Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen jogom van a bőlcsivel...

Milyen jogom van a bőlcsivel szemben? Elakaják tanácsolni a kislányomat mert nem alszik ott . Mármint nem tud ott el aludni

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 09:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem értem.Soha nem alszik?

Lefektetik,... és?

Nme hinném hoghy ezért egy gyereket el lehet tanácsolni.

2010. nov. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 vaszily katalin ***** válasza:
76%
SZIA ÉN OVODÁBA TAJARITOTAM S HOZÁ JUTOTAM S EGY S MÁS INFOHOZ.AZÉRT HOGY NEM ALSZIK A BOLCSIBE NEM TANÁCSOLHATJÁK EL.VAN BESZOKTATÁSI IDÖ.DE LEGJOBRÉSZT OVODA RÉSZLEGEN FÜLELTEM.
2010. nov. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan én sem tudom, de szerintem se lehet csak ezért eltanácsolni. Az viszont más kérdés, hogy mit érsz a jogi lépéssel, ha kinézik a lányodat a bölcsiből? Az én véleményem szerint akit valahonnan eltanácsolnak, annak el kell onnan jönni. Utánna már semmi értelme maradni.
2010. nov. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem más is van, nem csak az, hogy nem alszik. pl közben zavarja a többieket vagy ilyesmi.

Én nem hagynám ott a lányomat, ahol ennyire nem szeretik.

2010. nov. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg az lehet a baj, hogy a többieket nem hagyja aludni.

Én oviban nem aludtam soha, pontosan a négy év alatt csak egyszer, mégsem tanácsoltak el.

Csak nem szabadott hangoskodnom. De gondolom, ezt egy bölcsis gyereknek még nem nagyon tudod elmagyarázni.

2010. nov. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Valószínűleg a 09:41-es válaszolónak van igaza abban, hogy esetleg a lányod zavarja a többieket ha alszanak.

Abban viszont nem értek egyet, hogy nem szabad oda járatni, ahol nem szeretik, mert én tudom, hogy van nem kevés olyan kisváros, ahol egyetlen bölcsőde van és így nem lehet válogatni.

A problémát meg kellene beszélned a bölcsődei nevelőkkel mielőtt jogorvoslatért fordulsz!

2010. nov. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A hatályos rendelet szerint csak akkor szüntethető meg a bölcsődei ellátás, ha:

15/1998. (IV. 30.) NM rendelet

43. § (1) A bölcsődei ellátás megszűnik

a) a bölcsődei nevelési év végén (augusztus 31.), ha a gyermek a harmadik életévét betöltötte, illetve

b) ha a 36. § (2) bekezdése, illetve a 41. § (2) bekezdése szerinti életkort elérte.

(2) Meg kell szüntetni annak a gyermeknek az ellátását, aki a bölcsőde orvosának szakvéleménye szerint egészségi állapota miatt bölcsődében nem gondozható, illetőleg magatartászavara veszélyezteti a többi gyermek fejlődését.

(3) A bölcsőde orvosa a (2) bekezdés szerinti szakvélemény kialakítása előtt más szakember (gyógypedagógus, pszichológus, gondozónő stb.) véleményét is kikéri.


Tehát ha az orvos arról kiállit egy papirt, hogy olyan szintű magatartászavara van a gyereknek, hogy azzal a többiek fejlődését veszélyezteti. Ezt kizártnak tartom... Szóval nyugodtan elküldhetik, csak előbb mutassanak ilyen papirt. Különben a jegyzőhöz kell fordulni. Mondjuk én eleve hozzá fordulnék, ha ilyennel fenyegetnek, mert nem jól végzik a dolgukat.

És nem értek egyet azzal, hogy anyuka csak azért maradjon otthon, mert a bölcsiben a gondozónők nem tudnak mit kezdeni egy nem alvó gyerekkel... Ezért kapják a fizetésüket.

2010. nov. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
egyszer már probálkoztunk az ott alvással és nem aludt el és az ágyán ült.a gondozonéni üvőltőtt főlőtte hogy aludj már stb.kihivták a bőlcsi pszichologusát és mondta hogy látja hogy elakar aludni a kislányom csak nem érzi biztonságban magát.ezért javasolták hogy menjek délben érte.azota eltelt 3 honap most jővő héten ujra elkezdjük az ott alvást és ha nem megy eltanácsolják mert a házirendben benne van hogy aludni kell a gyerekeknek mert ha nem zavarják a tbbi gyereket.na de zet nem nekik kell megoldani,?itthon szépen alszik 2 de van hogy 3 orát is.de soha egyettlen gyereket sem őlelnek,nem babusgatják vigasztalnak meg.hát lesz egy két szavam a bőlcsi vezetősége felé ha eltanácsolásrol lesz szó mert a dadusokkal nem vannak sokan megelégedve.azért kőszőnőm a válaszokat
2010. nov. 11. 13:27
 9/17 A kérdező kommentje:
bocsi...még vannak sokan akart lenni
2010. nov. 11. 13:29
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát a helyedben nem járatnám a gyereket ilyen hozzánemértő emberek közé mi az hogy üvöltözik egy gyerekkel nem csodálom hogy a kicsi nem érzi magát biztonságban.
2010. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!