Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A bátyám drogozik.

Mit tegyek? A bátyám drogozik.

Figyelt kérdés

Én 14/L vagyok a bátyám 16/F.


Pár hónapja észre vettem hogy nem úgy viselkedik mint régen. Úgy kezdődött hogy sokszor későn ért haza vagy nem aludt itthon.Szüleim kérdezték tőle hol volt,de mindig csak ingerülten elhajtott minket.Még arra is figyelmes lettem hogy mostanában furcsa alakokkal lóg.Néhány hete találtam nála egy-két tablettát utána keresgéltem a neten és arra jutottam hogy drogozik.Pár napja leültem vele beszélni(eléggé nehéz volt rávenni)és egyből belevágtam a közepébe hogy az a meglátásom hogy kábítószerezik. Nagyon durva módon reagált, azt mondta hogy ha bárkinek megemlítem akkor megöl.(Nem is tagadta!!)Tudom hogy most azt gondoljátok hogy csak mondta de Ő nem szokott ilyenekkel viccelődni.Persze engem nem érdekelt,szóltam egyből a szüleimnek de Ők nem vettek komolyan,pedig tudják Ők is hogy mostanában sokszor kimaradozik az éjszakákra és furcsán viselkedik,de csak avval magyarázzák hogy kamasz..Elmondtam azt is hogy beszéltem vele és nem is tagadta,de nem hittek nekem mert Ők csak a régi embert látják benne azt az embert aki kedves volt velem szemben és anyáékkal szemben is,aki jól tanult és akit szerettek a barátai.Hiába prólálom megértetni velük,nem hisznek nekem..elmondtam a tablettákat is..arra csak az volt a válasz hogy alvászavara van és hogy altatókat szed.


Annyira féltem Őt és olyan tanácstalan vagyok hiszen egyrészt Őt is féltem másrészt a környezetében lévőket is hiszen ilyenkor úgy tudom az ember bármire képes és csak azok a bogyók fontosak neki..


Légyszíves segítsetek!!

Köszönöm.


2010. nov. 13. 14:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát most mit mondjak...a szüleitek aztán nagyon törődnek a dologgal...
2010. nov. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen,engem is nagyon bánt az hogy csak én aggódok érte..
2010. nov. 13. 14:33
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor is nyaggatnod kéne a szüleidet, hogy higyjenek neked, mert ha látszik rajta, hgoy drogozik, az gondolom őket is zavarja :S


első

2010. nov. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

nem biztos hogy drogozik... de lehet hogy igen, kémkedj utána jobban

szerintem a szüleid nem hisznek neked, én is hasonló korú vagyok, nekem sem hiszik el az ilyeneket, pl mikor a báttyám részegen megvert engem, nem hitték el.. vagy azért nem hisznek neked mert félnek hogy tényleg igazad van

2010. nov. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Most elég obszcén és barbár leszek, de ha BP-i vagy akkor küldhetsz nekem egy privit hova jár a bátyó iskolába és elmondom neki a drogozásról a véleményemet személyesen. Talán el bír majd aludni este.

Ha kevésbé drasztikus intézkedés is megteszi akkor: iskolát felhívni szólni OF.-nek, igazgatónak, legjobb barátoknak, hogy nevetséges nevesség meg nyomjanak szemrehányást.. Ha ez sem segít szerezni egy olyan tablettát berakni a zsebébe és ráhívni a rendőröket... Azt nem lehet kimagyarázni.

2010. nov. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szia!Kedves kérdező én szerintem mutasd meg a szüleidnek a tablettát és,amit ide írtak/írtál!
2010. nov. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszi a válaszokat!

Nem Budapesti vagyok de azért kösz!:)

Próbálom meggyőzni a szüleimet,nem nagyon jön össze.. bogyókat nem veszem el tőle mert ha van nálam drog akkor azt már bűncselekményleg számít..Anyáék még mindig nem hisznek nekem csak kinevetnek.Annyira rosszul esik..:(

Arra gondoltam hogy esetleg nagynénémnek,unokatestvéremnek kellene elmondani hátha Ők komolyabban vesznek..vagy szerintetek ne?

2010. nov. 15. 16:21
 8/17 A kérdező kommentje:
*bűncselekménynek
2010. nov. 15. 16:22
 9/17 anonim válasza:
az iskola felhívás hatásos lehet, de ne az igazgatóval kezdd. először kémkedj utána, beszélj a barátaival. ha tényleg a barátai akkor elgondolkoznak. ez után jöhet az ofő, hogy beszéljen vele, de ne említsd h biztos vagy benne, ne hívasd rá a rendőröket. ha az ofő sem segít, akkor jöhet majd a rendőrség, viszont vannak ilyen telefon számok is ahol segítséget kérhetsz ezügyben, család segítők ahol beszélhetsz az emberekkel és teljesen titokban marad. fontos hogy a bogyókat tényleg ne vedd el tőle, és ha eltűnne ne legyél a közelébe mert agresszív lesz. ha "bedrogozott" állapotban bukik le a rendőrök előtt, akkor nincs semmi gond, mert csak az számít bűncselekménynek ha terjeszti, azaz találnak nála. nagyonnagyon fontos hogy minnél hamarabb lebuktasd mert tönkre teszi magát, bár ez függ attól is hogy mi az amit szed.
2010. nov. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
42%
te milyen ki*aszott nyomorék vagy.látszik hogy csak 14 éves vagy, és egy ilyen xarságért beköpöd a bátyádat. ha a hugom lennél helyben kettéfejeltelek volna!!!!!!!!!!
2010. nov. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!