Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy valaki...

Mit jelent az, hogy valaki hazátlan, gyökértelen?

Figyelt kérdés

Átvitt értelemben kellene megmagyarázni, ha valaki tudja.

Egy ismerősöm mondta magáról, s nem igazán értem hova tegyem.


2010. nov. 9. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy érzi, hogy nem tartozik sehová.Nem kötődik a szülőföldjéhez sem, s a lakásához sem.Viszi a szél.



Konkrétan is értheti: pl. van egy ismerősünk, ő hontalan. A Szovjetúnióból itt maradt - az az ország megszűnt. Nem magyar, nem orosz. nincs állampolgársága. Nincs útlevele. Hontalan.

2010. nov. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
vagy pl az az ember aki egész életében csak költözött ide oda, egyik országból a másikba. sehova sem kötődik sehol sincsenek mély barátságai stb.
2010. nov. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mendegél a mandarin
2010. nov. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amióta külföldön élünk én is kicsit honatalannak érzem magam. Mások itt az emberek, otthon tudtam/tudom mi merre hány méter itt meg minden olyan idegen. Persze én nem vagyok hontalan mert Magyarországot tudom az otthonomnak tekinteni, sokat is járunk haza, de kicsit aggódom pl. a gyerekeim miatt, nekik mi lesz a hazájuk. Mert jó érzés tartozni valahova.
2010. nov. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
16:38 az ismerősöd elmulasztotta azt az időszakot, amíg be lehetett volna jelenteni a követségeken, mely ország állampolgára akar lenni...hivatalosan is hontalan, vagy csak nincs papírja?
2010. nov. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!