mint egy egészségügyi dolgozó,akire konkrétan nélkülözhetetlen szükség van.

2010. nov. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
A válaszom inkább egy kérdés lenne az első komment tükrében... mit jelent JÓ szoc munk.nak lenni???
2010. nov. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Sok helyen szükség van szociálismunkásra, bár tény, hogy egy féléves gyorstalpalón is megszerezhető az a tudás amit ott szereznek az emberek.

Szerintem is gagyi szak, meg kamu is, aki jó ilyen munkára az nem a papír miatt lesz az, aki meg rossz az nem lesz jobb a képzés miatt sem. De azért gázos akit leírtam, szerintetek nem?

2010. nov. 13. 19:32
 4/22 anonim ***** válasza:
63%
Nem bantasbol, de a legtobb ilyen elvileg embereken segito szakmaban olyan emberek dolgoznak, akik dominalni akarnak es elvezik, hogy naluk gyengebb emberekkel szurhatnak ki. Szerintem az uralkodas, dominancia vezerli tobbseguket, nem a segiteni akaras. Nezd meg a legtobb vedonot, novert, pszichologust, par orvost. Nagyreszuk jo nagy bunko meg hulyesegeket beszel. Nekem a vedonom volt ilyen lealazos. 3 volt es mind ilyen volt...en azert nem tudom ezeket a szakmakat sokba nezni. Az elgondolas jo, de a gyakorlat mas.
2010. nov. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%
Ennek tukreben tehat nem gazos, be fog illeni oda, mert a legtobb munkatarsa is ilyen.
2010. nov. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Jó alatt azt a 1-5%-ot értettem, aki tényleg való emberek közé.


Szocmunkás barátom azért hagyta ott a családsegítőt, mert nem érezte magát feljogosítva arra, hogy mások életébe beleszóljon, az akit meg hallgatóként se bírt senki és uralkodási mániája van, az meg részlegvezető lett azóta.

2010. nov. 13. 20:15
 7/22 anonim ***** válasza:
35%
Azért álljatok már le, egy szoc-munkás kb annyit tanul, mint egy jogász és még rengeteg mást is kell tanulnia. Ráadásul nagyon nehéz vele elhelyezkedni és aki pl.elmegy ezzel börtönbe vagy hajléktalanszállóra, annak kötélből kell lennie az idegeinek, különben kikészül. Mi szükség van inkább a sok védőnőre vagy e.ü.sre? Kevesebb lenne, de normális.
2010. nov. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
*szoc.munkás
2010. nov. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

közel sem tanul annyit mint egy jogász.

a legkönnyebben megszerezhető "diplomák" között van.

2010. nov. 14. 00:33
 10/22 anonim ***** válasza:
54%

Annyit tanul mint egy jogász???Te jézusom.. :))) kicsit el vagy tévedve... ne vonj már párhuzamot egy szocmuki és egy jogász között.Mert akkor már azt is mondhatjuk hogy egy művelődésszervező vagy humánerőforrás menedzser vagy kommunikáció szakos is annyit tanul mint egy jogász... pedig ez nem kicsit erős túlzás lenne.

Azért egy jogi diplomáért erősen meg kell kűzdeni.


A "mi szükség ennyi eü-sre " kérdésed is azt mutatja hogy mennyire tájékozatlan vagy és fiatal.

A magyar egészségügy szakember hiánnyal küzd,mert egyre több a pálya elhagyó mert teljesen érthető okokból 80 ezer ftból nem tudnak már megélni... Tehát nem hogy mi szükség van rájuk,hanem sokkal többre lenne szükség és sokkal több fizetést érdemelnének.A szocmuki milyen tevőleges dolgot végez valójában?

2010. nov. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!