Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban el vagyok kényeztetve?

Valóban el vagyok kényeztetve?

Figyelt kérdés

A szüleimtől kaptam saját lakást. 3an laktunk egy nagy 3 szobás lakásban, ezt lecseréltük egy kisebbre, a különbözetből + banki kölcsönből vettek nekem a fővárosban egy garzont, én itt élek egy éve. 21 éves egyetemista lány vagyok, dolgozok iskola mellett, de a szüleim támogatnak még anyagilag, amikor tudnak. ez nem havi fix összeget jelent, szóval összességében én teremtem meg magamnak a dolgokat. Nem élek luxusban, sőt...

De rendszeresen megkapom azt, hogy nekem lakás tettek a s.ggem alá, biztos gazdagok vagyunk, én meg el vagyok kényeztetve. Nem érzem ezt jogosnak!

Ugye nincs igazuk?


2010. nov. 7. 18:10
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nem tartom még magam önállónak, de próbálok minden tőlem telhetőt megtenni azért, hogy a lehető legkevesebb anyagi támogatásra legyek rászorulva. Volt olyan hónap, amikor nagyon meg voltam szorulva, és anyukám befizette minden számlámat, mert éppen volt rá keret. De nyáron elég jól kerestem, és akkor én tudtam neki küldeni egy kis plusz pénzt a számlákon felül.(anya menjen el fodrászhoz, vegyen egy új ruhát, ennyit megérdemel) A kérdés úgy merült fel bennem, hogy van egy ismerősöm, aki ugyan a szüleivel él, de minden sz@rt megvesznek neki, mindenből a legdrágábbat, mert csak az jó. Egyszer szóba került ez, kérdezte a véleményem, én mondtam, hogy ennyi idősen ( ő is huszonéves) már illene annyi pénzt előteremteni, hogy az egyéni luxuskiadásokat ne a szülőnek kelljen állni. Erre elég durván megkaptam azt, hogy én ne szólaljak meg, mert itt a lakás!
2010. nov. 7. 18:21
 12/23 anonim ***** válasza:
89%
nem vagy elkényeztetve. azért mégis csak suli mellet dolgozol!
2010. nov. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem inkább örülj hogy tudtak lakást venni, és nem neked kellett kiszenvedned. Persze annyit megérdemelnek a szüleid hogy mikor tudd segítsd te is őket, hisz ők fizetik a kölcsönt vissza (ha jól sejtem?). Másokra meg ne figyelj, irigyek mert a mai világban ilyen fiatalon nehéz lakást venni.
2010. nov. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
93%
egyáltalán nem vagy elkényeztetve, nyugi :)
2010. nov. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%
szerintem nem vagy elkényeztette..örülj neki, hogy ezt megkaptad a szüleidtől. mások véleményéről meg ne foglalkozz, 100%, hogy irigyelnek.
2010. nov. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
89%
Es azzal mit veszit a kerdezo, hogy nem adosodik el 20-30 evre? Miert lenne elkenyeztetett attol, hogy a szulei olyan anyagi helyzetben vannak, hogy szerencsere ennyivel tudtak tamogatni? Normalis szulo ezt teszi, ha van ra keret. Van munkaja, tanul, a szulei csak tamogattak az elet kezdeset. Inkabb az az elkenyeztetett, aki otthon el a szulei nyakan meg 3X evesen is ugy, hogy dolgoznia sem kell. Ilyet sokat ismerek viszont. Na az az eletkeptelensegre neveles, nem ez.
2010. nov. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
89%
kinek mi számít annak. sok az irigy ember manapság, részben érthető is, sajnos nehéz időket élünk. ha megtehetik a szüleid akkor még jó, hogy megteszik, senkinek semmi köze hozzá. szerintem ez nem számít elkényeztetésnek.
2010. nov. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Hm... Nem rossz dolog, hogy van hol laknod, amit nem terhel hitel. Az sem, hogy dolgozol.

Engem az érdekel, mit gondolsz azalatt, hogy nem élsz luxusban.

2010. nov. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
73%

pontosan ugyanúgy vagyok mint te. bár az én baráti körömben van még pár ember, akinek van kérója.

de sokaknak nincs, és iszonyatosan sajnálom őket ezért, hiszen nem tehetnek róla, hogy nem gazdagok a szülei.


vannak, akik engem is leszólnak, hogy neked milyen könnyű, minden a segged alatt van.

nos, pont ők azok, akiknek, ha úgy lenne, simán vehetnének lakást a szülők, ehelyett eltolják a pénzt mindenféle hülyeségre, vagy épp egy hatalmas házban élnek, amit felesleges fenntartani.


szerintem az, aki gyereket vállal, már a születésétől kezdve spórolni kéne, hogy a felnőtté váló gyereknek ne csupasz seggel kelljen elmenni otthonról, hanem legyen némi alaptőkéje, vagy egy kis garzonja.


sajnos sok az irigy ember. de ahelyett, hogy a hülyeséget ontanák magukból, inkább azon gondolkozzanak, hogy hogyan kereshetnének több pénzt, hogy előrejussanak.

2010. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én így nőttem fel! Apuék elég jól állnak, mindig mindent megkaptunk a bátyámmal. Persze ésszerű keretek között. Sőt a férjemmel építettek nekünk egy házat. Egész életemben az hallgattam,hogy nekem milyen könnyű, meg alámtolták stb. Az elején még zavart, de aztán megtanultam nem foglalkozni vele. Anyuék is mindig mondták,hogy amíg nem kérkedünk vele, addig nincs gond. Szerintem normális,hogy ha egy szülő megteheti,mindent megad a gyerekének. Remélem mi is meg fogunk tudni adni nekik mindent! Nem lopták a szüleim a pénzt, megdolgoztak érte! Ahogy mi is dolgozunk a férjemmel mindennap 10-12 órát és természetesen magunkat tartjuk el. A házat is fent tudjuk tartani saját magunk! Csak az a gáz,hogy ezt szégyellnünk kell. A férjem pl. mindenkinek azt mondja,hogy van rajta hitel. Nem akarja,hogy ezen csámcsogjanak az ismerősök,mert az elején volt egy-két beszólás. Közben bele sem láttak,hogy oké,hogy van házunk, de én évekig 40 ezret kerestem, mert a cég, ahol dolgoztam, ennyit tudott fizetni stb.

Legyél arra büszke, hogy bár segítenek elindulni az úton, egyedül is végig tudsz rajta menni!

2010. nov. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!