Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most tényleg én vagyok a szemét?

Most tényleg én vagyok a szemét?

Figyelt kérdés

Elég meredek szituációba fogok kerülni nemsokára, és szeretném a véleményeteket kérni, hogy egyáltalán jó-e a meglátásom.

A helyzet az, hogy a sógornőm nem tartja velün a kapcsolatot, megharagudott ránk, de inkább csak irigységnek mondanám.

Szóval közelednek az ünnepek, és igazából nem látom értelmét az ajándékozásnak, mivel most volt születésnapom, és még csak annyit sem mondtak, hogy fodulj fel. Én a magam részéről képmutatásnak tartanám az egész ünneplést, és főleg felesleges pénzkidobásnak.

Mondtam a férjemnek, hogy felejtse el az ajándékozást, főleg feléjük, ezek után nem fogom olyanokra költeni a pénzünket, akik puszta irigységből utálnak. Igazat adott nekem, és egyetértünk, de ebből tuti nagy családi botrány lesz, ha anyósom meghallja. Neki a sógornőm a kedvence, szóval biztos nem nekem fog igazat adni.

Én tartom magam a "nincs ajándékozás" elhatározásomhoz, tudom hogy én leszek az utolsó sz... de nem érdekel.

Ti mit gondoltok? Ezek után még jópofiznátok velük?


2010. nov. 11. 13:37
1 2
 11/17 Réti bubuzér ***** válasza:
100%
Rá lehet még tenni egy lapáttal: Ha itt van a Karácsony, és netalántán, véletlenül hoznak nektek ajándékot, akkor fapofával visszaadni, hogy: Kösz, erre semmi szükség. ;)
2010. nov. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben egyetértek veled. Nem kell a képmutatás.

Hajrá!!!

2010. nov. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csak hogy nem ajándékoznék, de még csak nem is tölteném a karácsonyt ezzel a társasággal. Szervezd a szüleidhez a karácsonyt! vagy ha ez nem megy, esetleg már nem élnek, vegyetek ki erre a pár napra egy kis házat valahol és állítsatok ott egy kis fát, csak te a férjed meg a gyerekek. Nem is hinnéd, hányan csinálják ezt. A férjed családja meg töltsék csak szép képmutatásban a karácsonyt, megérdemlik.
2010. nov. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
90%
A karácsony, a szeretet, a megbocsátás és a béke ünnepe kell(ene) hogy legyen, és nem az ajándékozásé. Ha nem jó a viszony, ne karácsonyozzatok velük. Vagy nyújtsatok békejobbot nekik (akkor is ha nem ti "kezdtétek", de lássák, hogy Ti ilyenre is képesek vagytok).
2010. nov. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
30%
biztos én leszek a szemét de azért h tisztán lássunk szoval te ott laksz a férjed édesanjánál gondolom nem a tied a ház hanem sogornőé vagy férjedé ugyértem ti költöztetek oda. elhatároztad h se a férjed tesojának se az édesanyának se a tesoja családjának nem adtok ajándékot miközbe ott laktok. nemvagyok benne teljesen biztos ki a nagyobb paraszt bár bocs...és persze őis biztos szemét de ekkor teis az leszel...ne adj okot h belédkössenek akkor legalább neked lessz tiszta a lelkiismereted
2010. nov. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az viszont senkitől sem lehet elvárni, hogy mindig mindent lenyeljen a másik családjának, mondván ezzel a másiknak is fájdalmat okoz. Itt kell mérlegelni,hogy mi az, amit mosolyogva el kell tűrni, mi az amit már szóvá kell. Anno én is "okos asszony" akartam lenni, megfogadtam,hogy nem szólok a sógornőm hülyeségeiért, mert azzal csak a férjemet bántom. Viszont eljött az idő, amikor elgondolkodtam,hogy miért nekem kell mindent eltűrni, és neki miért nem magyaráz el senki semmit. No akkor leültem a férjemmel és elmondtam neki,hogy tudom,hogy a családja, de jól esne, ha nekem is igazat adni, néha engem is megvédene. Mert persze a sógornőm már nem jutott el odáig,hogy a tesójának milyen rossz, ha a feleségét szapulja. Úgy éreztem, hogy nem szabad mindig bólogatós kutyát játszanom, mert akkor még hajmeresztőbb dolgokat fog megtenni. Én is el tudom ismerni,ha a családomban valaki hülyeséget csinál. Csak azért nem fogom a pártját, mert a családom!
2010. nov. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
90%
Kérdés, mi a célod? Jól betartani, vagy hogy jó viszonyban (kezelhetőben) legyetek? Mostanában igyekszem mindenkivel őszintén beszléni a konfliktusainkról. Néha nehéz, de általában jó a vége. Mondd el neki őszintén, mi zavar, mi bánt, és hogy tudnátok rendbe hozni? Ez sokkal nagyobb győzelem szerintem. És hosszútávon sokkal jobban megéri.
2010. nov. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!