Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az amit még el lehet...

Mi az amit még el lehet viselni a gyerek miatt? És meddig?

Figyelt kérdés
Növérem kicsivel több mint 2 éve összejött egy pasival. Nem volt semmi nagy szerelem, de kedvelték egymást. Már a kapcsolatuk elején becsúszott egy baba. Mindketten meg akarták tartani. Az elején még valahogy kijöttek egymással, de egyre jobban sűrűsödtek a veszekedések, egy-egy dúrva beszólás (hülye pi...a, te buta szőke, meg ilyenek) semmi közös program, stb. A férfi napi szinten elfogyaszt pár üveg sört, egyfolytában cigizik, és nagyjából ennyi a munka melletti napi tevékenysége. (albérletben laknak) Sokszor segítek a tesómnak a ház körüli munkákban, folyamatosan panaszkodik, van hogy vállamon sírja ki magát, de azt mondja nem akar szakítani a kisfiú miatt. Mivel nekem nincs gyerekem, így fogalmam sincs, hogy ilyen szituációban mit tennék, de szerintem inkább haza költöznék a picivel. Ő 26 a párja 37.
2010. nov. 10. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Nem azért, de annyira nem tudom sajnálni az olyan embereket, akik a semmire szülnek pasiknak, mikor nem is szeretik őket csak "elvannak". Aztán meg csodálkozik...megérdemli!
2010. nov. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobban tenné, ha eljönne a gyerekkel. A gyereknek se jó, ha a szülei vitáznak. A tesód fiatal és biztos találna új társat. Ha a pasi nem agresszív beszéljék meg, hogy külön folytatják
2010. nov. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
"Hallgattassék meg a másik fél is." Így nem lehet mit írni.
2010. nov. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a nővéred nem akar szakítani, akkor tökmindegy, mit mondunk mi itt neked...
2010. nov. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az elsö író nagyon okos, és megértö ember, biztos nagy ´let tapasztalattal rendelkezik.


szóval az elöttem szólónak igaza van, ha a tesód nem akarja otthagyni akkor nem is fogja. akár az egész életeté is így fogja leélni.


persze hogy jpobb lenne mindenkinek ha ö otthagyná ezt az embert, de erre magának kell rájönnie és akarnia.


az biztos hgy a gyereknek nem tesz jót. nekem egy barátnöm van a gyerek most 12 éves és egy idegroncs a gyerek mert a szülei folyamatosan veszekednek, most válnak csak el mert a gyerek miatt.... pedig nem is csak az anya félt egyedül maradni kilépni a férje mellöl, aki folyamatosan alázta és a gyermeknek is minden szajhának elhordta.

2010. nov. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Első válaszoló! Részben igazad van, de mégis a saját testvérem. Aki azt írta, hogy a másik felet is hallani akarja, annak is igaza van, dehát ha még a nővéremmel sem beszélget a párja, akkor nem rángathatom ide. Azért kérdeztem a véleményeteket, mert nekem nincs gyerekem és fogalmam sincs, hogy anyaként mennyivel látnám másképp a helyzetet. De ha ti is úgy látjátok, hogy ez így nem normális akkor picit jobban győzködöm a Mártit, mert eddig nem akartam csak a levegőbe okoskodni.
2010. nov. 10. 13:02
 7/9 anonim ***** válasza:
1 db boldog, kiegyensúlyozott anya többet ér mint két boldogtalan, veszekedő szülő. Van egy barátnőm, 9 éves korában váltak el a szülei, az új férjből számára hamarosan jobb apa lett, mint az eredetiből, a féltestvérét pont úgy szereti, mint az édeset. Ott van a lelkében a törés, hogy elhagyta az apja és szétzilálódott a családja, de cserébe egy törődőbb, szeretőbb nevelőapát kapott. Büszke az anyjára, hogy akkor, azokban a nehéz években két kicsi gyerekkel meg merte hozni a döntést a válásról, és hitt abban, hogy jöhet jobb. A te nővéred számára is jöhet jobb.
2010. nov. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sok igazság van a leírtakban. Én tökéletesen egyetértek az elsővel is például. De azt is megértem, hogy rossz tétlenül nézni, ahogy tönkremegy a testvéred. Az igazság az, hogy a gyerek csak kifogás. Ha nem lenne, akkor sem szakítana. Sajnos vannak ilyen önsorsrontó típusú nők, kevés az önbizalmuk, azt hiszik, nem érdemelnek jobbat, ezért inkább tűrik a megaláztatásokat, amik még tovább rombolják az önbizalmukat. Ha el tudnád hitetni vele, hogy 26 évesen még előtte az élet, nyert ügyed lenne, de nagyon nehéz lesz. Mellé kéne állnod, de nem úgy, hogy együtt szidjátok a pasast, annál jóval több kell.
2010. nov. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Inkább éljenek külön, de békében, mint egy olyan otthont teremtsenek, ahonnan 14 évesen menekül a gyerek.
2010. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!