Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néha annyira rosszul érint....

Néha annyira rosszul érint. önző vagyok emiatt?

Figyelt kérdés

A párommal több mint 3 éve vagyunk együtt. Nagyon szeretem, ez nem kétség, Ő a mindenem. Vele tudok csak nevetni igazán, mióta Vele vagyok, tudom mi a boldogság...

Nem kérdés nálunk a tisztelet meg a bizalom, ezek úgy megvannak az első perctől...

Mégis van ami néha elszomorít. A párom nagyon sokat betegeskedik...(szíve, mája, veséje, stb.) Gyakran volt olyan, hogy napokig készültünk valamire, aztán elmaradt, mert beteg lett...itt a hangsúly nem azon van, hogy elmaradt, hanem, hogy míg másnak összejönnek ezek a dolgok, nekünk csak nagyon ritkán. Még együtt fürödni sem tudunk, mert attól is rosszul van:(

Jelenleg nem élünk együtt, de sokat találkozunk (más városban élünk). Gyakran felhív, hogy mennyire rosszul van, éjjel, reggel, vagy akár napközben, nekem meg a szívem szakad meg...Már megtanultam erősnek lenni, legalábbis azt mutatom neki, de annyira elvagyok keseredve valójában, mikor megint eljön a perc, hogy felhív: "megint rosszul vagyok!". Az orvosok nem mondanak semmit, találgatnak...

Telnek a napok és sokszor nagyon elvagyok keseredve, néha úgy érzem én vagyok a "férfi" nekem kell erősnek lennem. PEdig néha nekem lenne szükségem támogatásra...:(

persze ez nem mindig van így, csak ma éjjel megint baj volt, ezért vagyok elkeseredve.

Szeretem ezt az embert, elhagyni nem fogom...annyira jó ember, miért ő kapja ezeket? :( Lehetnénk nagyon boldogok, de ez folyton árnyékot vet...néha úgy érzem feladom:( most épp önzőnek érzem magam emiatt:(

21-L


2010. nov. 8. 07:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
23%

1. Ha tényleg beteg, akkor nem téged, hanem egy orvost hivjon fel. Ha nem találnak semmit, akkor keressen másikat, és ott is vizsgáltassa ki magát.

2. Ha egyetlen orvos sem talál semmit, akkor könnyen lehet, hogy nem szervi beteg, hanem téged akar azzal függöségben tartani, hogy "rosszul van", föként ha általában akkor jön rá, ha programotok lenne, illetve ha éjjelenként felhiv - ezzel csak téged akar kontollálni.

3. Ha nem akarod igy folytatni, akkor törj ki ebböl a körböl, és ne hagyd magad terrorizálni. Éjjel szükséged van a pihenésre, ha el akarsz valahová menni, akkor elmehetsz nélküle is - ha látja, hogy ez a taktika nem müködik, akkor abba fogja hagyni.

2010. nov. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
38%

egyet ertek az elottem szoloval.... lehet,hogy hipochonder, vagy hogy igy akar magahoz lancolni... olyan nincs,hogy a veseje,a szive a maja is beteg es az orvosok nem talalnak semmit


attol meg szeret o,de lehet hogy mentalisan nem teljesen oke, es ugy gondolja,ez az egyetlen mod,hogy maga mellett tartson...


legkozelebb ha rosszul van,mondja meg konkretan mi,es irany az ugyelet egyutt! :-)

2010. nov. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

o7:54

teljesen félreértettél.......

1.-már nem kevés orvosnál volt, mégis csak találgatni tudnak, nem mondanak semmi konkrétat

2-Hát ez elég undorító amit feltételezel. Nem tart függőségben a párom. Egyszerűen ha rosszul van felhív, mert már az is megnyugtatja, ha hallja a hangomat, nem ellenőrizgetés céljából csinálja. Az meg, hogy akkor jön rá mikor programunk van nem azért van mert nem akarja a programot, hidd el, sokszor jobban akarná mint én. Azért írsz ilyeneket mert nem ismered. TEljesen félreértelmezed amit írtam.

3- nem terrorizál. Nem tudom, de ha beteg vagyok nekem is jól esik a párom hangját hallani, ha éjjel van ha nappal. Szerintem ez pozitív, hogy bármikor számíthat rám. Itt nem arról van szó, hogy nélküle nem járok el, csak az, hogy néhány közös program elmarad mert beteg lesz:-S Látszik az empátia nálad a bányász béka segge alatt van...

kár volt kérdezni mert csak belemagyaráztál...

2010. nov. 8. 08:03
 4/23 A kérdező kommentje:

Na látom itt is működik, hogy ha valaki elkezd valami hülyeséget azt a többi folytatja...

a párom nem hipochonder, kaptak nála dolgokat nem hasra csapva írtam a májat vesét szívet. A sok gyógyszertől ment tönkre a mája amit a szíve és a veséje miatt kapott. Konkértat nem mondanak az orvosok, nem azt jelenti, hogy semmi baja:-S bár úgy lenne...

Amúgy meg nem akar magához láncolni, főleg nem a betegségével...

2010. nov. 8. 08:06
 5/23 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, legközelebb azt is írd ki a kérdéshez, hogy nem őszinte válaszokat vársz, csak vállveregetést, és együtt zokogást...

Tudod, az itt válaszolók nem szerelmesek a párodba, hanem kívülről, - ráadásul, a te információid alapján - látják.

Márpedig te nem mellékeltél ide orvosi leleteket, tehát a kérdésedből nem derült ki, hogy tényleg szervi betegsége van-e a párodnak.

Azt meg, hogy mi nem rózsaszín ködön át látjuk a helyzetedet, kérlek, ne vedd sértésnek!

2010. nov. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%

akkor mégtöbb orvos...ország másik végében akár...Debrecen,ország legjobb orvosai ott vannak


te meg nem vagy önző,csak 21 évesen nem ez a szokványos,ennyi idősen még tanulnod,buliznod,állandóan vigyorognod kellene,de ha tényleg szereted,akkor nem hagyod ott,nem hagyod cserben,hanem segitessz neki

tudom miről irsz,énis hasonlót csinálok jóideje,de szeretjük egymást annyira h megérje


csak néha nehéz,nagyon nehéz


kitartás

23/N

2010. nov. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
53%

akkor vmi még sincs rendben ,hogy ennyi baja van de mégsem találnak nála semmit.menjetek több orvoshoz,olyan nincs hogy csak találgatni tudnak,pont a mai világban.Senki nem kételkedik abban hogy tényleg vmi baja van,de amint írtad hogy a mája sem 100%-os így lehet hogy teli van méreggel a szervezete mert a mája nem tudta feldolgozni,lehet azért vannak pillanatai mikor nagyon szarul van.és ez nem játék,igenis tessék elvinni orvoshoz.nem agy önző.

21/L

2010. nov. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

:))))))

én nem látok rózsaszín ködön át.

Sz.rt se tudtok a páromról. Az meg hogy mentálisan nem ép, szerintem épebb mint akármelyikőtök. Ti nem , hogy nem a rózsaszín ködből láttok, hanem egyenesen elítéltek egy embert, aki beteg és nem kapják pontosan mi baja.

Ja és nem tudtam, hogy orvosi leleteket is kéne csatoljak ahhoz, hogy hiteles legyek.

A kérdés amúgy nem az volt, hogy mentálisan mi van a párommal, vagy hipochonder-e. Nem tudom, úgy érzem ez se volt világos. Ha ezt szeretném megtudni akkor majd megkérdem.

Szerintem meg egy kapcsolatban igenis belefér az hogy éjjel felhívjon, hogy beszéljen velem, ha nyugtalan mert nem érzi jól magát. Minden normális embernek ez nem ellenőrizgetést, hanem támasznyújtást jelent. Nem tudom ti hogy éltek. A párotok ha beteg lenne nem találnák mi baja, akkor tuti hipochonder és tuti csak magához akar láncolni...:-S hát igen...

na mindegy mára elég is volt ennyi...

2010. nov. 8. 08:24
 9/23 A kérdező kommentje:

o8:19

o8:23

Köszönöm a válaszaitokat.a páromnak rengeteg orvos ismerőse van, folyton vizsgálatokra jár, ma is megy egyhez...:(

Lassan már a pánikbetegséget is a számlájára lehet írni, annyira stresszes:(

2010. nov. 8. 08:26
 10/23 anonim ***** válasza:

1. válaszoló! nem gondolod, hogy azért hívja fel őt, mert a párja és szereti, és úgy érzi, azokban a percekben az ő támaszára van szükség? nagy baj, ha ezt nem érted meg. sajnálom a partnereidet...


kedves kérdező! ne csüggedj (tudom, könnyű mondani, de nehéz így tenni). én egy picit hasonló helyzetben voltam. másfél évig voltam egy fiúval, de nemrég szakított velem. én a mai napig nem szerettem ki belőle, és emberként ugyanúgy szeretjük egymást... a lényeg az, hogy én is sokszor éreztem így, mint te. pedig nekem van betegségem, nem neki. de sokszor volt valami baja és ugyanúgy, mint neked, nekem is támadtak olyan érzéseim, gondolataim, hogy "már megint elmaradt 'x' dolog". általában nem miattam, tegyük hozzá. s így sose csináltunk semmit. de megértettem, hogy most emiatt vagy amiatt nem jött össze, s reménykedtem a következőben... emiatt az egész kapcsolat 2arcú volt, mert a fiú mellett álltam, de valami mindig előhozott bennem egy olyan érzést, hogy mégsem jó. de elhagyni nem akartam... (ő sem engem, de sajnos mégis eljött az a szomorú pillanat, amikor kiszeretett belőlem:'( )ha érted mire gondolok...de biztosan, hiszen te sem akarod elhagyni. ugyan nem teljesen ugyanaz az én esetem, de áttudom érezni. sokszor most is önzőnek érzem magam így utólag. de néha meg pont úgy látom, hogy nem (én) rontottam el. aztán meg megint az, hogy nem hibáztathatom őt, kereshetem benne a rosszat, s mutatnom kell, hogy én még ugyanaz a kedves lány vagyok, akit megszeretett, s hátha legalább a barátságot megtudnám menteni még. aztán meg legjobb lenne elfutni. szóval ez egy hülye mókuskerék, úgyis ha együtt vagyunk, úgyis ha külön... én nagyon sokat megszenvedtem ezzel, még ebben a pillanatban is. úgyhogy megtudlak érteni és csak azt tudom tanácsolni, hogy tarts ki. talán beszéld meg vele. mond el neki, hogy mit érzel. szerintem elég régóta együtt vagytok ahhoz, hogy megértsen. és neki elvileg elmondhatsz mindent. én is így tettem, minden egyes érzelmemet elmondtam, egyrészt az őszinteség miatt, másrészt mert így legalább tudta, hogy állok... a lényeg így is az volt, hogy vele akarok lenni:)

2010. nov. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!