Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most tényleg én vagyok a szemét?

Most tényleg én vagyok a szemét?

Figyelt kérdés

Elég meredek szituációba fogok kerülni nemsokára, és szeretném a véleményeteket kérni, hogy egyáltalán jó-e a meglátásom.

A helyzet az, hogy a sógornőm nem tartja velün a kapcsolatot, megharagudott ránk, de inkább csak irigységnek mondanám.

Szóval közelednek az ünnepek, és igazából nem látom értelmét az ajándékozásnak, mivel most volt születésnapom, és még csak annyit sem mondtak, hogy fodulj fel. Én a magam részéről képmutatásnak tartanám az egész ünneplést, és főleg felesleges pénzkidobásnak.

Mondtam a férjemnek, hogy felejtse el az ajándékozást, főleg feléjük, ezek után nem fogom olyanokra költeni a pénzünket, akik puszta irigységből utálnak. Igazat adott nekem, és egyetértünk, de ebből tuti nagy családi botrány lesz, ha anyósom meghallja. Neki a sógornőm a kedvence, szóval biztos nem nekem fog igazat adni.

Én tartom magam a "nincs ajándékozás" elhatározásomhoz, tudom hogy én leszek az utolsó sz... de nem érdekel.

Ti mit gondoltok? Ezek után még jópofiznátok velük?


2010. nov. 11. 13:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút igazad van. Főleg ha még látszat jópofi sincs, akkor abszolút felesleges dolog. Nem érdekelne mekkora botrány lesz, főleg ha olyan cirkuszol aki alapból kivételez. Nektek van igazatok és csak magatokat vegyétek figyelembe, le van szarva ki hogy hőbörög.

Bár a másik véglet szerint ha vesztek nekik ajándékot ők égnek be, hogy mekkora tahók, ti pedig tisztelettudó kedves emberként fogtok funkcionálni és ez talán még nagyobb szégyen nekik. Szóval ti tudjátok, egyik döntés sem marhaság.

2010. nov. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem jópofiznék,az tuti,még anyósom kedvéért sem!

Ha annyira a másik csaj a kedvence anyósodak,akkor ő vegyen neki dupla ajándékot!!!!!!

2010. nov. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Én sem tudok muszájból vigyorogni senkinek! Egyszerűen nem megy. Volt már persze olyan szitu, hogy orroltam mondjuk anyósomra vagy sógornőmre, de a férjem kedvéért lenyeltem, de azt,hogy nem köszönt fel szülinapomon nem bírnám!

Annyi, hogy intelligensen kell megoldani. Tehát már jóval karácsony előtt jeleznie kell a férjednek, hogy miért nem akartok ajándékozni. A legjobb, ha ezt ő beszéli meg az anyjával. Értelmesen elmondja neki,hogy milyen rosszul esett nektek, hogy nem köszöntöttek meg, és ezért nem érzi úgy,hogy bármit is kellene nekik karácsonyra adni.

Nálunk, ha gond van, akkor azt mindenki rendezi a saját családjával.

2010. nov. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. De hogy a kecske is jóllakjon, a káposzta is megmaradjon, én küldenék egy képeslapot (postán) nekik, az egész családnak egyszerre... így anyósod nem mondhatja, hogy annyit se mondtál, fapapucs. :)
2010. nov. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
22%

2 dolgot ajánlanék a figyelmedbe:

1. a férjednek akkor is a testvére marad a testvére, ha te, a sógornő meg az anyós a fejetekre állva néptáncoltok egy szál bikiniben

2. ha esetleg gyerekek is vannak (akár nálatok, akár náluk), ők lesznek az igazi vesztesei a dolognak (ezt nem anyagilag értem, és nem érdekel, ki ütött először vissza)

2010. nov. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
4. vagyok. Amúgy lehet, hogy a szülinapodat egyszerűen csak elfejtette.. vagy nem tartja nyilván. Engem egyik sógornőm sem köszönt fel soha, pedig jóban vagyunk. De nem zavar, a szülinap a szűk családomra tartozik, úgy érzem.
2010. nov. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen nagyon megalázó volt, hogy jöttek, és még csak annyit sem mondtak, Isten éltessen. A baj ott kezdődik, hogy mi lakunk anyósékkal, és hát ugye mindig ide van szervezve a karácsony, a mi számlánkra. Most úgy döntöttem, hogy nem veszek egy gramm kaját sem, vegye meg anyósom, csinálja meg ha akarja, mert én nem fogok ilyen bunkó embereket etetni!
2010. nov. 11. 13:45
 8/17 anonim ***** válasza:
54%
Utazz haza karácsonykor a Te szüleidhez, talán akkor venni fogják a lapot?
2010. nov. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De igazából nekem nem az esett rosszul, hogy nem tárgyal velem, hanem hogy olyan álproblémákat talál ki, meg olyanokat mondd rólam, ami nem is igaz. Vannak gyerekek,mi nem felejtettük el a szülinapjukat, névnapjukat, sőt a legkissebb keresztfiunk a kisfiam után egy nappal született. Szóval én úgy érzem, megtettem mindent, hogy legalább a gyerekeknek jó legyen, de ez a nő megfojtana minket egy kanál vízben annyira irigy tud lenni.
2010. nov. 11. 13:48
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Jaja, akkor töltsétek a te szüleidnél a karácsonyt.

Vagy, ami talán hatásosabb lehet, próbáljatok kibékülni. Hátha észrevette már magát a sógornőd is. Hívd fel és ajánld fel a békülést, vagy ott személyesen. Ha ez nem megy akkor részemről ez lenne az utolsó eset, hogy egy percet is velük töltök.

2010. nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!