Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 8 gyerekes család a mai...

8 gyerekes család a mai világban. Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömmel ma találkoztam, és bár tudtam hogy sok gyereke született (legutóbbi találkozásunkkor pár éve, 5 volt) eléggé meglepődtem mikor közölte, hogy már 8 van. Még vissza is kérdeztem, mert azt hittem rosszul hallok (elég kellemetlen helyzet volt...) A mai világban 8 gyerek elég nagy bátorság, nem? (Nem kisebbségiek, hanem vallásosak. Nem védekeznek, az abortuszt elítélik, a gyereket áldásként fogadják) De még csak 37 éves a nő, hány gyerekük lesz amíg képes lesz szülni...Annyira meglepődtem.
2010. nov. 11. 18:00
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Habár nekem nincsen még gyerekem, de ahogy a testvérem gyerekeit pesztrálom, kettő is elég. És rajtuk is látom, hogy 2-vel is van tennivaló. De 8? A legnagyobb 14 éves, a kicsi meg még 1 sincs. És belegondolva, hogy ugye nagyon kis korkülönbségek vannak, hát nem semmi lehet őket nevelni. Még egy autóba sem fér be az egész család :D
2010. nov. 11. 18:13
 12/31 anonim ***** válasza:
84%

Ezért érdemes annyi gyerekekt vállalni, amennyire erőt (fizikait, lelkit, anyagit) érzünk!


És, ha valaki tőlünk eltérően gondolkodik, él, és szül gyerekeket, azért még nem kell megszólni, elítélni, lesajnálni stb.

2010. nov. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
28%
Ha csak azert gyartanak sok gyereket mert tiltja a vallas(Jehova)az abortuszt,akkor hulyek,miert nem vedekeznek,azt is tiltja?
2010. nov. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
93%
Az egyik legjobb barátnőmék 9-en vannak testvérek. Ott is vallásosak a szülők. Hát nem gazdagok, de azért megélnek. Mostmár a legtöbbjük felnőtt, a két legkisebb is már középiskolás. A többségük vitte is valamire.
2010. nov. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
88%

Azért nem semmi bevállalni a mai világban ennyi gyereket.

Anyagilag, fizikailag, érzelmileg egyaránt.

2010. nov. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
64%
Kedves 18:17-es, nem csak a Jehova tanúinak tiltott az abortusz, hanem az összes kereszténynek. Mint ahogy a védekezés egyetlen formája is az önmegtartóztatás minden keresztény vallású ember számára, már persze ha betartják a vallási szabályokat.
2010. nov. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
80%

szerintem ennyiszer szülni az ártalmas az egészségre... van, akinek 3-4 gyerek után már nem javasolják, mert annyira megterhelő.


ha szeretem a párom és szeretkezek vele, az nem paráználkodás, a védekezés meg felelősségtudat és józan ész kérdése, pláne sok gyerek után. egy idő után már maga a terhesség ténye is életveszélyes, nemhogy a kihordás. kívánom, hogy ne így legyen, de hallottam már erről.

2010. nov. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
76%
Tévedés, 18.22, a hőmérsékletüket is mérhetik, így nagyjából be tudják lőni, mikor van legkisebb esély a fogantatásra. Persze ez nem valami hatásos.
2010. nov. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
35%

Hát, nekem volt egy ismerősöm, szintén vallásos, és a doki megmondta, hogy több szülését nem vállalja el, mert könnyen lehet, hogy belehal, szóval ezt tartsa szem előtt. Bőven szülőképes korban volt, de érdekes módon többé nem lett terhes.

Egyébként engem nem zavar ameddig nem a szomszédban laknak, mindenki annyit szül amennyit akar.

2010. nov. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
87%
Nem olyan rég láttam egy riportot a TV-ben.Sajnos már nem tudom melyik adón.Egy nagycsalád életét mutatták be.Tizenvalahány gyerek,középkorú szülők.A riporter kérte az anyát,hogy sorolja fel a gyerekei nevét.Többször megakadt a felsorolásban.Szerintem ennyi gyereknél senkire és semmire nem jut elég idő.
2010. nov. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!