Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek milyen bizonyíték elég...

Kinek milyen bizonyíték elég arra, hogy szereti a párja?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, ki miből tudja, érzi, hogy a párja tényleg szereti őt?
2010. nov. 10. 10:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdés helytálló. Ha nem tudsz rá válaszolni, mert nem tesz a párod semmi olyat, amitől érzed, hogy szeret, nem viselkedik úgy, akkor csak bebeszéled magadnak, hogy szeret.

A viselkedés a kulcs, nem a szavak (önmagukban).

Kedvesem abból a szempontból modernül gondolkodik, hogy nem tartja kizárólagos "női munkának" a házimunkát - snasszul hangzik a kérdéshez, nem elég "romantikus" (persze, mondogatni hogy szeretlek, könnyebb, mint elmosogatni vagy kimosni, főzni...) pedig ez az egyik legfontosabb dolog. Aki szeret, az nem csinál belőled házicselédet. Egy férfi szeretetének az egyik legjobb bizonyítéka, ha nem ragaszkodik a veretes magyar hagyományokhoz, hanem egyenrangúnak tartja a párját, és büszke az ő szakmai teljesítményére is. Amihez az egyenlő otthoni részvállalással biztosít időt, energiát.

Számítanak persze a kedvesség, gyengédség (kölcsönös) gesztusai, szexen kívüli ölelés, csók, illetve a törődés gesztusai, pl. ha elmegy eléd este, vagy esőben :) , figyelmes, kedves.

2010. nov. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha feltetted ezt a kérdést, valószínűleg bizonytalan vagy abban, hogy a párod szeret. Könnyen lehet, hogy jogos a bizonytalanságod. Az első férjemnél bennem is sok volt a bizonytalanság, de nyugtattam magam, hogy azért, mert nem mondja, azért még biztos szeret. Még egy csomó negatív tapasztalatot is elhessegettem azzal, hogy biztos nem lenne velem, nem vett volna feleségül, ha nem szeretne. A válóperi tárgyaláson mondta el, hogy tényleg nem igazán szeretett. És ezt nem dühből mondta, teljesen hihető és logikus volt, amiket elmondott.

A második házasságom már több, mint 20 éve tart, és ez esetben sose volt kétségem, hogy szeret a párom. Pedig nincsenek bizonyítékaim! Van, hogy veszekszünk, hogy elégedetlenek vagyunk egymással, mégsincs egy fikarcnyi kétségem, és nem is volt soha.

2010. nov. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Mi csak pár hete vagyunk együtt a párommal, úgyhogy még csak most kezdjük megismerni egymás dolgait, és kíváncsi voltam, hogy más embereknek milyen gesztusokból, tettekből nyílvánvaló, hogy szeretik. Az én párom ezalatt a pár hét alatt mindig nagyon kedves, figyelmes volt, most hogy beteg vagyok, hozott nekem gyümölcsöket, hogy egyek vitamint, már 2x ajándékozott nekem plüsst, rózsát kaptam tőle, mikor együtt vagyunk, egy pillanatra se enged el, 1 hét után már bemutattuk egymást a szüleinknek is. Szóval ilyen kis apróságok. :)

Így még senkivel nem voltam, különlegesnek érzem ezt a kapcsolatot, és 3 hét elteltével mindketten úgy érezzük, mintha mindigis ismertük volna egymást. :)

2010. nov. 10. 11:25
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nincs itt semmi baj Kérdező!:)

Nagyon gondoskodó alkat lehet!

2010. nov. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Reggelenként, amikor látja, hogy merül a mobiltelefonom a töltőre dugja:-)
2010. nov. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Sok mindenből érzem, de a legjobban abból, hogy mindennap képes hosszú órákig masszírozni engem munka után. :D (elég sokat állok, futkosok)

Nem egyszer felébredt, mert rosszat álmodott velem, valami bajom volt, beteg voltam, haldokoltam.

Meg a sok kis apróságból, amiket nem is vesz mindig figyelembe az ember, olyan természetes egy idő után.

2010. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
egyetértek azzal, aki azt írta, hogy nem csak szavakban, hanem tettekben is bizonyít, aki szeret (házimunka). az enyém is mos, főz, takarít ha kell, de nekem nem ez a legfőbb bizonyíték. hanem amikor elviseli a hülyeségeimet, vagy amikor későn hazajön, bebújik mellém az ágyba, megsimogat, hozzám bújik és betakar, megfogja a kezem, pedig nem kérem tőle, hiszen azt hiszi, hogy alszom. (hozzáteszem, tényleg alszom általában, de ezekre fel szoktam ébredni:)) én ezekből érzem, hogy szeret.
2010. nov. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!