Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban el vagyok kényeztetve?

Valóban el vagyok kényeztetve?

Figyelt kérdés

A szüleimtől kaptam saját lakást. 3an laktunk egy nagy 3 szobás lakásban, ezt lecseréltük egy kisebbre, a különbözetből + banki kölcsönből vettek nekem a fővárosban egy garzont, én itt élek egy éve. 21 éves egyetemista lány vagyok, dolgozok iskola mellett, de a szüleim támogatnak még anyagilag, amikor tudnak. ez nem havi fix összeget jelent, szóval összességében én teremtem meg magamnak a dolgokat. Nem élek luxusban, sőt...

De rendszeresen megkapom azt, hogy nekem lakás tettek a s.ggem alá, biztos gazdagok vagyunk, én meg el vagyok kényeztetve. Nem érzem ezt jogosnak!

Ugye nincs igazuk?


2010. nov. 7. 18:10
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
tudom, hogy más ennyi idősen kollégiumban nyomorog, vagy albiban 6 másik emberrel. Nagyon szerencsés vagyok, és hálás vagyok a szüleimnek ezért, amit tettek értem!
2010. nov. 7. 18:12
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

Hát de mégiscsak lakást tettek a segged alá :D

Te sosem fogod előreláthatólag megtapasztalni, hogy milyen 20 évre eladósodni a banknak, hogy 20 évig gürizel, és még sincs semmit mert minden a banké. Más kérdés, hogy én is megvenném a gyerekemnek, ha tehetném. Ettől még nem lesz senki elkényeztetett úrigyerek.

2010. nov. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Nincs igazuk; irigyek.
2010. nov. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem. Logikus lépés volt a részükről, szerintem majdnem minden szülő megtenné, ha megtehetné.

Szép dolog, hogy magad teremted elő a dolgokat. Gondolom mivel tanulsz, nem tudsz annyit dolgozni, amiből teljesen fenntartsd Magad, ezért segítenek.

Szerintem semmi baj nincs Veled. :)

2010. nov. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%

Én azt tartom elkényeztetett embernek, aki követelőzik. Akinek semmi sem jó, aki ha pirosat kap akkor hisztizik a kékért. Ha adnak a szüleid és szívesen teszik akkor ez nem elkényeztetettség. Bennük nyilván él az a szellem, hogy segíteniük kell téged.

Elmondásod alapján nem tartalak annak. Nyilván az írigység beszél az emberekből.

2010. nov. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagy elkényeztetve,de nagyon kevesen kapnak 21 évesen önálló lakást! Sokan még 30 éves korukban sem tudnak otthont teremteni maguknak.

Aki ezt szóvá teszi,az lehet,hogy írigy,de lehet,hogy csak igazságtalannak érzi,hogy ilyen fiatalon már van lakásod.

2010. nov. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
Ha 20 milliós lakásod lenne nem lenne semmi közük. Simán csak irigyek rád, hagyd őket figyelmen kívül.
2010. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%
Akkor volnál elkényeztetett, ha ez a kérdés még csak meg sem fordult volna a fejedben, hanem abszolút természetesnek vetted volna, hogy lakást kaptál.
2010. nov. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Nincs igazuk, ne keseredj el. És akinek 5-6 évig albérletet fizetnek? Sajnos, ilyen az emberi természet: akinek több jut, mindjárt irigylik. A lányom saját maga varrta a ruháit már középiskolában is, a legújabb divat után. Neki is többen mondták, milyen gazdag szülei lehetnek, hogy futja többezres cuccra havonta :)) Csak mosolygott rajtuk. Engedd el a füled mellett a megjegyzéseket. Minél többet magyarázkodsz, annál inkább úgy gondolják, igazuk van.
2010. nov. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%
Sok embernek ez elkényeztetésnek számít, hisz nem egy embernek saját lakása sincs és éjt nappallá téve dolgozik, mint a veszett fene.
2010. nov. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!