Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok milyenek az...

Mit gondoltok milyenek az arabok? Tényleg rosszak? Verik az asszonyt és a gyereket is?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

én nem gondolom,hogy ok nélkül verik az asszonyt meg a gyerekeket,viszont teljesen más kultúra - és ami neked természetes az ott nekik ok lehet,hogy megkövezzenek. Az arabok ma is nagyon komolyan veszik a szokásokat meg mindent, ott a nőknek nincsenek olyan jogaik,mint nálunk. Olvass erről pár könyvet és úgy könnyebb megérteni.

Persze nem mondom,hogy ez helyes,de tenni nem lehet ellene. Az araboknál a férfi az úr,az asszony meg a tulajdona, akinek teljesíteni kell a férje óhajait,elfedve járni, nem mutatkozni fedetlenül, nem beszélni férfiakkal stb,stb.

2010. nov. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
én éltem köztük, és korántsem olyan vészes mint ahogy az európaiak előtt van beállítva. Van egy két rém sztori és azok alapján ítélkezünk. Amúgy országfüggő is. Libanon pl majdnem olyan mint Mo, liberális, stb, de pl Irak, na az kész horror.
2010. nov. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Engem most hagyott el az alger parom minden magyarazat nelkül 2 gyerekkel.A füves cigit ugy szivjak mintha termeszetes lenne,bordelyba meg szinte hazajarnak.Megakart mar parszor verni,de megmutattam neki,hogy a magyar nök nem birkak.99% arab pasira passzolnak a leirtak.Hidd el,mert közöttük elek.Amugy jo fejek.
2010. nov. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

A tesómnak arab pasija van és nekem is volt. Teljesen normális, hétköznapi emberek, eszük ágában sincs verni a nőket. Közöttük is vannak ilyenek és olyanok is. Vannak, akik megrögzötten a vallási szabályaik szerint élnek és vannak, akik nem. A vallás amúgy ott sem írja elő, hogy verje a nőt, szerintem az az arab pasi, amelyik veri a feleségét és/vagy a gyerekeit ugyanúgy beteg, mint az az európai, amelyik ugyanezt teszi.


Az viszont tény, hogy közöttük többen vannak a megrögzött vallásosak, de ott is inkább a vérmérséklettől függ, hogy mennyire tartják be. A fiatalabb generáció már ott is szakad el. Van olyan ismerősöm, aki szintén beleszeretett egy arab fiúba. A srác nem élt a muszlim vallás szerint, de az apja igen, így mikor meglátogatta őket, hozta is a burkát a csajnak, hogy ezt hordania kell. A csaj persze csak röhögött és kidobta a szemétbe.


Tőlünk távol áll az arabok világa, mert Mo-n nagyon elzártan élünk minden számunkra idegen kultúrától és így hajlamosak vagyunk a legrosszabbat feltételezni róluk, de ha kiszakadsz abból a világból, és elmész egy olyanba, ahol ez természetesebb máris nem lesz annyira rémisztő és rájön az ember, hogy oké, vannak szélsőségek, mint amikről mi hallunk, de azért nem az az általános.


Én amúgy Londonban élek, itt sokkal természetesebb az, hogy látsz egy nőt burkában, vagy látsz arab pasikat, így azt is meg lehet figyelni, hogy a legtöbbje azért nem úgy él, mint amit a Lányom nélkül sohában lehet olvasni. (Ezt a könyvet, amúgy akkor vette nekem anyukám kétségbe esve, amikor arab faszim volt. Szegénykém nem értette, hogy egyrészt a srác nem akar elrabolni, sőt! Plusz nekem sem állt szándékomban hozzá menni... csak szórakoztam és igen jól éreztem magam vele.)

2010. nov. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
15.33.nekünk is van egy közös gyerekünk! sz.ted van mitöl tartanom?
2010. nov. 11. 15:38
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Ez egy buta sztereotípia a magyarokkról külföldön azt hiszik hogy irtó vidámak vagyunk közben itt a legmagasabb az öngyilkoságok száma.
2010. nov. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
utolsó, nagyon jól összefoglaltad. És azon nevettem, hogy az én édesanyám dettó ugyanezt csinálta velem a könyvvel mikor megtudta hogy arab barátom van:) Pedig a könyv egy irániról szól, aki ugye perzsa és nem arab:)
2010. nov. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
bocs, utolsó előtti
2010. nov. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Eddigi tapasztalataim szerint nem igaz rajuk jobban az allitasod, mint mas nepekre. Ez olyan, amikor a franciakat csigazabalonak, az olaszokat meg talpig"tokeletesszereto"-nek kepzelik el.


Amugy, ha ilyen gondolataid vannak, nem lett volna tanacsosabb a gyerek szuletese elott foglakozni ezzel a kerdessel?

2010. nov. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

15:33 vagyok

Hat nem tudom,mert az en exem többször mondta a telefonba,hogy az ö lanyai nem fognak europaban felnöni.Megkerdeztem a baratait,akik azt mondtak,hogy fenn all a lehetösege,hogy megprobalja majd a gyerekeket elvinni.Namarmost ha a sajat baratai igy latjak akkor van mitöl felnem.Most fogok elköltözni ezert.Biztos azert felti a lanyait,mert sajat magabol indul ki,hogy hogy kihasznalja ö itt a nöket.A te parod honnan valo?Szerintem azert jobb ha a kelletenel kicsit te is jobban odafigyelsz es a környezeted ertesited a dologrol.Pl oviba suliba ha apuka felbukkan semmi esetre se adjak oda a kicsit.Nemetben elek es volt mar par elkepesztö eset a környeken.

2010. nov. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!