Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 és fél hetes kislányomat...

5 és fél hetes kislányomat meddig hagyhatom aludni?

Figyelt kérdés

4400 gramm, félig tápszeres baba. Már most is 5 és fél órája alszik, nem is hagytam még ennél tovább. De mikortól lehet mondjuk, h reggelig alszik? Nem azért, mert lusta lennék, mert minden evés után órát húzok, és ha nem ébred, keltem. Félek, mi van ha nem tudnám felkelteni, de attól is tartok, ha folyton felébresztem, sosem fogja átaludni az éjszakát.

Szóval mikortól lehet hagyni, hadd aludjon, ameddig tud?


2010. aug. 26. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem tápszeres volt a babám pici korától .És pont 5 hetes korától aludta át az éjjelt! Nem keltettem fel! Ő úgy is érzi ha éhes ne aggódj:)
2010. aug. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
fel ne ébreszd isten őrizz örülj hogy jül alszik. Majd értékelni fogod az alvását ha jön a foga és egész eéjjel nappal fennt lesz. Hidd el ha éhes felkel, nehogy ébresztgesd!!
2010. aug. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem éjszaka ne ébreszd fel, ha nem ébred magától.
2010. aug. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1 vagyok! Hát igen nekem hiába aludta át az éjjelt 5 hetes kora óta! Most 1éves de 8 hótól felébred minden éjjel :( a foga miatt!
2010. aug. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Van olyan baba, aki pár hetesen is már végig aludja az éjszakát. Én biztos nem keltegetném. Szép súlya is van, nem kell ébresztgetni szerintem.

Én soha nem ébresztettem, akkor evett, amikor akart, sőt a mai napig éjjel 1-2-szer még eszik, pedig 7 hós lesz. Inkább örülj, ha éjjel alszik több órát is.

De mire gondolsz, hogy nem tudnád felkelteni? Van légzésfigyelőtök?

2010. aug. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne ébreszd fel, hagy aludjon. Ő tudja, hogy alvásra vagy evésre van inkább szüksége!

Ha éhes lesz, fel fog ébredni.

2010. aug. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 5és fél hetes :) Ő anyatejes, s van olyan is, hogy fél 11 től 6-ig alszik. Pedig az anyatejet gyorsabban emésztik. Én úgy vagyok vele, hogy ha éhes, akkor felébred. S olyan drága, mert ha ekkorát alszik se ébred sírva :) Szépen gyarapszik, nem aggódok. A nagylányom is így aludt, s majd 6 hónapos korától lett ébredős a fogzás miatt. Jó egészséget nektek!


4 éves csajszi, 2 éves kissrác, 5 hetes kiscsaj anyukájuk

2010. aug. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ó, te még nem tudod az aranyszabályt: alvó gyereket nem ébresztünk föl! :))

Az én babám is ennyi idős korától aludta át az éjszakákat, sőt, ha érdekel, majd előkeresem, hogy mennyi időt aludt "kaja" nélkül, mert anno írtam róla mindent, még azt is, hogy hányszor kakált.

Mindenesetre a két kezünket összetettük, mert nekem a rémálmom az éjszakai kelés. Ami amúgy a fogzás miatt mostanában előfordul.

Az én kisfiam éktelen ordítással jelezte álmából felkelve az éhséget.. :) Szerintem ha felébresztettük volna, lehet, hogy megszokta volna, hogy éjszaka is eszik!

2010. aug. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! Egy 4,5 kilós gyerek szerintem nem alulfejlett, hogy 3 óránként bele kelljen erőszakolni a kaját. :) Hagyd aludni!

Nekem nagyon besárgult a kisfiam, mert születés közben testszerte tele lett zúzódásokkal. ( Szélesebb volt a mellkasa, mint a feje, jó vállas volt szegénykém. ) A kórházban infúziózták, majd a lelkemre kötötték, hogy max 3 óránként szopi, mert besárgul és akkor mehetünk vissza. Itthon a védőnő is ijesztegetett, hogy azért nem ébred a gyerek, mert a sárgaság miatt aluszékony.

4 hétig keltegettem, a végén zombi lett a család. Akicsi felüvöltötte a "nagyot" (2 éves volt), a nagy felordította az apját, mire mindenki visszaaludt, kezdődött az egész előlről. A férjem 4 hét után megunta és nem engedte felébreszteni a kicsit. Azóta átalussza az éjszakákat. És nem lett semmi baja, hiába mondták, hogy káros az aluszékonyság.

Most 20 hónapos, 98 cm és 13 kiló. Ő az én kis Garfieldom. :) Ő az a típusú gyerek, aki egy szülinapi buli közepén is képes befeküdni és elaludni az ünnepelt ágyikójába, miközben 8 gyerek sikítozva játszik mellette. (Megtörtént eset. :) )

2010. aug. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mikor ekkora volt a babám én már nem keltettem fel soha, ha éhes volt úgyis felkelt. Éjszaka meg pláne ne keltsd őt!
2010. aug. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!