Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja sok anyuka...

Miért csinálja sok anyuka ezt? Szóval ha a gyerek kap egy 1-est akkor mindjárt bemegy a tanárhoz és kérdőre vonja.

Figyelt kérdés
Meg sokan bemennek punccsolni, általános iskolákba, gimikbe... Én is kaptam egyeseket, de anyám sosem ment be itthon megkaptam a leosztást... de ilyenért nem ment be... meg sosem nyalt a tanároknak... Na nem értem az olyan szülőket akik ezt csinálják... Köszi a válaszokat 17L
2010. nov. 10. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk is volt egy ilyen csaj, ha valami érte, szaladt anyucihoz.

Nem bántani akarom, de hát..kisebbség volt...

2010. nov. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, én nem vagyok ilyen.De érdekelnek a válaszok.
2010. nov. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Azért, mert sok szülő ilyenkor a kérdőre vonás után még jól benyal a tanárnőnek/tanár úrnak, akik ha vevők rá ( és vevők, hiszen emberek és jól esnek nekik a bókok) akkor a gyerek jegyei is szebben ívelnek felfelé :)
2010. nov. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok szülő szemében nem a gyerek a lusta, aki nem tanult, hanem a tanár szemét, amiért bántotta az ő szegény kislányát/kisfiát. Tanár vagyok, de nekem a legkevésbé sem esne jól az ilyen szülői akció és nemhogy szépen ívelnének a gyerek jegyei felfelé tanulás nélkül, hanem rászállnék a gyerekre, ha nem tanul és még anyukát is beküldi, hogy mentse ki.
2010. nov. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont pár napja mesélte anyám, hogy gimnáziumban egyik szülőin kiderült, hogy kettesre állok németből (utáltam, azóta több másik nyelvet megtanultam, pénzt is keresek vele, de a némethez azóta sincs gyomrom). Anyám szintén tanár, de akkor puncsolt egy sort a tanárnőnek, hogy "a lányom eddig soha nem tanulta a németet, de mióta Ön tanítja, megjött a kedve hozzá" - év végén hirtelen négyes lettem :)

Az a vicc, hogy ez az érettségim után jó tíz évvel tudtam meg.

2010. nov. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én se vagyok ilyen, de nálunk is van ilyen. Az még egész enyhe, hogy azért megy be a szülő, mert egyest kapot a gyereke. Na de mikor balhézik és beállítja a gyerekét egy angyalnak.

Nálunk a csúcs az volt, amikor a csaj odament egy lányhoz és elkezdett vele ordíbálni, hogy mit képzel magáról, hogy az ő pasijával beszélget. A lány megkérdezte, hogy miért baj az, ha beszélgetnek erre aki odament hozza megtépte. Egy srác, aki kb. két méterre volt tőlük felugrott és a csajt nekilökte a falnak. A következő szünetben már ott volt az enyukája és kérdőre volnta a tanárt, hogy miért nem bünteti meg azt, aki a lányát ok nélkül nekilökte a falnak.

2010. nov. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Pardon, az kimaradt, hogy alapból olyanok a szüleim, hogy tanár-diák konfliktusnál mindaddig bűnösnek voltam tekintve, amíg az ártatlanságom bizonyítást nem nyert... Egy-két ilyen akció volt, pedig ritka lusta kamasz voltam, de inkább az én seggemet rúgták, tanárokhoz akkor mentek kérni, ha már nagyon gáz volt.

A németes sztorin kívül egyedül az jutott eszembe, amikor az érettségi évében, köszönhetően a kiemelkedő szorgalmamnak, bukásra álltam töriből. Otthon pánik, úristen, nem lesz egyetem, vége a világnak... Szülőin megbeszélték a tanárral, hogy egyrészt agyonvernek, ha hazaérnek, másrészt adjon lehetőséget, hogy minden órán felelhessek, így elég jegyem lesz, hogy javíthassak.

Amit otthon kaptam, nem tettem zsebre :) Viszont négyesre feljavítottam a féléves jegyemet.

2010. nov. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az én szüleim soha nem mentek be balhézni. Sem édesanyám míg élt szegény sem édesapám amióta vele élek. Egyetlen egyszer ment be fogadóórára ilyen szempontból ( mert egyébként mindig elmegy de csak csendes megfigyelő, nem balhézik) amikor is az egyik tanárom elkezdte édesanyámat "szidni" ( nem dolgozik eleget, nem tesz meg értem eleget, mert az találtam mondani hogy nincsen pénzem heti 4 korrepetáló órára-ugyanis ő úgy gondolta hogy mindenki jár minden matekóra után..) és én kicsit zokon vettem hogy úgy minősíti az édesanyámat hogy azt sem tudja hogy már 2 éve meghalt... Lecserélték ezt a tanárt mert nem csak velem tett ilyeneket, tavaly félévkor buktam ( azelőtt sosem fordult elő ilyen) idén kerek öt egész az átlagom pedig 4-5 dogán már túl vagyunk.... Barátnőm szülei azok akik rendszeresen bejárna mindenért, csak az a baj hogy mivel nem gazdagok, nem nyalizósak, többet ártanak evvel. És az itteni tanárok eléggé bosszúállóak.


17/L

2010. nov. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Műszaki szakközépiskola, anyuka bemegy a tanárhoz, hogy "gépészeti ismeretek"-ből miért áll bukásra a fia:


-Kedves Anyuka, van itt az íróasztalon 12 munkadarab, a héten készültek. Válogasson közöttük, majd döntse el, hogy Ön szerint melyik a leggusztustalanabb...

(anyuka nézelődik)

-Hát, én nem értek ugyan hozzá, de szerintem ez itt mondjuk elég trágya...

-Megnézné kérem, hogy milyen szám van az aljába ütve?

-Kilences

-Na kérem, azt az Ön kisfia "alkotta"...


nem volt többet probléma... :D

2010. nov. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

-füllentős/nem túl őszinte gyerekek (mert azt nem merik/akarják bevallani otthon, hogy bulizni/békejeltüntetésen/moziban/inni volt tanulás helyett, inkább azt mondják a szüleiknek, hogy az a szemét tanár pikkel rám, meg hogy sokkal többet követel meg a tz-ken, mint amit meg is tanít... tapasztalat, a fél osztály ilyen volt, volt olyan csaj, aki önmagát is áltatta ezzel, és elintézte azzal, hogy nekem milyen könnyű, hogy jó a memóriám-egy francot, csak én tanultam!-, neki meg milyen szar...)

-a szülő nem képes elhinni, hogy a gyereke trehány vagy hülye... vagy tudja, csak gondolja, hogy ha megfélemlíti a tanárt, fenyegetőzik vagy nyalizik, akkor teljesítmény nélkül jó/jobb jegyet kaphat a diák...


21/l

2010. nov. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!