Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 8 gyerekes család a mai...

8 gyerekes család a mai világban. Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömmel ma találkoztam, és bár tudtam hogy sok gyereke született (legutóbbi találkozásunkkor pár éve, 5 volt) eléggé meglepődtem mikor közölte, hogy már 8 van. Még vissza is kérdeztem, mert azt hittem rosszul hallok (elég kellemetlen helyzet volt...) A mai világban 8 gyerek elég nagy bátorság, nem? (Nem kisebbségiek, hanem vallásosak. Nem védekeznek, az abortuszt elítélik, a gyereket áldásként fogadják) De még csak 37 éves a nő, hány gyerekük lesz amíg képes lesz szülni...Annyira meglepődtem.
2010. nov. 11. 18:00
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
88%

"Jó a nagycsalád, mert nem lesznek önző felnőttek a gyerekekből." Á, nem, csak a szomszédban élő ötgyerekes család azóta felnőtt gyerek tagjai ölik egymást az örökségért, igyekeznek minél jobban kisemmizni a negyediknek megszületett öccsüket és persze egymás ellen is vannak, nem is beszélnek, ha mégis szólnak egymáshoz, csak veszekedni tudnak. A legjobb barátnőm, aki egyke, annyira önzetlen, tiszta szívű, mintha a testvérem lenne. A legtöbbször ő enged, korán érő típus, bölcs, filozofikus alkat. Talán annyi a hibája, hogy néha úgy elvonult (manapság már nem igazán), hogy gondolkodjon és maga legyen egyedül.


Vissza az eredeti témára: szerintem nagyon nehéz (sőt, lehetetlen) minden gyerekre figyelni, ha valakinek háromnál több van. Talán négyre még úgy-ahogy lehet, de ha 8 gyereke van, biztos, hogy házimunka mellett nem tud minden gyermekére odafigyelni az anyuka. Nehéz lehet annak, aki ilyen családba születik bele, segítenie kell a szüleinek, kisebb testvéreire kell vigyáznia, miközben talán nem is mehet át a barátaihoz, alig van ideje a leckéjét befejezni. Rendben, normális, hogy a nagyobb gyereket néha megkérik arra, hogy segítsen, de amikor teljesen be van fogva. Meg a videó is kiakaszt: örül a fiú, mint majom a farkának, hogy rákos lett, mert végre foglalkozik vele az anyja. CSAK VELE. És ugye ezeknek a kicsiknek nem is lehet hobbijuk, mert mindegyik valamekkora költséggel jár. És a sok kis költség összeadódik, abból lesz a nagy, amit nem biztos, hogy megengedhetnek maguknak. És hobbiűzés közben megint kiesik egy nagyobb gyerek segítsége, aki tudna vigyázni a kisebbekre, amíg anya főz vagy takarít.


Ennyi gyereket már nem lehet normálisan felnevelni. Mondják, hogy "jaj, a romák is vállalnak 6-8 gyereket!". Igen, azok a romák, akik ennyit bevállalnak, hát meg is lehet nézni, hogyan élnek és hogy mennyit törődnek a gyerekükkel! Gáspár Győzike nem is annyira hülye, mert csak 2 gyereket vállalt (nem tudom, mennyire figyel rájuk, nem nézem a Győzike show-t, de tudom, hogy két lánya van).

Nem elég évente pottyantani, fel is kell nevelni őket! És nem hiszem, hogy egészséges, ha 9-en nyomorognak 80 m2-en!


[Az meg hogy egymás ruháit hordják, én egyke vagyok, mégis az unokatestvéreim, másodfokú rokonok kinőtt ruháit hordtam, sőt, két gyerekem van, a kicsi is megkapja, amit a nagy kinőtt és még hordható (értsd: nem rongy, nem szakadt el, nincs benne kivehetetlen, nagy folt).]

2011. nov. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!