Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja sok anyuka...

Miért csinálja sok anyuka ezt? Szóval ha a gyerek kap egy 1-est akkor mindjárt bemegy a tanárhoz és kérdőre vonja.

Figyelt kérdés
Meg sokan bemennek punccsolni, általános iskolákba, gimikbe... Én is kaptam egyeseket, de anyám sosem ment be itthon megkaptam a leosztást... de ilyenért nem ment be... meg sosem nyalt a tanároknak... Na nem értem az olyan szülőket akik ezt csinálják... Köszi a válaszokat 17L
2010. nov. 10. 19:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mint gyakorló anyuka:

Ha tele van a gyerek egyesekkel valamelyik tantárgyból, akkor azért mégiscsak be kell menni a tanárhoz és megtudni, hogy mi ennek az oka. Nem szabad várni félévig, év végéig, mert akkor már mindegy. Amúgy meg nem feltétlenül a gyerek az oka. A nagyobbik fiamék most kaptak egy új tanárt, hát mit ne mondjak, szívem szerint belelépnék a banya szájába. Elfelejti, hogy a fiam osztályzatába nem számíthatja bele a számolásos feladatokat, amikor a gyerek szól, akkor az ő hibája, mert miért nem szólt dolgozat előtt. Persze tavaly óta le van adva a papír a részleges felmentésről, neki év elején külön a kezébe adtam mert új tanár, de akkor is a gyerek a hibás. A legutóbbi dolgozatnál megint elfelejtette, amikor a gyerek megkérdezte, hogy milyen feladatot írjon a számítás helyett, közölte, hogy ja, ő mégsem fogadja el a felmentést! A legutóbbi dolgozatuk úgy nézett ki, hogy volt három kettes, a többi egyes. Ha a feladatokra adott válasz megegyezik a tankönyvi szöveggel, akkor azért nem jár teljes pontszám, mert szerinte nem magolni kell, hanem érteni. Hát, szerintem aki fizikus akar lenni, az biztos érteni is akarja, de a többit miért kell ezzel szívatni? A saját kollégái már így, három hónap után utálják. A pótvizsga úgy nézett ki, hogy az volt az iskolában a bemutatkozása. A többi tanár sápadtan jött ki a teremből, hogy ez a nő mindenkit meg akar buktatni, mert ott is kevésnek találta azt, amit megtanultak, mert nem értették csak megtanulták. Emellett a szülőin végig forgott a gyomrom az álszent szövegétől és a mézesmázos vigyorától. Valami irtózatosan sunyi nőszemély. Tény, hogy a fiam relatíve lusta disznó. De egyrészt azzal, ha még azt sem fogadja el amit tud, azzal nem azt éri el, hogy tanuljon, hanem azt, hogy még ennyit se. Másrészt ez itt nemcsak az én fiamra vonatkozik, hanem arra a három osztályra, akiket tanít, mert tömegével osztja az egyeseket. Én sem vagyok egy iskolába berohangászós fajta, nyalni meg végképp egy tanárnak sem fogok, de amikor elkezdett ocsmánykodni a banya a fiam felmentésével, én bizony bementem az igazgatóhelyetteshez. Furcsa módon az első mondat után tudta, hogy mi a bajom, nem is kellett nagyon kifejteni, egyszóval nem titok az áldásos működése. De ha így folytatja, az idén legalább ötven gyerek fog bukni fizika-kémiából a gimiben. Mindemellett ha a gyerekem olyan tantárgyból hoz egyest, amit egyszerűen b.szott megtanulni (töri, földrajz, stb.) azért természetesen nem a tanárt hibáztatom. Tudja a fiam, hogy ha nem tanul, nem mentegetem, de ha úgy látom, hogy igaza van,akkor igenis kiállok mellette, mert többek között ez is a dolgom. Amúgy meg szerintem igen nagy hülyeség az az álláspont, hogy a tanárnak mindig igaza van. Ez már az én diákkoromban is marhaság volt.

2010. nov. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer ment be anyum középsuliban, mikor 2/3-ot kaptam a dolgozatra, csak a tanár utólag lehúzta a hármast, és kettes alá-alát adott...bevitte a dolgozatot, és megkérdezte, hogy mi hiányzik belőle, mert volt egy 10 centis hiányjel a lapon...a tanár annyit mondott, hogy ő nem tudja, biztos kihagytam valamit...másnap a kettesem át lett javítva hármasra...de ennél a tanárnál kaptam úgy hármast, h feleltetett...direkt megtanultam az anyagot, mert nem írtam előtte dolgozatot, és tudtam, h úgyis engem hív ki. Mindent tudtam, nem tudott belekötni semmibe, aztán kitalálta, h mutassam meg a magyar végvárakat térképen (töri)...kb egy hónappal azelőtt vettük...nem sikerült mindet megmutatni...erre gyenge hármassal a helyemre küldött...de az utánam következő csaj megkapta az ötöst, pedig nem találta nagy-britanniát az európa térképen...oroszo.-nál kereste...Ááááá...nem volt kivételezés...
2010. nov. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az egyik az,hogy valóban egy görbe tükörben látja az gyerekét, a másik szerintem,hogy nem képes a saját kudarcát beismerni. Azt,hogy mondjuk nem úgy neveli, ahogy kellene, nem foglalkozik vele eleget, nem nézi meg,hogy kész van-e a lecke. Ilyenkor egyszerűbb a tanárra, az iskolára, meg követelményekre fogni. Sőt azt is meg lehet figyelni,hogy ezek azok a szülők, akik amíg baj nincs az iskola környékére sem mennek. Nem hívják év közben a tanárt,hogy minden rendben van-e, nem mennek el a fogadóórákra, csak akkor mennek, amikor baj van, és reklamálni kell.
2010. nov. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!