Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 8 gyerekes család a mai...

8 gyerekes család a mai világban. Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömmel ma találkoztam, és bár tudtam hogy sok gyereke született (legutóbbi találkozásunkkor pár éve, 5 volt) eléggé meglepődtem mikor közölte, hogy már 8 van. Még vissza is kérdeztem, mert azt hittem rosszul hallok (elég kellemetlen helyzet volt...) A mai világban 8 gyerek elég nagy bátorság, nem? (Nem kisebbségiek, hanem vallásosak. Nem védekeznek, az abortuszt elítélik, a gyereket áldásként fogadják) De még csak 37 éves a nő, hány gyerekük lesz amíg képes lesz szülni...Annyira meglepődtem.
2010. nov. 11. 18:00
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Két ilyen családot is ismerek,mindketten vallásosak az egyik család szegény a másik szerintem szerényen de szépen megél,mert van egy elég jó vállalkozzásuk.Mindkét családnál azt vettem észre hogy nagyon élrtelmesek és jólneveltek a gyerekek.Én úgy vagyok vele amig a gyereknek nem lesz hátránya belőle addig nem baj a 8 gyerek.Sajnos van hogy egy gyereknek sem tudják az emberek megadni vagy kettönek azt amire szükségük lenne.A másik családnál,akiket ismerek mondjuk én sem értem mért jo,mert ott tényleg szegények szerintem és akkor csak a gyerekeknem rossz.
2010. nov. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
74%

18:30

Semmi "érdekes" nincs benne, a vallás nem tiltja, hogy védekezzen a nő, amennyibben az életét veszélyeztetné a szülés.

2010. nov. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
58%
Ja és szerintem borzalmas lehet kistestvérekre vigyázni, meg otthon ugrálni nekik..áhh. Biztosan fellázadtam volna, ha engem ilyenre kérnek, dajkálja, aki szülte,ne az, akinek köze nem volt hozzá.
2010. nov. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
8%
az már nem szül... az elhagyja az utcán D:
2010. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az osztálytársaim szülei voltak ennyire vallásosak. Hozzánk a legkisebb gyerekük járt anno. 11-en voltak testvérek. Nagyon sajnáltam szegényt, mert nem volt valami jó a látása, meg állítólak a többi gyereknél is voltak ilyen problémák. Szóval szerintem felelőtlenség így.


Viszont másra is van példa. Itt az egyetemen is van olyan lány csoporttársam, akik 8-an vannak testvérek. Már páran le is diplomáztak és azt mondja, hogy ő is ennyit szeretne majd, mert annyira jó volt neki ilyen nagy családban felnőni.


Szóval lehet jó is, meg rossz is. A szülőktől függ.

2010. nov. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
63%

Amikor az esküvőnkre készültünk, a jegyesoktató párnak 3 fia volt és legalább 5-öt szerettek volna. Terveik között szerepelt, hogy vidékre költöznek egy kis tanyára, ahol 2 házaspárnak is 5-5 gyereke van (azóta már ki tudja, hogy mennyi).


Nem értem ezeket a nőket, én is hívő vagyok, de hogy ne dolgozzak soha többé, csak gyereket neveljek?! Megőrülnék! 2 gyerekünk van és szerintem itt meg is állunk. A férjem is sokat dolgozik, mégis alig tudunk megélni, a lakásban sem férünk el. Már alig várom, hogy nagyobb legyen a kisebbik gyerekünk és mehessek dolgozni. Nem bírnék évtizedekig itthon maradni, akármennyire is szeretem a gyerekeimet...

2010. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

És itt van néhány link, hogyan élnek a nagycsaládosok


[link]

[link]


Anglia:


[link]

2010. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem pedig nem normalis mar annyi kolyok,ne mondja nekem senki hogy az mar nem szegenyseg,ha egymas ruhait kell hordjak,elkepzelem hogy nezhetnek ki agyonmosott ruhakban..Nem erdekel a lepontozas,de egy atlagkeresettel rendelkezo hazasparnak nehez ketto gyerekkel is...Velemenyem szerint hazudnak akik azt allitjak hogy nyolc tiz gyereket nelkulozesek nelkul fel tudnak nevelni.Nalunk mind a ketten jol keresunk,nem cigizunk nem iszunk megis nehez ket gyerekkel neha...Ez az en velemenyem.
2010. dec. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
55%

szerintem 8 gyerek gáz...:S

kettő is bőven elég

2010. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Nem unatkoztak xD
2011. nov. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!